יומן הבוקר
ניר חפץ (צילום: אלי ציפורי)
ניר חפץ, "המרואיין" של דרוקר, שיבש הליכי חקירה וחילץ את עצמו, החליף גרסאות וזיכרון כמו גרביים, ניסה לרצות בכל מחיר את החוקרים, ניצל הבניות והשתלות זיכרון, פעל לפי האינטרסים הכלכליים של עצמו מאחורי גבו של נתניהו

כפי שכתבתי אתמול, המטרה של ראיון חפץ עם דרוקר הוא להטות את דעת הקהל לפני הבחירות, באמצעות שפע של פרסומים ממוחזרים ורכילותיים על שרה נתניהו ועל יאיר נתניהו, מפיו של אחד המאכערים הגדולים בתקשורת הישראלית – ניר חפץ.

***

חפץ הוכיח לאורך כל הקריירה שלו, שמה שמעניין אותו זה רק הוא והוא והוא כולל האינטרסים הכספיים. כפי שדאג למנף את קרבתו לנתניהו ולאשתו כדי למנף את עסקיו, כך הוא בראיון הזה רקם עסקה לכל עניין ודבר: אני אספק את הרכילות – אתם (דרוקר וערוץ 13) תשלמו לי דיבידנד יפה.

הנה כמה ציוני דרך על האיש שלמעשה שיטה לאורך כל הדרך בכל כך הרבה אנשים:

שיבש הליכי חקירה וחילץ את עצמו

חפץ הפך לעד מדינה כדי לחלץ עצמו מעבירה על שיבוש הליכי חקירה כשתכנן להעלים טלפונים בפגישה שלו עם אלוביץ'.

זו היתה יוזמה שלו –  ולא ממש של אלוביץ'. תמורת חילוצו הוא מכר לפרקליטות חתול בשק – בדמות פרטים לא רלבנטיים בתיק 4000 פלוס רכילות שאפשר להגדיר אותה "ביטחונית" (כמו "פרשת" המגנומטרים), אלא שכל זה ממש לא רלוונטי לתיקי האלפים ושום פרט ממה שמכר חפץ לפרקליטות לא נכנס לכתב האישום.

מה שיקרה ביום חמישי הוא, שחפץ יחד עם דרוקר יהפכו את הסחורה המשומשת הזו לחזות הכל עם מופע מגוחך.

מחליף גרסאות וזיכרון כמו גרביים

מעבר על עדויות ניר חפץ במשטרה, וגם בחקירתו הראשית והנגדית, מלמד על עובדה אחת בלתי מעורערת – אי אפשר לסמוך על זכרונו של חפץ. הוא אומר זאת בעצמו ובאחד הדיונים אף הדהים בבית המשפט ואמר שמה שאמר במשטרה בנוגע לנושא מסיים זו "אמת לשעתה", המושג המפורסם בפסק הדין בעליון של אילנה דיין וסרן ר'.
הווה אומר, שם אמרתי אמת אחת (במשטרה) והיום אני אומר אמת אחרת (על דוכן העדים).

וכמובן שהוא יגיד אמת נוספת אצל דרוקר, במיוחד שהוא מקבל בשביל ה"אמת" הזו מאות אלפי שקלים.

ניסה לרצות בכל מחיר את החוקרים

בחלק מהעדויות ניכר היטב לא רק את היעדר זכרונו, אלא את רצונו לייצר גרסאות שימצאו חן בעיני החוקרים ויתיישרו על פי תזת התביעה.

השורה התחתונה: מדובר בעד מדינה שמעיד על עצמו שזיכרונו גרוע ואשר סותר את עצמו יום אחרי יום, גם במשטרה וגם על דוכן העדים, עד כדי כך שהוא מבקש לא להעיד על אותו עניין פעמיים שכן זה "מסוכן" לדבריו.

הבניות והשתלות זיכרון

מעבר לכך, כל אימת שגרסאותיו המומצאות אינן הגיוניות, הרי ש"צף" לו – מעשה קסם – זיכרון חדש שאמור ליישר את קודמו, אלא שכדרכם של זיכרונות מומצאים זה רק מסבך את העד בסתירות.

האינטרסים הכלכליים של חפץ

כמה וכמה צירים התנהלו מאחורי גבו של נתניהו שבהם כיכב חפץ – כמו ציר חפץ-אלוביץ', ציר חפץ-פילבר, ציר חפץ-עו"ד איתן צפריר ועוד.
המשותף לכל הצירים הללו שהם לא היו בידיעת נתניהו והם נבעו, בחלקם, מרצונו הלגיטימי מאוד של אלוביץ' לנסות ולשפר את מצבו הקשה במשרד התקשורת, לאחר שהמשרד החליט להתעלל בו רגולטורית ולא להשיב לפניותיו בנושא מיזוג בזק-יס.

במסגרת הצירים הללו נרקמו כל מיני הצעות עסקיות בין חפץ לבין קבוצת בזק כיוון שאלוביץ' ביקש שחפץ יהיה מרוצה ומתוגמל. זה רק מוכיח את הקשר העצמאי בין אלוביץ' לחפץ ואת האינטרסים הכלכליים העצמאיים של חפץ בשימורו ותחזוקתו של קשר זה, כפי שחפץ הודה (היו שורת הצעות למיזמים בקבוצת בזק שלא יצאו אל הפועל בסופו של דבר).

השורה התחתונה: אלוביץ' וחפץ ניהלו קשרים עצמאיים ועסקיים בלי כל קשר לנתניהו – וחפץ עשה זאת אף מאחורי גבו.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »