יומן הבוקר
תיק 1000
נדחה בשבועיים פסטיבל הסיגרים והשמפניות עם הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן ועדה בתיק 1000 נגד נתניהו. הפרקליטות תזמנה אותה לעכשיו כדי לטשטש קצת את הבעיות בתיק 4000, אבל גם זה השתבש להם

אין לי שום ספק: הפרקליטות ושופריה יהפכו את עדותה של הדס קליין, העוזרת של ארנון מילצ'ן, לפסטיבל פוליטי רעשני על סיגרים ושמפניות.

***

קליין אמורה להתחיל להעיד בתחילת חודש יולי 2022, ועדותה התעכבה עד כה בעקבות דחיית הדיונים ע"י השופטים.
אמנם, ההחלטה של הפרקליטות להביא את קליין דווקא עכשיו, התקבלה עוד לפני פרפורי הגסיסה של הממשלה, אך צריך לזכור דבר מה חשוב: בפרקליטות החליט להקדים את עדותה ולקדם אותה לקבוצה הראשונה של העדים רק בגלל קריסת תיק 4000, תוך שיבוש הסדר הטבעי ודחיית עדותם של שני חוקרי פילבר מרשות ני"ע.

אפילו השופט בר-עם תהה בפני תירוש, למה לא מביאים את חוקרי פילבר אחרי עדותו, אלא שתירוש התחמקה ואמרה שלא יהיה מספיק זמן להכין אותם.
צחוק הגורל, יש לה עכשיו חלון של שבועיים להכין אותם, אבל תירוש לא תתנדב לעשות זאת. מבחינת הפרקליטות, שמנהלת מלחמת חורמה בנתניהו, חשוב יותר לנהל את פסטיבל הסיגרים והשמפניות של תיק 1000 כדי לנסות שוב להטות את דעת הקהל נגד נתניהו.
את החקירה של הדס קליין מטעם הפרקליטות ינהל כנראה אלון גינדין, ראש הצוות לתיקי 1000 ו-2000.

אני לא מתרגש מזה. ראשית, משום שהעדות תתקיים ביולי, 3-4 חודשים לפני הבחירות, נצח במונחים של בחירות. שנית, אני יודע בוודאות שחקירתה הנגדית של הדס קליין, ע"י צוות ההגנה, תהיה דומה לזו של פילבר – כלומר, לא תשאיר כמעט דבר מסיפוריה.

מה אפשר לומר על קליין? אחרי שקראתי חלקים נרחבים מעדותה, אין בכלל ספק שהיא מונעת משנאה עיוורת ויוקדת למשפחת נתניהו בכלל ולשרה נתניהו בפרט.
היא מזכירה לי את עדי וואלה שכולם, ללא יוצא מן הכלל, שייכים לכת רק-לא-ביבי.

העדות של קליין נשענת ברובה על סברות והשערות שהיא בודה מליבה. היא לא הצליחה לכמת את המתנות, היא הקצינה חלק מהסיטואציות, וקבעה נחרצות שנתניהו היה מודע לקבלת השמפניות, על בסיס השערות משוללות יסוד והיגיון.

הנה הקטע מחקירתה שמלמד על כך:

חוקר: "בתקופת שארנון לא נמצא בארץ. למי קניתם את השמפניה?"

קליין: "אך ורק לשרה נתניהו".

חוקר: "אין סיבה אחרת שקניתם שמפניה בתקופות שארנון לא בארץ".

קליין: "לא. גם כשג'יימי (פאקר) לא בארץ. כל הרכישות היו עבור שרה כשארנון או ג'יימי לא היו בארץ. היו לא סטוקים לכל הפתעה שיכולה להגיע מבני הזוג נתניהו. הכל במודעות מלאה של ביבי".

חוקר: "תסבירי לי מה הכוונה מודעות מלאה של ביבי לשמפניה שאתם מביאים לשרה?"

קליין: "יש מודעות מלאה של ביבי כשבני הזוג היו מגיעים להתארח בבית ינאי. שרה היתה פונה אליי בנוכחות ביבי ואומרת שאגיד ליונתן (הנהג של מילצ'ן) לקרוא לנהג של בני הזוג להעמיס את הארגזים של השמפניה ואת המעטפות של הסיגרים, הקופסאות.
זכור לי גם פעם שקיבלתי הודעה בטלפון של אפי, שהיה אב הבית של בני הזוג, שבה הוא כתב, ששרה ביקשה נוסיף שמפניה או ורודים או משהו בסגנון למשלוח של אוכל שהיינו אמורים לשלוח. ארנון סיפר לביבי על ההודעה הזאת שקיבלנו מאפי על מנת שביבי ידאג שלא נקבל הודעות כאלה מאפי ואחרים. זה עוד מקרה שבו ביבי יודע בוודאות על אספקת השמפניה".

חוקר: "היו עוד אינדיקציות למודעות של ביבי לשמפניה ששרה מקבלת?"

קליין: "אין מצב שהוא לא יודע. הרבה פעמים העמיסו את השמפניה כשביבי צועד לרכב והנהגים שלו מעמיסים את השמפניה. הוא יכול להגיד שהוא לא ראה את ההעמסה אבל במטבח בקיסריה תמיד כשהייתי באה קרטון של שמפניה על הרצפה וזה גלוי לעיני כל".

שימו לב שהתשובה הנחרצת של קליין חסרת כל ראיות, והיא בעצם מן השערה ש"לא יכול להיות שנתניהו לא ידע".
הבעיה היא ש"אין מצב ולא יכול להיות" לא מחליף ראיות ועדויות קבילות.

נתניהו, אגב, מכחיש כי היה עד "להעמסת" ארגזי שמפניות בסיום מפגשים חברתיים בינו לבין מילצ'ן. כמו כן, הסיפור על דברי מילצ'ן זו עדות מפי השמועה.

השורה התחתונה: אין שום הוכחות למה שקליין ביקשה להוכיח באמצעות השערות.

בהמשך הגיעה קליין למחוזות האבסורד:

חוקר: "והוא (נתניהו) ראה נגיד שיונתן או משהו, שיונתן הביא או…"

קליין: "סיגרים הוא כבר…".

חוקר: "לא, השמפניה, הוא ראה שהיא מקבלת? זאת אומרת…"

קליין: "אוי, אין דבר כזה שהוא לא ידע על זה, נקודה. מי? בעלה אתה מתכוון?"

חוקר: "כן, אני…"

קליין: "ברור שכן, אין דבר כזה. היא עולה לו במדרגות, ללכת לישון, עם כוסית שמפניה ורודה. נו די".

בקיצור, קליין בדתה סיפור פנטזיה ששרה נתניהו "עולה במדרגות, ללכת לישון, עם כוסית שמפניה ורודה".
מה בין השערה פראית על צריכת שמפניה ורודה מידי פעם, לבין מודעתו של ראש הממשלה שהשמפניות ניתנות לגב' נתניהו, לדרישתה, על ידי מילצ'ן כ"אספקה שוטפת" לכאורה?

המשפט התמוה והבדוי הזה רק הוכיח עד כמה קליין פיתחה שנאה עיוורת למשפחת נתניהו.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »