יומן הבוקר
ליאת בן ארי (צילום: רפי קוץ)
ליאת בן ארי (צילום: רפי קוץ)
כל כתבי המשפט דממו לאחר שהתגלה כי ליאת בן ארי עברה על חוק יסוד בדרך להאשמת נתניהו. אחד משופרות הפרקליטות אף ניסה להסיט את האש מבן ארי ע"י ספין חדש. כרגיל, כל מה שצריך לעשות כדי לנפץ את הספין הוא לנבור בתמלילים

אקורד הסיום של עדות פילבר השבוע יהיה סוער במיוחד. היום יחקור אותו עו"ד בן צור עד לשעות הבוקר ביום שלישי, ומשם תתחיל החקירה החוזרת של יהודית תירוש שתימשך יום אחד, ואז חקירה חוזרת בתיק 1000.

פילבר, אם לא תתרחש איזושהי הפתעה, יחזור לשגרת החיים שלו אחרי קרוב ל-3 חודשים (ברוטו) על דוכן העדים, ומהר מאוד הכותרות יפסיקו להתעסק בו ויתחילו להתעסק בהדס קליין.

לאיזו הפתעה אני מתכוון? ובכן, על-פי בדיקה שעשו אבי וייס ופרופ' טליה איינהורן, יש עדיין אפשרות, אם כי קלושה, שתירוש תתעקש להכריז על פילבר כעד עוין בחקירה החוזרת.
אם תירוש תעשה זאת, אין ספק שזו תהיה נקמנות בפילבר שחירב לפרקליטות כצפוי את תיק 4000. יחד עם זאת, חשוב לזכור שראש צוות השופטים, רבקה פרידמן פלדמן, היא זו שהגיעה בזמנו להסכמות שפילבר לא יוכרז כעד עוין בצורה רשמית, אבל תתאפשר חקירתו כעד עוין (כלומר, חקירה ראשית שהופכת למעין נגדית).
קשה לי להניח שהשופטים "יזרמו" עם תירוש, אבל כל האופציות פתוחות.

למעשה, כל הדרכים בפני תירוש חסומות ויהיו חסומות, במיוחד אחרי חקירת ההשלמה של בן צור: לא חשוב אם פילבר יגיד שפגישת ההנחיה התקיימה, מכיוון שהמועדים לפני מינויו נשללו כבר ע"י הפרקליטות ובן צור ימשיך וישלול אותם. ולכן אין שום ערך להצהרות שלו.
מצד שני, הניסיון שלה לייצר יש מאין ייתקל בהתנגדות של צוותי ההגנה – כך שצפויים לנו עימותים סוערים ביום שלישי-רביעי, דבר שמוציא מהר מאוד את תירוש משלוותה.

***

בכל מקרה, אחרי דום שתיקה של כל "כתבי" המשפט בנוגע להפרת חוק יסוד על-ידי ליאת בן ארי שנחשפה ביום חמישי, "התעורר" שופר אחד בלבד וייצר את הספין הבא: בן ארי לא התכוונה לנתניהו בכלל כשרצתה להפוך את פילבר לעד מדינה אלא לשאול אלוביץ'.

מי שקרא את תמליל החקירה של יריב עמיעד מרשות ני"ע – בוודאי התפוצץ מצחוק לשמע הספין הזה וגם הנושא הזה יתברר עד תומו במהלך  

בחרתי שני קטעים מחקירת עמיעד שמדברים בעד עצמם ואין ספק שהחוקר, במצוות בן ארי, מתכוון לנתניהו.

עמיעד: "אז אני אומר לך בעצה שלי בעצה שלי והיו יהיו הרבה שיתנו לך עצות, אני אומר לך יהיו המון שיתנו לך עצות אחיתופל, יבטיחו לך ויגידו לך וכן היה כלום לא היה כלום ואין כלום וכל הזה, אני אומר לך, אתה מגיע, הקיר שמה, הוא לא יזוז, זה אני אומר לך, אני שם לך, אני שם יד ימין על זה. לא יזוז. אין מה לעשות… היא שוקעת. היא ושקעת".

הרמז ברור מאוד: מי אומר "לא היה כלום כי אין כלום"? נתניהו, ועמיעד ובן ארי מתכוונים לנתניהו, בטח לא לאלוביץ'.

בהמשך:

עמיעד: "גם לא היו שמים אותך (כנראה כמנכ"ל משרד התקשורת – ומי שם אותו? כמובן, נתניהו). הסיכוי שלך הוא היה אפס. אני אומר לך זה צריך לעשות מישהו, צריך מישהו שיש שמה גם שמסוגל להזיז דברים, בוא נגיד, אני קורא לזה תיאוריית אריק שרון, בולדוזר… וגם תמיד צריך מישהו מבקר המדינה טוב טוב… המהירות, אני כבר אומר לך ש… שיתנערו ממך. צריך גם מישהו בסוף שישלם את המחיר אם צריך לשלם מחיר, חד משמעית. אני אומר לך את זה כי זה… כי אני רואה את זה בעובדות".

תיאוריית אריק שרון – מדובר בראש ממשלה – ויש פה השוואה ברורה לנתניהו. וחוץ מזה אלוביץ' לא יכול להתנער מפילבר, הוא לא הבוס שלו בכלל והיה באותו בזמן גם בחקירות. הכוונה ברורה: נתניהו, נתניהו ונתניהו.

בהמשך:

עמיעד: "בעולם הזה של בזק יש עוד קלפים. הם על השולחן. אני מדבר גם על הכול. העולם זה הוא בקומה הראשונה. מאוד חשוב. לשים את הקלפים אני מדבר על ה… הכול. אם מנקים אנחנו מנקים הכול. ומומו פילבר של היום שהוא בן אדם פרטי, המחיר שלו ייגזר מהתוכן. השאלה לאיזה כיוונים אתה הולך. אני אומר לך כמי שיש לו ניסיון בתחום הזה"

שימו לב: "קומה ראשונה" זה לא אלוביץ', קומה ראשונה מעל פילבר זה נתניהו ורק נתניהו.

אז שלא ימכרו לכם ספינים ופרשנויות מנותקות מהמציאות.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »