יומן הבוקר
הדס קליין, עדת תביעה במשפט נתניהו (צילום: אלי ציפורי)
אבי וייס חושף מידע חדש על הדס קליין, עדת התביעה, שמעלה סימני שאלה כבדים על התנהלותה. מסתבר שהיא מונתה ע"י מילצ'ן לדירקטור יחיד באחת החברות שלו בישראל. זה קרה חודשיים בלבד לפני שנחקרה לראשונה במשטרה

דבר אחד אפשר לאמר בוודאות אחרי יום וחצי של חקירתה הנגדית של הדס קליין – עוד רב הנסתר על הגלוי.

עו"ד עמית חדד מקלף באמנות (לצידו עורכי הדין נעה מילשטיין וישראל וולנרמן) שקר אחר שקר של קליין, אבל מאחורי פעילותה והתנהלותה מסתתרים עוד הרבה שקרים שייחשפו בהמשך החקירה הנגדית.

***

אין ספק: קליין היא עדה לא אמינה, סיפוריה מנותקים מכל היגיון ומציאות והיא מעולם לא גיבתה אותם בראיות חפציות, למעט הר של חשבוניות שהשיגה במצגי שווא שלא מוכיחים דבר.
החשבוניות הוצאו למילצ'ן ופאקר ואי אפשר ללמוד מהן על "קו אספקה" שוטף של סיגרים ושמפניות למשפחת נתניהו. אין תעודות משלוח ואין שום ראייה שתומכת בכמויות שקליין והחוקרים זרקו לתוך כתב האישום.

בתוכנית שלי ברדיו 'גלי ישראל' חשף אבי וייס עוד דברים סביב התנהלותה של קליין שמעלים שורה של תמיהות, הן לגביה והן לגבי המשטרה.

למילצ'ן היתה, בין היתר, בעלות על שתי חברות הרשומות בישראל: מילצ'ן תקשורת ולימסול. באמצעות החברה השנייה הוא שילם, בין היתר, את משכרותה של קליין וכנראה עוד כמה עובדים. חברת לימסול פעילה עד היום ואילו חברת מילצ'ן תקשורת נסגרה ב-31.10.2020.

ב-31.7.2016, כחודשיים לפני חקירתה הראשונה של קליין במשטרה, מוחלף באופן מאוד תמוה הדירקטור היחיד בשתי החברות. מי שמוחלף הוא זאב פלדמן, איש עתיר ניסיון בתחום הפיננסי, לשעבר סגן נציב מס הכנסה לשעבר, שגם ייעץ למילצ'ן. פלדמן החליף ב-10.9.2007 את יוסי גבע (ז"ל) שהיה לפניו דירקטור יחיד בחברות הללו וכיהן כמנכ"ל קבוצת מילצ'ן בישראל. כלומר, פלדמן היה דירקטור יחיד מ-2007 ועד 2016, במשך 9 שנים, ולפתע, סמוך מאוד לפתיחת החקירה בתיק 1000, הוא עוזב את תפקידו.

אין חולק שפלדמן וגבע היו אנשים רבי ניסיון ורבי כישורים ולכן אך טבעי שיתמנו כדירקטורים יחידים בחברות של המיליארדר מילצ'ן. וראו מי מחליפה את פלדמן בתפקיד הזה? הדס קליין, העוזרת האישית שלו והעדה המרכזית בתיק 1000, למרות שאין לה שום כישורים ואין לה שום התאמה לכהן כדירקטורית יחידה בחברות של מיליארדר עתיר נכסים.
מילצ'ן, כמובן, רשאי למנות כל מי שחפץ בו לדירקטור, אבל לאור ההיסטוריה של הדירקטורים, המינוי שלה מעורר אי נוחות רבה.

לפי הפרוטוקול של ההחלפה, היא נעשתה לבקשת פלדמן והדס קליין קיבלה את ההרשאה לחתום על כל המסמכים כולל חשבונות. המשמעות: היא מורשית חתימה יחידה בלי דירקטור מעליה, אלא רק הבעלים מילצ'ן, שכבר 6 שנים לא נמצא בארץ ובזמנו ביקר בממוצע רק כ-3 בארץ.

אגב, פלדמן החזיק במניה אחת גם אחרי שהוחלף ע"י הדס קליין וב-23.4.17 נפטר מהמניה הזו ועזב לגמרי את החברה ומילצ'ן נשאר בעל מניות יחיד עם הדירקטורית היחידה הדס.

זו היתה בחירתו של מילצ'ן, בחירה תמוהה בהחלט, מה שהפך את הדס קליין למחליטה יחידה על כל הכספים שעברו ועוברים בשתי החברות הללו, עד לסגירתה של 'מילצ'ן תקשורת' ועד היום של חברת לימסול.
למה זה קרה? לא ברור, לא ידוע וממש לא מובן. מה שברור הוא שזה גם כנראה הטריד את המשטרה בחקירה הראשונה ולכן קליין נשאלה בה על לימסול.

עכשיו, בוא נתחיל מבראשית: המודיע המשטרתי בן כספית נתן עדות ביאח"ה כבר ב-11.4.2016, שם "שפך" את כל המידע והטינופת שלו על נתניהו, בין היתר את המידע של קליין, שהיתה מקור שלו.
למרבה הצער, בית המשפט החליט לשמור על החיסיון של כל פעולותיו המודיעיניות בפרשה.

המשמעות: המשטרה קיבלה מכספית את המידע שהיה לו מהדס קליין וסביר להניח שהוא עדכן אותה שהיה במשטרה ואחר כך התבצעה חלופת הדירקטורים. כלומר, הדס קליין ידעה היטב שתגיע חקירה, הרי היא יזמה אותה יחד עם בן כספית.

האירועים הללו היו צריכים להוביל לבדיקה, לפחות בדיקה של המשטרה בענייניה של חברת לימסול וענייניה של הדס קליין, כולל חשבונותיה והמידע בסלולרים שלה. כל זה לא נעשה משום מה.

מה מסתירות המשטרה וקליין? אני בטוח שעוד נגלה זאת בחקירה הנגדית.

מאמרים אחרונים

בנימין נתניהו, איילה חסון (ויקיפדיה)

תופרי התיקים לנתניהו מנסים להכפיש את איילה חסון. אותם אנשים, אותה שיטה

קודם כל מסמנים מטרה, אחר כך מפיקים כתבת השחרה עם ציטוטים אנונימיים, אחר כך מהדהדים את השקר. כך עובדת מכונת התפירה והתעמולה של 'הארץ דה-מרקר'. כך תפרו את 'תיק 4000' וכך "מחפשים" כעת את איילה חסון

הקליקו לתוכן »
בן כספית (צילום מסך טלוויזיה)

10 הערות על המודיע המשטרתי, בן כספית, על זיהום ועל השחתה ערכית של העיתונות

כספית ועוזרת הבית, השנאה לנתניהו, השנאה לאיילה חסון, פרשת הרפז, ההשתעבדות לפוליטיקאים כושלים, הקשרים עם חיים סבן, הבורות בתיק 4000, ניגוד העניינים בתיק 1000, החיטוט בפחי האשפה של הטוויטר, הפלופ הכי גדול בתולדות העיתונות

הקליקו לתוכן »