יומן הבוקר
הדס קליין מזגזגת (צילום: אלי ציפורי)
השקר של הדס קליין: "אם שרה נתניהו היתה יודעת שאני מזרחית היא לא היתה בקשר איתי". האמת: קליין לא מזרחית "על מלא", שם משפחתו של אביה - פולק

להדס קליין יש שני משפטים שמתגלגלים על לשונה דרך קבע. האחד הוא שהאמת היא נר לרגליה. השני הוא שהיא לא רוצה לעשות עוול לאף אחד.
כל מי שבקי בענייני חקירות יודע את הכלל הבא: אם נחקר אומר שוב ושוב שהוא דובר אמת זה עלול להעיד דווקא ההיפך.

לגבי העוול שגב' קליין לא רוצה לעשות לאף אחד. ובכן, זה בדיוק ההיפך: מעדותה ניכר שהיא מתאמצת מאוד לעשות עוול לשרה נתניהו, לבנימין נתניהו ולעו"ד בן צור, לטנף עליהם בלי כל קשר לשאלות שמופנות אליה – וכשהיא עושה זאת אפשר לראות בבירור עד כמה היא שבעת רצון, ממש מתמוגגת יחד עם חבורת השופרות מהתקשורת שמריעים לה על כל טינוף.

הבעיה היא שקליין נתפסת שוב ושוב בשקרים ובסתירות. אחד מהם נגע לאיזשהו סיפור על כך ששרה נתניהו לא היתה איתה בקשר כביכול אם היתה יודעת שקליין מזרחית. המשפט הזה זכה מיד לכותרות ראשיות באתרים – הבעיה היא שקליין לא סיפרה אמת. היא סיפרה חצי אמת, שהרבה יותר גרועה משקר. היא לא מזרחית מלאה, שם משפחתו של אביה – פולק.

זו דוגמא קטנה לסיפור הגדול של קליין: ההתקרבנות, הסתירות, השקרים והמניע: שנאה עזה ויוקדת במיוחד לשרה נתניהו. קליין יכולה לאמר עוד מיליון פעם שהיא לא רוצה לעשות עוול לאיש, אבל רואים דרך עדותה שנקמתה בוערת בה.

***

שלא יהיה ספק: בלי עדותה של הדס קליין לא היה תיק 1000; בלי ההערכות המנופחות שסיפקה קליין על הצריכה של שרה ובנימין נתניהו – הפרקליטות לא היתה מגיעה לחישובים דמיוניים. זו הסיבה שהפרקליטות עוטפת אותה בצמר גפן מתוק.

להלן התמליל הרלוונטי:

חדד: נדמה לי שכשאת מנסה להעיד על שיחות עם ארנון ושרה, יש פער גדול בין מה שהיה לבין מה שאת חושבת שהיה, אבל באמת לא ניכנס לעדויות שמיעה.
אבל מה שלי חשוב, זה שהפעם כשהחלטת לתת את זה, לתת את המתנות שארנון או את, או את וארנון החלטתם לתת את השמפניות לקראת החג, זה בגלל שמדובר בחג הפסח.

קליין: במקרה הזה זה פסח, ומקרים אחרים אין שום קשר.

חדד: נכון. זה חגים אחרים.

קליין: אבל במקרה הזה באמת זה פסח.

חדד: יופי. במקרה הזה זה פסח. את לא צריכה כל פעם להפליג שנה אחורה, מקרים אחרים. אנחנו מדברים על אירוע קונקרטי.

קליין: אתה יכול להכתיר את זה, דרך אגב, רציתי לומר דבר אחד (כשהיא אומרת את המשפט הזה בדרך כלל קליין מתכוונת לטנף).

חדד: בואי נמשיך.

קליין: לא, על מצג חיבה, תיכף אני אומר משהו.

חדד: נדבר על מצב חיבה. בסדר.

השופט שחם: גברת קליין, אין צורך.

קליין: טוב. אני אומר אחר כך. בסדר.

חדד: בואי נמשיך. עכשיו, גם מה שחשוב לי זה שכל אנחנו רואים זה מסגרת הקשר בינך לבין הגברת נתניהו. מר נתניהו לא מתאם איתך דבר, הוא לא אמר לך לבוא לפסח, זה הכל עם הגברת נתניהו.

קליין: מסכימה. מאשרת.

חדד: יופי. עכשיו אנחנו גם רואים שמבחינת המצג שאת מציגה לגברת נתניהו מההודעות, אז אנחנו רואים שכתוב 'ערב נהדר יקירה' וכתוב שאת תגיעי מתי שנוח לה, זה המצג שאת מציגה לגברת נתניהו. נכון?

קליין: דיברנו על כך כבר אתמול. דיברנו על כך, הסברתי את ה-,

חדד: 'דיברנו על כך' זה לא תשובה.

השופטת פרידמן-פלדמן: אותה תשובה כמו אתמול?

קליין: את אותה תשובה חד משמעית.

חדד: כלומר, שזה המצג שאת מציגה לגברת נתניהו?

קליין: כן. כן. כן. כבר אמרתי.

חדד: מצוין.

קליין: מה שהיא רוצה לשמוע זה מה שנאמר. אמרתי. אני לא צריכה לחזור על זה.

חדד: את לא אומרת 'קשה לי', 'מסובך לי'.

קליין: אתה רוצה שאני אגיד, כשאני אומרת 'קשה לי' ו'מסובך לי' אז אני יודעת מה אני חוטפת. אז בוא, מצג חיבה או לא מצג חיבה, גם גברת נתניהו לא חיבבה אותי.

חדד: אנחנו עוד נדבר רבות על מה המחשבות שלך ביחס לגברת נתניהו.

קליין: לא, אין לי … כבר אמרתי אתמול.

חדד: וזה שאת חושבת שהיא רצתה לפטר אותך, שהיא ביקשה לפטר אותך. נדבר על זה ארוכות,  אטרוכות. אבל לא היום.

קליין: מעולה. טוב מאוד.

חדד: אבל לא היום. בסדר?

קליין: וכשהיא רצה למשטרה להגיד שאני גנבתי זה היה חיבה, תנאים של חיבה.

חדד: גברת קליין, הכל ברור. כולם מרגישים. תאמיני לי, הכל ברור. אבל אני רוצה שנתקדם… רק תאשרי לי שמבחינת מה שאת כותבת, את לא אומרת 'קשה לי', 'רע לי'.

קליין: לא. בטח שלא. הסברתי את המצב. הסברתי אתמול.

חדד: יופי. עכשיו בואי נראה את המשך ההתכתבות. אני חושב שהיא גם חשובה, ואני חושב שאת גם תסכימי איתי. כמובן שלא סיפרת עליה בראשית אבל את אמרת ששכחת את כל ההודעות, והטלפונים אינם.
'הדס יקרה' כותבת לך שרה "מזל טוב וחיבוק גדול ליום ההולדת. המון אושר והגשמה ובריאות וכל מה שאת רוצה. מאחלת לעצמך יחד עם משפחתך. נדבר מחר וניפגש. אני עצובה עכשיו כי הבנתי שאבנר לא יוצא כרגע לליל הסדר בגלל החטיפה. כל הכוחות הלוחמים בעוצר יציאות. ופתאום אני קולטת שיש לי ילד לוחם. זה ממש קשה עכשיו. אבל נתפלל לטוב. נשיקות לך ותמסרי גם לארנון. ספרי לו על אבנר. אני הרי יודעת כמה הוא דואג לו. נשיקות" ואז את כותבת לה "תודה רבה שרה יקרה. קשה מאוד. מבינה לליבך. מחבקת חזק מכאן ואמסור בהחלט לארנון שאכן תמיד דואג ואוהב מאוד את יאיר ואבנר. שוב תודה על המילים החמות וניפגש מחר" "תודה והמון המון מזל טוב" כותבת לך שרה.
ואז את שולחת לה ורד אדום.

קליין: יפה מאוד.

חדד: אז באמת, אמרת ה-2 באפריל זה יום בעל משמעות עבורך, זה יום ההולדת שלך.

קליין: כן כן. נכון.

חדד: והגברת נתניהו שולחת לך ברכות ליום ההולדת. נכון?

קליין: כן. נכון. נכון.

חדד: חיבוק גדול, איחולים לבביים אחרים, לך ולמשפחה. נכון?

קליין: בסדר גמור.

חדד: וזה …. חברי לחלוטין. את עושה 'כן' עם הראש.

קליין: כן. נכון. נכון.

חדד: ומה שאת רואה, מה שאת הבנת כשקראת את ההודעה הזאת, זה שבאמת, ורואים את זה גם מהתיעוד, שיש, שאת חברה שלה. לכן היא טורחת לספר לך דברים אישיים על אבנר, על התחושות שלה לקראת החג, על זה שהיא מרגישה קושי בגלל שאבנר הוא לוחם והוא לא יוצא לחג ויש עוצר יציאות. נכון? זה המצגים שרואים ביניכן.

השופטת פרידמן-פלדמן: השאלה אם הבנת מההודעות שהיא חברה שלך?

השופט בר-עם: איך היא מרגישה לפחות.

השופטת פרידמן-פלדמן: זה מה שהרגשת.

קליין: אני אף פעם לא חשבתי שהיא חושבת שהיא חברה שלי. באמת שלא.

חדד: באמת שלא. אז אני מספר לך.

קליין: לא. אני רוצה שתשאל את ארנון כשהוא יעלה לעדות, כי אתה תגיד שזה שמיעה, אבל ארנון אמר לי תמיד שאם אני לא אתן אז היא כבר לא תהיה חברה שלי ואם היא תדע שאני מזרחית אז בכלל היא לא תהיה חברה שלי.

חדד: אוי באמת.

קליין: אז תשאל את ארנון אבל. לא אני. אני לא קניתי את זה שהיא חברה שלי.

חדד: כמה טינופת אפשר עוד להגיד? באמת, באמת.

קליין: אתה שואל אותי שאלה? עמית, עו"ד חדד, סליחה. עו"ד חדד, סליחה. אבל אתה יודע, כשאני ראיתי את העדות של הגברת נתניהו עלי במשטרה איזה נרטיב, אז זה לא נקרא חברה.
אם היא הייתה חברה היא לא הייתה אומרת שאני גנבתי ועשיתי קונספירציה עם יונתן לגנוב, אני מפחדת, והיא עוד אמרה כמה מילים כאלה עוד לפני כן לארנון דרך אגב. אבל זה תשאל את ארנון.

חדד: אני אשאל את ארנון ואני גם אשאל אותך,

קליין: בדיוק. אבל זה לא נראה חברות.

חדד: אני חושב שאת מבלבלת בין דברים מאוחרים בזמן לדברים מוקדמים בזמן, אבל אנחנו עוד נגיע לזה. אבל מה שאני רואה פה, זה שאם היא מספרת לך על הבן שלה, על אבנר, זה כי היא באמת מרגישה קרובה אליך. נכון?

קליין: אני לא יודעת מה שרה חושבת. אני יודעת לחשוב מה אני חובת.

חדד: מה הגברת קליין חושבת כשהיא מקבלת הודעה כזו?

קליין: לא, אני ידעתי תמיד שהיא לא חברה שלי. זאת העבודה שלי.

חדד: אגב גברת קליין, יש הרבה אנשים שהיו חברים והפכו להיות אויבים.

קליין: היא לא אויבת שלי. אל תכתיר מילים.

חדד: לא אוייבת שלך.

קליין: לא. ממש לא. אני מבקשת.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »