יומן הבוקר
זאב פלדמן, ארנון מילצן (צילום מסך), הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)
היום יעלה להעיד במשפט נתניהו מהנדס המס של ארנון מילצ'ן, זאב פלדמן, ששמו כבר עלה בעת עדותה של הדס קליין בהקשר של "ספירת הימים" של מילצ'ן ופאקר והסדרי המס הייחודיים של שני המיליארדרים

לאחר שארנון מילצ'ן הבריז לפרקליטות, היום יגיע לדיוני משפט נתניהו העד האחרון בקבוצה של תיק 1000.
מדובר בזאב פלדמן, לשעבר סגן נציב מס הכנסה ומהנדס המס של מילצ'ן ופאקר.

***

לפלדמן יש היסטוריה של הסדרי מס עבור מיליארדרים כמו ארקדי גאידמק, מיכאל צ'רנוי ויש לו, או היתה לו, נגישות גבוהה במסדרונות רשות המיסים ולפקידי שומה בכירים.

כך תיארה אותו הדס קליין בעדותה:

זאביק פלדמן הוא רואה חשבון, הוא עזר לנו תמיד בעניינים המיסויים של ארנון מילצ'ן ובעצם ידו בכל בדברים של ארנון בשנים המסוימות האלה, כל דבר שיש לנו, גם מול ערוץ 10 בזמנו וכל דבר שנדרש, הוא גם, דרך אגב, זו חברת הניהול ששילמה את השכר שלנו כזכור. וזאביק פלדמן במקביל גם באיזה שהוא שלב כשג'יימס פקר מגיע ארצה אז הוא מנהל את הדברים של פקר מבחינה כספית.

בהמשך סיפרה קליין איך פלדמן גם מונה למנכ"ל אחת החברות של מילצ'ן שעסקה באבטחה בהודו:

רטן טאטא הוא איש עסקים ידוע מאוד בהודו, ארנון קרא לו מיסטר אינדיה. הוא בעל מלונות טאג' ומכוני מחקר ותעשיית הרכב, יש לו טאטא מוטורס והוא משפחה, אחד מבאמת האנשים, הוא טייס קרב לשעבר, איש מבוגר, סביב ה-80 אם אינני טועה או קצת יותר.
אנחנו, ארנון הכיר אותו באופן אישי בעת שהוא הגיע לוועידת הנשיאים ב-2008 בירושלים. ארנון גם ביקש בזמנו, גרי גינזברג, גם הגיע לפה, הוא איש של רופרט מרדוק אז בזמנו, הוא ביקש שהוא יכיר לו את מיסטר טאטא וכך הכירו ולימים בשנת, בעת, אני לא זוכרת את השנה המדויקת אבל כשיש פיגועים במומביי בהודו במלון של, בטאג', במלונות של טאטא, ארנון מרים לו טלפון ואומר לו שהוא היה מאוד רוצה לעזור.
והוא דיבר בזמנו עם מאיר דגן ועם אולמרט אם אינני טועה, אני זוכרת את כל ההתרחשות, והקמנו, באיזה שהוא שלב ארנון הקים חברה שנקראת BSI, זאביק פלדמן ניהל אותה, וזה היה בעצם בהתחלה כחברה שתדרכה אבטחה, בענייני אבטחה, גם בין היתר ארנון גם הכניס אותו כשותף במספר סרטים שעשינו בתקופה ההיא תעשיית הסרטים עניינה אותו, ארנון הציע לו להשתתף איתו בכמה סרטים. זה האיש, איש מיוחד במינו. הוקיר ומאוד אהב גם את מאיר דגן. הוא איש מאוד מחובר למדינת ישראל.

אני מניח שפלדמן יהיה זהיר מאוד בנוגע ללקוחותיו האמידים וישתמש בהגנה שיש לו על פי החוק, שמדובר בשומות פרטיות שאינן פומביות.
אבל, מכיוון מכיוון שספירת הימים של מילצ'ן ופאקר עלתה כבר בעדותה של קליין, פלדמן יצטרך להשיב על כך.

כזכור, מדובר בהנחת סלב שניתנה לשניים – 120 שהייה בישראל לצרכי מס לעומת 183 יום על-פי החוק, כשגם ברף הזה השניים לא ממש עמדו.

פלדמן היה מעורב גם בצווי החיפוש שהוצאו בזמנו לפאקר ולמילצ'ן. כזכור, במהלך החקירה הנגדית של עו"ד חדד לקליין, התברר שגם בעניינם של מילצ'ן ופאקר הוצאו צווי חיפוש, שניהם ב-10 לאוקטובר 2016 וגם במקרה שלהם הצווים לא מומשו, למעט עניין מאוד מינורי אצל פאקר הקשור להעסקתו של חברו של יאיר נתניהו בעסקיו של פאקר.

כותרת הצו היתה "בקשה למתן צו המצאת של מסמכים" ונגעו לכל פעולה פיננסית הקשורה בעסקי המיליארדרים, גם בנוגע לחברה ששילמה את שכרה של קליין.
על הצו נכתב כי מתנהלת חקירה בגין חשד להפרת אמונים, לא ברור של מי. בכל מקרה, הצו הופנה לזאב פלדמן כמי שברשותו המסמכים וביקש ממנו להמציא את כל המסמכים הנ"ל.

מה שקרה בפועל שב-13.10 הגיע פקד עידן אבירם, אחד מהחוקרים בתיק ומי שחקר את הדס קליין, למשרדו של פלדמן בת"א וקיבל ממנו את המסמכים הנוגעים להעסקתו של חברו של יאיר נתניהו ורשימות של שמות אנשי הצוות של פאקר באוסטרליה ובישראל.

למה הצווים הללו לא מומשו, למה קיבלו מילצ'ן, פאקר וגם פלדמן, מהנדס המס שלהם, טיפול של VIP אחרי שהוצא בעניינם צו חיפוש בענייני תיק 1000?

נחכה בסבלנות לתשובות של פלדמן.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »