יומן הבוקר
שלמה פילבר, עד מדינה במשפט נתניהו
החקירה הנגדית של שלמה פילבר מתקרבת לרגע האמת. עו"ד ז'ק חן כבר פירק את העדות של פילבר, וביום שלישי יעלה עו"ד בעז בן צור כדי לרסק אותה. לב העניין הוא "פגישת ההנחיה" שלא היתה אבל שימשה בסיס לכתב האישום. העימות בין אלוביץ' לבין פילבר מספק רמזים עבים
העימות בין אלוביץ' לפילבר:
"מומו משקר. יש לו כל הסיבות שבעולם, זה זבש"ו – או שהוא טועה או שהוא משקר"

זהו זה, מתקרבים ליום הדין של הפרקליטות. היום ימשיך עו"ד ז'ק חן, פרקליטו של אלוביץ', את חקירתו הנגדית בנושאי רגולציה וביום שלישי, מוקדם מהצפוי, צפוי לחקור את פילבר עו"ד בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו.
ראש הממשלה לשעבר ויו"ר האופוזיציה צפוי להגיע ביום שלישי לדיונים – כך על פי הודעת הנהלת בתי המשפט.

כפי שחשפנו, אבי וייס ואנוכי, בן צור צפוי לרסק את תיזת כתב התביעה על "פגישת ההנחיה" ויהיו כנראה עוד הפתעות.
כזכור, פגישה כזו לא התקיימה בשבוע הראשון לכהונתו של פילבר כמנכ"ל משרד התקשורת, הן לפי האיכונים, הן לפי היומנים והן לפי עדים נוספים.

הפרקליטות מנסה דרך השופרות לאמר שייתכן שזה התקיים לפני או אחרי השבוע הראשון, אבל גם לזה אין שום תימוכין בשום ראייה.

למה הדבר קריטי? כי לפי פילבר ביום ראשון, שבוע לאחר שהוא נכנס לתפקידו, הוא נפגש עם אלוביץ' ולטענתו סיפר לו על "ההנחיה" שקיבל כביכול מנתניהו.
אלוביץ' מכחיש זאת מכל וכל, ולכן אם "פגישת ההנחיה" לא התקיימה כלל, זה אומר שפילבר המציא את הסיפור בשיחה עם אלוביץ'. הרי לא ייתכן שהוא מספר לו על פגישה שבכלל לא התקיימה.

***

במהלך החקירה הנגדית הקרין עו"ד חן חלקים מהעימות בין אלוביץ' לפילבר. זה היה מטלטל כיוון שאחד החוקרים משתולל על אלוביץ', מנפנף בידיו בתנועה מאיימת ויחד איתו נמצאים עוד 3 חוקרים שמאיצים באלוביץ' לענות.

אני חושף פה חלקים מהעימות בין אלוביץ' לפילבר, שמדברים בעד עצמם:

פילבר: "פעם ראשונה בחיי… פעם ראשונה בחיי שפגשתי אותך פנים אל פנים. לא נפגשנו לפני כן קודם, אבל הרגשתי מספיק קרוב ומספיק חבר כי היתה לי הוראה, הנחייה, שבוע קודם לכן כבר… לטפל בך כמו שצריך, וזה מה שעשיתי. אמרתי לך בעצם…"

חוקר אורי קנר: "הנחיה ממי דרך אגב?"

פילבר: "משר התקשורת דאז, ראש הממשלה, בפגישת העברת מקל שהייתה ו… ולכן גם אמרתי לך, אמרתי לך היתה פגישה עם ראש הממשלה, אנחנו נעשה את הדברים כמו שצריך, אנחנו נטפל בכל מה שצריך, ו… לא… לא ירדנו לנושאים ולפרטים אבל… היה חשוב לי בארבע עיניים להעביר לך את ה… אה… את המסר, שהדברים יטופלו כמו שצריך, ואחר כך הכנסנו את עדי (קאהן, העוזרת של פילבר) ובאמת התחלנו ישיבת עבודה מסודרת, ובהמשך השבוע גם פגשתי את סטלה (הנדלר, מנכ"לית בזק לשעבר).

חוקר שלומי חכמון: "שאול, אתה יכול להגיב?"

אלוביץ': "כן. אני… אני לא זוכר שהיתה את הפגישה… שהייתה פגישה בארבע עיניים של עשר דקות, זכור לי שהייתה פגישה בארבע עיניים של שתי דקות. לא קיבלתי שום מסר שאנחנו… שאתה קיבלת הוראה כזאת או הוראה אחרת לטפל בי כמו שצריך או לטפל במישהו כמו שצריך. דיברנו על ב… שתי דקות האלו, זה היה יותר אינטרוקשיין. ואחר כך יצאה עדי. רוב השיחה, רוב השיחה הייתה על מערכת הבחירות. סיפרת לי מה היה במטרה הבחירות בימים האחרונים, על המסרונים. מיליון… מיליון אס.אם.אסים, עוד מיליון אס.אם.אסים, בקולו של ראש הממשלה, איך זה הניע את האנשים לרוץ על הקלפיות".

פילבר: "אני לא סיפרתי לך את זה בכלל".

אלוביץ': "סיפרתי לי… היה…"

פילבר: "אני סיפרתי לך את זה חצי שנה אחר-כך".

אלוביץ': "לא, סיפרתי לי באותה…"

בהמשך:

פילבר: "אני נכנסתי להיות מנכ"ל משרד התקשורת, אתה… 30 שנה בשוק התקשורת, אני 30 דקות, בערך. זה בערך היה הסיפור".

אלוביץ': "לא… לא חשוב…"

פילבר: "אני מבחינתי בעל מקצוע צריך להיכנס עכשיו…"

אלוביץ': "אתה דיברת… בזה דיברת…"

פילבר: "סליחה, סליחה".

אלוביץ': "אז אני אומר ש…"

החוקר חכמון מתפרץ על אלוביץ': "אבל הוא מנסה להזכיר לך".

החוקר קנר מצטרף: "הוא מנסה להזכיר לך את העשר דקות הראשונות".

חכמון נוזף באלוביץ' ולוחץ עליו: "אתה אומר אני לא זוכר, אתה דיברת איתי על הבחירות, הוא אומר לך סליחה, ממש לא. לא, אל תעשה את זה נחמד. זה לא נחמד. אתה מנסה לעשות את זה משהו נורא נחמד. אנחנו לא בפגישת חברים, זה תעשו אחרי. מומו אומר לך אדוני, בפגישה הראשונה אני אמרתי לך, שראש הממשלה אמר לי לדאוג לך".

אלוביץ': "הוא לא אמר לי את זה מעולם".

החוקר קנר לא מקבל את תשובת אלוביץ' וממשיך ללחוץ עליו: "הנה הוא אומר לך".

החוקר חכמון: "טוב, תגיד לו שהוא לא אמר לך את זה מעולם".

אלוביץ': "לא אמרת… מומו, לא אמרתי לי את זה מעולם, ואמרתי את זה בהתחלה ש… לא, אני לא זוכר כמה זמן ישבנו לבד, לפי דעתי זה היה שתי דקות. לא אמרת לי כאלו דברים מעולם. דיברת ביחד… ל.. ליד עדי דיברת הרבה זמן. המון זמן".

החוקר קנר: "אנחנו לא מדברים על עדי".

פילבר: "בסדר".

החוקר קנר: "אנחנו מדברים על העשר דקות הראשונות".

פילבר: "ליד עדי הכל היה מקצועי".

אלוביץ': "לא, לא…".

החוקר קנר שוב נוזף באלוביץ' לאחר שתשובתו לא מוצאת חן בעיניו: "אל תברח לי".

אלוביץ': "אני עונה לך…"

קנר: "אל תברח… שאול, אל תברח למקומות שונים…"

אלוביץ': "אני עונה לך…"

קנר: "הוא אמר לך בפנים".

אלוביץ': "אני עונה לך…"

קנר לא מרפה: "הבן אדם אומר לך בפנים!".

אלוביץ': "הבן אדם אומר עונה לי… אני עונה לו בפנים, שבאותם… שתי דקות או שלוש דקות, לפני שנכנסה עדי, לא אמרת לי שום דבר על הוראה של ראש הממשלה כזאת או אחרת ו… דיברת הרבה זמן על מערכת הבחירות, כי היית מאוד גאה, מרוגש על ההצלחה של מטה הבחירות, ש… לכאורה ייחסת את ההצלחה הזאת לעצמך. עם הכל קטע ש… אני מזכיר שוב, של האס.אם.אסים, בסוף הפגישה, אמרת לי אני לא כקודמי, אני אנסה לשפר את מערכת היחסים, אני בעוד דו שיח אני לא בעד לריב כל הזמן".

פילבר: "גם את זה אמרתי, זה נכון".

אלוביץ': "זה היה… זה היה הדבר… בוא נאמר המקצועי, היחיד כמעט שנאמר באותה פגישה".

החוקר חכמון: "אוקיי, בוא בוא…"

אלוביץ': "כל השאר זה היה היכרות, סיפרת לי על עברך, סיפרת לי שהיית מנכ"ל מועצת ישע, סיפרת לי נדמה לי ש… אתה עורך דין גם. סיפרת…"

בהמשך:

אלוביץ': "אני אומר… אני לא… אומר שמו של שר התקשורת או… או מילה על שר התקשורת, לא נאמר באותה פגישה, לא עשר דקות ולא בשתי דקות ולא בשעה".

בהמשך:

פילבר: "עלה שאני קיבלתי הנחייה לטפל במיזוג, אני אטפל בזה".

חוקרת: "מומו משקר, שאול?"

אלוביץ': "הוא לא אומר… מומו…"

חוקרת: "הוא משקר?"

אלוביץ': "אם הוא אומר שזה עלה, אז הוא משקר".

חוקרת: "אז הוא משקר? יש לו סיבה לבוא ולהגיד את הדברים?".

אלוביץ': "או או או… יש לו כל הסיבות שבעולם, זה זבש"ו. או ש… או שהוא טועה, או שהוא משקר".

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »