מאמרים

ליאת בן ארי אתרגה את הדס קליין וטייחה את העבירות הפליליות של חוקרי נתניהו

באופן מוזר, עדי המפתח של התביעה במשפט נתניהו אינם עדי המדינה בתיק 1000 ובתיק 4000. היחס המיוחד לו זוכה העדה הדס קליין מצביע על כך. בן ארי הטילה עליה את כל יהבה: בלי הדס קליין אין תיק 1000
ליאת בן ארי, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

קשה היה לפספס זאת בחקירותיה של הדס קליין: היא קיבלה יחס חם, לא רק מחוקריה, אלא גם ובעיקר מליאת בן ארי.
דומה שאוזנה של בן ארי כרויה תמיד לתחושותיה של הדס קליין – יחס די חריג לעדת תביעה, אפילו לא עדת מדינה בתוארה הרשמי.

קליין תיארה באחת מחקירותיה הנגדיות כיצד בן ארי ביקשה מעורך דינה של קליין דאז, בעז בן צור, לא לשים את קליין באותה סירה עם ארנון מילצ'ן.
הכוונה באותה סירה היא, שבזמנו מילצ'ן נחשד במתן שוחד ובאותו זמן גם היחסים בינו לבין מילצ'ן היו מתוחים מאוד.

המשמעות היא ברורה: בן ארי נטעה בקליין את התחושה שהיא מוגנת לחלוטין, יהיו ההתפתחויות אשר יהיו. הדבר בא לידי ביטוי באמירות של החוקרים כלפי קליין, למרות שהיא מכחישה זאת וטוענת שזה היה בהקשר מסוים.
תזכורת: בחקירות התעופפו ביטויים כמו "את מוגנת" ו"אנחנו באותה חזית", החקירות היו באווירה סלונית, משועשעת לעיתים, מפרגנת מאוד ומחבקת מאוד. קליין הרגישה בחדרי החקירות כמו בעלת הבית.

בלי הדס קליין לליאת בן ארי לא היה תיק 1000

בעוד בתיק 4000 בן ארי חולקת את האחריות עם יהודית תירוש, תיק 1000 הוא בבת עיניה. וגם בתיק הזה נערמות השערוריות – ואני יכול להבטיח לכם שזה רק קצה הקרחון: צו החיפוש נגדה שמשום מה לא מומש נגד קליין, היעלמות הטלפונים שלה, אף התכתבות שנמסרה על ידה לחוקרים, הפעלת בן כספית כמקור משטרתי בצורה לא חוקית, הפגישה של קליין עם כספית כבר בדצמבר 2015, מחסור באישורי יועמ"ש לחקירות נתניהו, מחסור בראיות והסתמכות על דברי עדה שפיתחה שנאה גדולה למשפחת נתניהו, במיוחד לשרה נתניהו – בדיוק כמו אילן ישועה בתיק 4000.

אין כל ספק: בלי הדס קליין לליאת בן ארי לא היה תיק 1000. הסיפורים על "מארג של ראיות" ו"מארג של עדים" הם סיפורי אלף לילה ולילה שבן ארי משווקת כדי לייצר תחושה שהתיק יצוק מבטון.
הדברים של קליין נסתרים ע"י עדים אחרים וגם נסתרים ע"י הראיות כביכול שהיא מסרה לידי המשטרה – החשבוניות.

אין שום עדות לכך שהיה אכן "קו אספקה שוטף" של סיגרים ושמפניות למשפחת נתניהו. קליין לא הצליחה לספק שום תיעוד ל"סיפור חיי" כפי שהגדירה זאת וככל שמתקדמת עדותה רק נחשפים עוד ועוד פרטים מחוסר המקצועיות של בן ארי ושות'.

זו הסיבה שבן ארי שומרת על קליין מכל משמר וקשובה אליה מאוד. עד כדי כך שאבי וייס חשף בתוכניתי האחרונה ב"גלי ישראל" שקליין סיפרה באחת מחקירותיה במשטרה, שבן ארי התקשרה אליה והתנצלה בעקבות אירוע מסוים, הקשור להטרדה כביכול שחשה קליין.

לאור כל ההתפתחויות בתיק היה מתבקש שצו החיפוש נגד קליין ימומש במלואו. טלפונים, מחשבים ועוד – הרי למערכות החוק יש מטרה אחת ויחידה: להגיע אל חקר האמת, אבל נראה שבפרקליטות לא רצו להגיע לחקר האמת, אלא להרשיע בכל מחיר את נתניהו.

ההגנה דה-פקטו שהעניקה בן ארי לקליין דומה מאוד להגנה דה-פקטו שהעניקה לאילן ישועה בתיק 4000 וגם להגנה דה-פקטו שהעניקה ליאיר לפיד בתיק 1000 בנושא להארכת הפטור ממס לתושבים חוזרים.
כל מי שטינף על נתניהו קיבל הגנה מבן ארי. החוקרים אמרו להם "אהלן וסהלן" – לא חשוב האם הטינופים היו בכלל מחוברים למציאות.
דבריהם של ישועה וקליין לא ממש נבדקו לעומק, לא ממש הוצלבו עם עדויות אחרות. בשביל הפרקליטות, ישועה וקליין הם בבחינת קדושים שכל מילה שלהם חקוקה בדברי הימים ובלתי ניתנת לערעור.

עדי המפתח הם ישועה וקליין

צריך לשים לב: עדי המפתח בתיק 4000 ובתיק 1000 הם ממש לא עדי המדינה – שלמה פילבר, ניר חפץ וארי הרו. שלושתם אנשי ימין, שלושתם זכו ליחס נוקשה בחקירות על גבול הסחיטה באיומים, אצל שלושתם מצאו נקודות תורפה שלא שייכת כלל לנתניהו, על שלושתם הופעלו מכבשים לא ממש נעימים כדי להפוך לעדי מדינה, ושלושתם לא ממש מסרו עדויות מפלילות נגד נתניהו.
פגישת ההנחיה בעדות של פילבר התרסקה, חפץ מסר רק רכילות, והרו מסר אמנם הקלטות של נתניהו-מוזס, אך גם בהן מצאה הפרקליטות רק עבירה מוזרה שנתניהו לא דיווח מספיק מהר על שוחד.

לכן, עדי המפתח הם שניים בלבד: ישועה וקליין – ושניהם מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, שניהם לא אוהבים במיוחד את משפחת נתניהו ושניהם מסרו "ראיות" שלא מעידות על דבר: ישועה מסר קלטות בינו לבין שאול ואיריס אלוביץ' שנתניהו לא צד להן, קליין מסרה חשבוניות שנתניהו לא צד אליהן ואי אפשר להוכיח דרכן את היקף המתנות לנתניהו.
נשארנו עם אווירה ורכילויות – על זה תלתה בן ארי את יהבה והעניקה לשניהם יחס של VIP.

ואכן כך נראים העדויות של השניים: שפע של רכילות צהובה, מרושעת, נבזית ומלאת זדון.
מה עם ראיות? יש "תיזה" או "מתודולוגיה" שלא ברור כיצד בן ארי ושות' הגיעו אליהן.

בשביל לייצר אווירה תקשורתית היה צריך גם לנטרל רעשי רקע, ועל זה הופקדו שי ניצן ובן ארי.
המטרה היתה לייצר "שקט תעשייתי" סביב תפירת התיקים ולטייח על אירוע שמצביע על תפירתם.

החשיפות של משה סעדה

משה סעדה סיפר השבוע כיצד בן ארי התקשרה בספטמבר 2020 לקבל מידע אחרי הפרסומים על תרגיל החקירה של ניר חפץ וקיבלה לידיה, יחד עם שלמה למברגר, מישנה לפרקליט המדינה, את כל המידע במייל שתועד וכלל שורה של עניינים:

1. "תיק ג'ודי". חומר חקירה בתיק המעונות של ראש הממשלה הוסתר במח"ש ולא נחקר, חרף פניות חוזרות ונשנות שלנו. מדובר במידע על הקשר בין הקצין החוקר וג'ודי מוזס, שאותו הסתירה כל צמרת המשטרה.

2. קרן בר מנחם מנעה קבלת מידע על אודות פעילות חקירה פסולה בתיקי ראש הממשלה. לדבריה, "מח"ש אינה מתעסקת בתיקי חקירה רגישים ולא מקיימת פגישות שעשויות להפריע לחקירת רה"מ".

3. "הממד החמישי". קרן בר מנחם הנחתה להימנע מכל קבלת מידע לגבי מידע בתיק שמעורבים בו בכירים בצמרת המשטרה ואזרחים.

4. "ליאור חורב". קרן בר מנחם מנעה חקירה בנוגע לחשד למעורבות של בכיר במשטרה, הנחשד בעבירה של הפרת אמונים, בנוגע להעסקת ליאור חורב כיועץ לאלשיך תוך ניגוד עניינים לכאורה.

5. קרן בר מנחם מנעה קבלת מידע מודיעיני על ביצוע עבירות פליליות של בכירים בצמרת המשטרה.

6. קרן בר מנחם העניקה חסינות ומנעה חקירות של בכירים בצמרת המשטרה שנחשדו בעבירה.

ליאת בן ארי – הפרת אמונים

אין ספק שכל אחד מהנושאים האלה הם כבדי משקל וראויים לבדיקה/חקירה אבל כולם, ללא יוצא מן הכלל, טויחו ע"י בן ארי ולמברגר.
לו בן ארי היתה מקדישה לנושאים הנפיצים כמה אחוזים בודדים מהזמן והאנרגיות שהיא מקדישה להדס קליין, היו בטוחים שתפירת התיקים היתה מתחילה להיחשף.

אלא שבן ארי היתה מבכירי התופרים. האינטרס שלה היא לזרוק הכל לפח וזה מה שהיא עשתה. לקחה את כל המידע שהעבירו לה ממח"ש והעיפה אותו לכל הרוחות.
מצד אחד היא יצרה אווירה תקשורתית של שחיתות לכאורה של נתניהו, מצד שני היא צנזרה ודיכאה, יחד עם שי ניצן, כל פרט מידע שעשוי היה לפגוע באותה אווירה מלאכותית.

בן ארי מעלה בתפקידה והפרה אמונים.

מה חדש?