יומן הבוקר
פסטיבל סיגרים ושמפניות
מחר יתחדש משפט נתניהו. אנחנו מתקדמים צעד נוסף לעדותה התמוהה של הדס קליין – תיק 1000 באמצע תיק 4000 – לצורך פסטיבל "הסיגרים והשמפניות" של הפרקליטות. אלא שחקירתו של מילצ'ן סותרת זאת. קבלו ציטוטים

מחר (29.06.2022) אמור להתחדש משפט נתניהו עם השלמת החקירה החוזרת של פילבר ע"י יהודית תירוש. מחר, ביומן הבוקר, ארחיב על סיום החקירה הזו שיקבור סופית את תיק 4000.

בתחילת השבוע הבא, לאחר עדותו הקצרה של שי חייק, דוברו לשעבר של נתניהו, אמורה להגיע לעדות הדס קליין וימשיך פסטיבל הסיגריות והשמפניות של הפרקליטות יחד עם התשקורת.

***

לגבי הדס קליין אין לי בכלל ספק: היא שייכת לכת רק לא ביבי ופיתחה שנאה חולנית במיוחד לשרה נתניהו. לגבי ארנון מילצ'ן – זו תעלומה.
מצד אחד, מילצ'ן איפשר לעורך דינו, בעז בן צור, לעבור לייצוג נתניהו והאחרון הודה לו על כך. מצד שני, העדות של מילצ'ן היתה די מעורבת, לצד דברים ביקורתיים על נתניהו היו גם דברים מחמיאים.
על-פי פרסומים שונים מילצ'ן ביקש לא להגיע לעדות ולהסתפק בהודעותיו. ניכר שקשה למילצ'ן עם הפסטיבל לאור חברותו ארוכת השנים עם נתניהו.

בכל מקרה, דבר אחד בטוח, בכל הנוגע לליבת כתב האישום בתיק 1000: מילצ'ן הכחיש בכל תוקף שביקש עזרה או שנתניהו עזר לו בענייניו הכלכליים.
בעניין הארכת הפטור לתושבים חוזרים – עדותו דווקא מפלילה כאמור את יאיר לפיד.

מילצ'ן מעיד במשטרה

הנה קטעים קצרים מעדותו של מילצ'ן המוכיחים שהוא לא ביקש ולא קיבל עזרה כלשהי מנתניהו בעסקיו:

חוקר: "תשמע, בדרך ישירה או עקיפה, היו, אתה ביקשת ממנו (מנתניהו) שיעזור לך בעסקיך, בדרך זו אחרת בארץ?"

מילצ'ן: "לא רק שלא ביקשתי, אלא זעמתי עליו שהוא נהיה שר אוצר. קנינו אז בזמנו את הסוכנות של סוזוקי והוא, יום אחרי זה, הוא ידע שיש לי את זה. הוא אישר שאסור להעביר חלקי חילוף… (מדובר ברפורמת חלקי חילוף לרכב שפגעה במילצ'ן)… תודה רבה אמרתי לו, זה ממש חבר טוב".

חוקר: "אז מה הוא אמר לך?"

מילצ'ן: "ואז הוא אומר לי 'אני שר אוצר, זה מה שטוב למדינה'. וזה היה כל הכבוד, אני מוכרח להגיד להגנתו, שהוא לוקח את התפקיד ברצינות מלאה. הוא, יש בו משהו משיחי… הוא חושב ש… זאת אומרת…"

חוקר: "הוא רואה בכאילו בעצמו…"

מילצ'ן: "גם בשיחות הוא חושב שהוא, אני לא מזלזל בזה, שהוא מגן על הישות היהודית מול דוד וגוליית, האיראנים, עם פצצות, עם הקונגרסים על, אין לו פחד. הוא אמר לי, דרך אגב, שבאפריקה מצאו פיל עם העור של ביבי".

חוקר: "מה?"

מילצ'ן: "באפריקה מצאו, הוא, הוא מספר שבאפריקה מצאו פיל עם עור של ביבי. הוא לא מפחד. הוא לא נוגע, לא כלום. הולך."

חוקר: "אוקיי. אז מעולם לא ביקשת ממנו עזרה בשום דרך שהיא?"

מילצ'ן: "ממש לא"

חוקר: "שקשורה לעסקיך?"

מילצ'ן: "ממש לא. דרך אגב, אני, אם הייתי מבקש, הוא לא היה נותן".

המשמעות של דברי מילצ'ן היא אדירה

בניגוד לתיזה של הפרקליטות כאילו נתניהו סייע לו בכמה עניינים בתיק 1000 (אגב, בדיוק כמו בתיק 4000 התיזה הזו לא מבוססת על ראיות) מילצ'ן משרטט דברים הפוכים לגמרי: נתניהו לא נותן לשום דבר לסטות מהפעולות שלשיטתו מקדמות ומגינות על מדינת ישראל והאינטרסים שלה.

נתניהו לא עזר למילצ'ן, רק הזיק לו (אגב, גם בפעולות לסגירת ערוץ 10) וגם אם היה מבקש, והוא לא עשה כן, הוא הבין שנתניהו לא היה נענה.
מי שכאמור נחלץ לסייע למילצ'ן באופן אישי הוא חבר אחר שלו, יאיר לפיד, כפי שתיארתי פה במאמר סוף השבוע 23.06.2022 – ויש לכך ראיות למכביר – כולל עדותו של מילצ'ן.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »