יומן הבוקר
הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)
הפרוטוקולים מדברים: עו"ד חדד מציג לעדה הדס קליין ראיות לרכישת אלפי בקבוקי שתייה קלה תוך זמן קצר. העדה מופתעת, טוענת שיונתן חסון הנהג אחראי ומתעקשת שזה לא קשור לצריכת הסיגרים והשמפניות באירוחים של מילצ׳ן
אלפי בקבוקי שתייה הוזמנו לבית מילצ'ן תוך זמן קצר;
קליין: תשאל את יונתן חסון
השופט בר-עם: את מופתעת מהכמויות. אין לזה שום רלוונטיות? שום קורלציה (לרכישת האלכוהול)?
קליין: לא מוצאת בזה רלוונטיות, לא, לא, לא

אחד הקטעים המשעשעים בחקירתה הנגדית של הדס קליין היה כשעו"ד עמית חדד הציג לה חשבוניות של שתיה קלה, שנרכשה בכמויות עצומות לביתו של מילצ'ן בבית ינאי.
מדובר באלפי בקבוקים שנרכשו בקיץ בודד אחד ועו"ד חדד אמר, בצדק, שזה מעיד על האירוחים האינטנסיביים של מילצ'ן – המשליכים גם על כמות האלכוהול והסיגרים שהיו באירוחים.

קליין ענתה בצורה מוזרה למדי, גם לשאלת השופט בר-עם. אחרי שאמרה שהיא מאשרת כל הוצאה כספית עם מילצ'ן, היא טענה שעל רכישות השתייה הקלה אחראי בכלל יונתן חסון, הנהג של מילצ'ן ולכן צריך לשאול אותו.

בנוסף, טענה קליין שאין שום קשר בין צריכת השתייה הקלה לבין צריכת השמפניות – הנחה מוזרה למדי. צריכת מזון ושתייה הולכת יד ביד עם צריכת אלכוהול.

***

הפרוטוקולים מדברים:

עו"ד חדד: זאת אומרת שאתם קניתם בקנייה הזאת, קניתם למעלה מאלף בקבוקי משקה, אלף בקבוקי שתייה קלה, מים וקולה. וזה ברור דרך אגב שאלף בקבוקים זה לא לצריכה של מילצ'ן ואמנדה.

קליין: חד וחלק, בטח, למי אנחנו ניתן מים, מה זאת אומרת.

עו"ד חדד: לא ניתן, סליחה, תיארתי לעצמי שאולי יהיה פה בלבול, אני לא אומר שעשיתם משלוחים של מים, אבל זה ברור שזה כדי לארח אנשים,

קליין: לרוב צריכה של ארנון שהוא שותה פרגרינו קטן ומים קטנים של אוויאן וכאלה ואנחנו לא מגישים קולות וכאלה אבל בסדר גמור, חלק מזה זה לאורחים,

עו"ד חדד: את רוצה להגיד לי שאלף ושמונים בקבוקים, 1,080 בקבוקים, אני תיכף אראה לך מתי אתם קונים עוד הפעם, את לא זוכרת, אני יודע, זה היתרון שלי עליך, אבל 1,080 בקבוקים זה לא לאירוח? זה רק לצריכה של ארנון ואמנדה?

קליין: גם לאירוח כמובן.

עו"ד חדד: בוודאי שזה לאירוח, אני אראה לך איזה כמויות זה לאירוח, תוך כמה זמן זה נגמר, 1080 בקבוקים של שתייה קלה ולכן אמרתי אנחנו נראה מהנתונים, דרך אגב, קודם תאשרי לי שלא עברו איתך על הדברים האלו איתך בחקירה?

קליין: לא, לא עברו איתי.

עו"ד חדד: לא עברו איתך?

קליין: לא עברו איתי.

עו"ד חדד: ואני אומר לך שהכמויות של השתייה האחרת שאין ספק שלא חילקתם אותה לאף אחד נכון? לא נתתם בקבוקים רד בול או פחיות רד בול, סליחה,

קליין: ממש לא.

עו"ד חדד: או ספרייט או קולה, לא עשיתם משלוחים של זה לאף אחד.

קליין: גם אני לא זוכרת שהגישו אי פעם רד בול בארוחה אצל ארנון אבל בסדר.

עו"ד חדד: אבל קולה הגישו אני מניח?

קליין: ייתכן.

עו"ד חדד: בוודאי שהגישו אני אראה לך, בואי תראי.

קליין: בסדר גמור.

עו"ד חדד: וגם בקבוקי מים, אני מניח שיש באירוח אנשים ששותים מים.

קליין: בסדר גמור ופלגרינו בעיקר.

עו"ד חדד: ופלגרינו. עכשיו, זה ברור שקנייה כזו זו קנייה לאירוח, את אומרת שזה גם אירוח ואני מראה לך שאגב אירוח אתם גם קונים סיגרים, אני אראה לך את זה גם בהמשך סיגרים זולים של פרטגס.

קליין: זה לא זול, למה?

עו"ד חדד: זה מאה שקל לסיגר, יחסית זה זול.

קליין: לא משנה, אנחנו קונים את זה,

עו"ד חדד: ואותם את מחלקים באירועים האלו,

קליין: לא נכון, לא נכון, תאמר מה שתאמר לא נכון, לא פותחים קופסה ונותנים, מי האורחים שלנו בכלל בתקופה הזאת תגיד לי.

עו"ד חדד: בואי נראה (חדד מראה לקליין את רכישת הסיגרים – אגב, זה בכלל לא סוג הסיגרים שנתניהו אוהב)… אז אנחנו רואים שלקראת ההגעה שלו קונים 1080 בקבוקים, יש אלכוהול, את אומרת הכל לארנון, יש סיגרים שאני אומר לך שהם ניתנו וחולקו במהלך האירוחים.

קליין: אתה אומר.

עו"ד חדד: יש בינינו מחלוקת על זה, הראיתי לך מה אומר מילצ'ן.

קליין: בסדר גמור, אמרנו שארנון ויגיד.

📌 בהמשך:

עו"ד חדד: קניתם 1080 בקבוקים את יודעת אם זה הספיק לכל הקיץ?

קליין: לא זוכרת.

עו"ד חדד: לא זוכרת. אמרנו שארנון נחת בישראל ב-9 ביוני זוכרת? ולא חולפים חמישה ימים מהרגע שבו הוא מגיע לישראל, זאת אומרת חמישה ימים מאז שקניתם 1080 בקבוקי שתייה קלה ואתם שוב רוכשים רכישה משמעותית ביותר. אני אראה לך (שוב מראה לה רכישה של מאות בקבוקי שתייה קלה).

קליין: אני לא יכולה להגיד לך שנגמר ולכן יונתן רכש, אני חושבת, מציעה גם אגב ברכישה של הדברים האלה מאוד מאוד חשוב שתשאל את יונתן לגבי ההזמנות האלה.

עו"ד חדד: ברור שאני אשאל אותו.

קליין: אני יודעת שתשאל, אני רק אומרת כי את הדברים האלה מי שאחראי על,

עו"ד חדד: את זוכרת את הרכישות האלה?

קליין: כי אתה מראה לי עכשיו, לא זוכרת כמויות כאלה, לא זוכרת כמויות כאלה.

📌 בהמשך מראה חדד לקליין שנרכשו עוד מאות בקבוקי שתייה קלה מספר ימים לאחר מכן:

עו"ד חדד: מה שאני רוצה לבוא ולהראות זה שבמשך כל כמה ימים קונים מאות בקבוקי מים ואין שם מישהו, אני לא מניח שמשקים את העציצים עם בקבוקים של אווין נכון?

קליין: משחקים אצלנו כדורגל ביום שישי קבוצה גדולה של אנשים, חברה שבאים לשחק עם ארנון שותים, מגיעים, מים, מים, לא דברים, מים, מים, זה לא אירועים, מים,

עו"ד חדד: אבל בואי תמשיכי.

קליין: נו באמת.

עו"ד חדד: נו, מה עוד יש, התחלת להגיד.

קליין: לפי מה שאתה אומר, לשיטתך היו אצלנו מאות אורחים בתאריכים האלה, מאות אז אני אומרת לך,

עו"ד חדד: אני אומר? זה מה שהמספרים אומרים אבל אני שואל, התחלת, גב' קליין אמרת שמגיעים חברים שלו לשחק איתו ביום שישי כדורגל,

קליין: כן

עו"ד חדד: כמה אנשים מגיעים?

קליין: קבוצת חמישה-שישה אנשים, רואה החשבון שלו, הבעל שלי, אני יודעת, אנשים, לא שותים אלכוהול, שותים איתו מים.

📌 בהמשך:

עו"ד חדד: דרך אגב, אם אני סוכם את כל בקבוקי המים בחודש הזה, את כל הבקבוקים של השתייה הקלה, אני מגיע לאלפיים בקבוקים לחודש, אלפיים בקבוקים

קליין: בסדר גמור.

עו"ד חדד: אצלי המשרד, סתם לשם השוואה יש לנו ארבעים ומשהו אנשים במשרד, כולל עובדים ומנהלה אנחנו קונים פחיות כל הזמן, שאלתי כמה פחיות הולכות בחודש, מדובר על שש מאות או שמונה מאות פחיות וזה כשיש עשרות אנשים במשרד כל הזמן עם אורחים וכו'

קליין: לא עושה השוואות, אמרתי לך.

עו"ד חדד: בלי השוואות, בסדר.

קליין: בלי השוואות.

עו"ד חדד: עכשיו, זה לא חודש חריג נכון? הכמויות האלה זה לא חריג, את מסתכלת, זה לא נראה חריג?

קליין: אתה חושב שאני זוכרת את זה בכלל? לא זכרתי את זה אפילו.

עו"ד חדד: ברור, אני מסכים איתך, אף אחד לא הראה לך את זה, אף אחד לא ישב והראה לך מה אתם קונים חוץ משמפניה, למה זה נקנה? האם זה נקנה עבור נתניהו או לא עבור נתניהו, זה אישרת כמובן שזה לא עבור נתניהו.

קליין: מיד אמרתי כל דבר שלא קשור למר נתניהו הדבר הראשון עוד סייגתי את זה.

עו"ד חדד: ברור, גם מה המשמעות של שזה שצורכים כל כך הרבה שתייה אחרת האם זה מלמד על זה שאולי היו יותר אירועים בבית, אף אחד לא עשה איתך שום דבר כזה בחקירה. את זה אישרת לי כמה פעמים.

קליין: לא זוכרת, נכון.

עו"ד חדד: לא לא זוכרת, לא עשו את זה

קליין: לא זוכרת שדיברו איתי על אורחים ואני מאשרת לך.

📌 חדד ממשיך להראות לקליין רכישות מאסיביות של בקבוקי שתייה קלה וקליין ממשיכה להפיל את האחריות על יונתן חסון הנהג:

קליין: יונתן היה עסוק ביומיום של ניהול בית מבחינה של כל הדברים האלה שלא יקרה מצב, אצל ארנון זה ייהרג ובל יעבור שאנחנו נישאר בלי פלגרינו או בלי הדברים האלה בלי קוניאק ובלי ויסקי ובלי זה, אין דברים כאלה, הצטיידנו בכל הדברים האלה מראש. תסתכל על חשבוניות של טקילה כמה כמויות אנחנו קונים.

השופט משה בר-עם: אפשר לומר ביחס אליך שנגדיר את זה בצורה עדינה את קצת המומה מהנתונים האלה?

קליין: כן, כרגע כן, אני לא זוכרת את זה.

כב' השופט מ' בר-עם: מאוד?

קליין: כן, מאוד, נכון, נכון ויחד עם זאת אני חוזרת ואומרת הבית שלנו מאובזר כבר אמרתי את זה גם בעבר מאובזר שלא יהיה לנו תקלה אפילו אחת שלא יהיה, זהו.

📌 בהמשך:

עו"ד חדד: אני אומר לך שהיקפי הרכישה האלו של ארבעת אלפים בקבוקים של שתייה קלה מתאימים לחלוטין, לחלוטין לרכישות של מאה או מאה ושלושים בקבוקים שמפניה, זה יחס הגיוני לכל אירוע ואירוח ולכן אין סיבה להניח מתוך הכמויות של הבקבוקים את מה שהמשטרה רצתה שתניחי שהיו, שהכל ניתן לגב' נתניהו

קליין: לא הכל ניתן לגברת נתניהו, סליחה.

עו"ד חדד: או שהרוב ניתן לגברת נתניהו, זה פשוט לא מסקנה שאפשר להסיק אותה מתוך הנתונים כפי שאת עשית בטעות.

קליין: רק שנייה, לא,

עו"ד חדד: כי את אמרת בחקירה הראשונה שלך, השנייה, אבל הראשונה ששאלו אותך על ההיקפים שהשמפניה נועדה בראש ובראשונה לשימושו הפרטי של ארנון ומשפחתו, בין היתר, גם עבור גב' נתניהו.

קליין: אפשר להשיב?

עו"ד חדד: בהחלט

קליין: אז אל תשווה מים לשמפניה, אל תשווה מכיוון ששוב אני אומרת לך יש לנו צוותים, אתה מזכיר את נט ואתה מזכיר את זה ואתה מזכיר, יש המון אנשים כשבאים ושיש לנו מנקות…
אז רק לומר את הדבר הזה, אני מבקשת לא להשוות בין שמפניה כמו שלא להשוות בין טקילה למים, למים.

עו"ד חדד: גב' קליין,

קליין: קיץ, חודשי קיץ נכון שהכמויות האלה הם ענקיות, ענקיות, לא זוכרת אותם אפילו, זה בסדר גמור, יבוא יונתן ויסביר לך מדוע הוא הצטייד ככה, בלי שום קשר יש לנו שישה בתים, שישה מתחמים שונים, שישה-שבעה דונם, חמישה, לא יודעת כמה, חמישה וחצי, שישה דונם מסתובבים שם אנשי מקצוע, כולם מקבלים אצלנו באופן חופשי מים וכולם מתכבדים, איש הבריכות שלנו מקבל שמפניה?

עו"ד חדד: לא, רואה החשבון מקבל שמפניה, את זוכרת? הקראתי לך, רואה החשבון.

📌 בהמשך:

השופט בר-עם: אבל השאלה אם לאור הנתונים שמגיעים למים או לשתייה קרה שמאוד הפתיעו גם את גברתי כמו שגברתי אמרה, כמויות ענקיות, זה הטרמינולוגיה שלך, השאלה אם לדבר הזה יש איזושהי השלכה על ההערכה ביחס לבקבוקי השמפניה?

קליין: לא, זה לא קשור בכלל.

השפט בר-עם: לא קשור?

קליין: לא.

השופט בר-עם: זה שני דברים נפרדים ועדיין,

קליין: גם שם הייתי בדחילו ורחימו ובחיל ורעדה כשכימתתי אחר כך במשטרה את כמויות השמפניה.

השופט בר-עם: אבל על יסוד מה? גברתי אמרה, מסרה שזה נעשה על סמך חשבוניות, ראתה את הכמויות בחשבוניות ועשתה את ההערכה, היום אנחנו יודעים שהחשבוניות לגבי שתייה קלה מספרים סיפור קצת אחר במובן הזה שגברתי מופתעת מהכמויות, אין לזה שום רלוונטיות? שום קורלציה?

קליין: לא מוצאת בזה, לא מוצאת בזה רלוונטיות, לא, לא, לא. אגב את השמפניות אני הזמנתי.

עו"ד חדד: את השמפניות הזמנת, אז מה?

קליין: לא, אני אומרת המים הכמויות האלה נכון אני מופתעת כי אני לא זוכרת את זה, באמת שלא זוכרת את זה, אתה מעמת אותי עם זה,

השופט בר-עם: אם יש איזה מתאם, אם יש איזה הלימה?

קליין: לא, זה לא קשור, לא, לא.

📌 לקראת סוף החקירה סיכם עו"ד חדד

עו"ד חדד: אני חושב שאת השאלות הכלליות אני כבר עשיתי מקודם ואני חושב שבזה אפשר לסיים. רק עוד כמה דברים קטנים על המתודולוגיה, תאשרי לי שאף פעם לא עברו איתך ואמרו לך גב' קליין 2011, מה החלוקה? X נתניהו, גברת נתניהו, Y מילצ'ן, לא עברו איתך שנים?

קליין: מה זאת אומרת? גב' נתניהו עם מילצ'ן, לא הבנתי

עו"ד חדד: לא באו ודיברו איתך לפי שנים?

קליין: לא, לא

עו"ד חדד: לא אמרו לך ב-2011 מה החלוקה?

קליין: לא. לא

עו"ד חדד: ב-2012 מה החלוקה?

קליין: לא, לא

עו"ד חדד: ב-2013 מה החלוקה?

קליין: לא

עו"ד חדד: בוודאי ובוודאי שלא דיברו איתך חודשים נכון?

קליין: אמרתי לא

עו"ד חדד: בוודאי שלא, בסדר, וגם לא סכמו לך בקבוקים,

קליין: לא, אני אמרתי.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »