גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 23.07.2021

תביעה נגד מרב מיכאלי, החומרים שנעלמו במשפט נתניהו, ביטוח בריאות למסתננים, רוח של הכחשת קורונה בממשלה, עתירות סרק לעליון, הסיכול ליוסי כהן, סיקור אוהד ליועז הנדל
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

כנרת בראשי: “איפה כל העיתונאים שחגגו על שרה נתניהו והעסקה פוגענית במקרה של מירב מיכאלי? יש תביעה נגדה על התעמרות ותצהירים של עובדים ועובדות נוספות. היא לא הסכימה שהעובדת תלבש שחור, היא ביקשה מעובדים להתפקד למפלגת העבודה ומה היא אומרת להגנתה? שהעובדת ״לא היתה מהפרופיל שהיא מעסיקה״. פרופיל?! זו מירב מיכאלי הפמיניסטית?"

עו״ד אייל בסרגליק: ״מה שקרה עם החומרים שנעלמו במשפט נתניהו הוא חמור מאוד; הפרקליטות הודתה שלא בדקה סיקור של פוליטיקאים אחרים. עכשיו היא צריכה לקיים דיון ולהגיע אולי למסקנה שאין צורך להעמיד לדין, כי טענת האכיפה הבררנית היא טענה חזקה מאוד״; ״פרקליט המדינה צריך להכריז שדרכו של שי ניצן בנושא עדי המדינה הסתיימה. זה מזעזע, כי המשטרה מפעילה לחץ קשה מאוד על אנשים על מנת שיהפכו לעדי מדינה כדי שיתנו להם – ׳בקשיש’ – הפללה של מישהו שלפעמים חף מפשע. זה התפוצץ להם בפנים בפרשת הצוללות״.

חיים רמון: ״הצהרת הורוביץ׳ על חוק בריאות ממלכתי למסתננים היא פופוליזם צרוף. זה גם מופקר! הם גם עברו על החוק וגם יקבלו שירותי בריאות ממלכתיים? כל מסתנן פוטנציאלי יגיד לעצמו שכדאי להגיע בכל דרך לישראל – וליהנות משירותי הבריאות הטובים בעולם. זו זילות האזרחות״; ויש לרמון גם ביקורת קשה על חוק הפונדקאות ושתיקת ארגוני הנשים.

רן רזניק, פרשן הבריאות של "ישראל היום": "בממשלה הזו שורה רוח של הכחשת קורונה. עד היום החליטו שלא להחליט וטמנו את הראש בחול – היו צריכים לעשות את הדברים מזמן. בנט ושקד הבטיחו בעבר – אבל לא הצליחו לסגור את הפירצה בנתב"ג. יש פה חוסר באומץ במנהיגות כפולה, זה הכל פוליטי, כי הם ביקרו בעבר את נתניהו על צעדים דומים"; "שר הבריאות הורביץ' לא נותן גיבוי מספק לדרג המקצועי. רובה של מסיבת העיתונאים שלו היתה ביקורת על הממשלה הקודמת. הוא שר הבריאות, לא אופוזיציונר".

השופט בדימוס הרן פינשטין: "אהרון ברק הוא משפטן מבריק אבל הוא לא שופט. הוא מזכיר לי את המילים של ירון לונדון בשיר 'אליעזר בן יהודה, יהודי מבדח, מילים מילים, מילים מילים הוא בדה ממוחו הקודח'. הוא המציא כל מיני תירוצים וכל פרשנויות שלא צריך אותם. בית המשפט לא צריך לחנך או להדריך הוא צריך לפתור סכסוכים"; "הוא דיבר על מבחן בוזגלו, אבל בוזגלו לא מסוגל לקרוא את פסקי הדין של העליון. גם הרן פינשטין לא מצליח לקרוא את חלקם"; "העליון צריך לקבוע הוצאות של 250 אלף שקל על כל עתירת סרק, שיפסיקו לבלבל את המוח בעתירות".

סטלה קורין ליבר: "הסיכול לראש המוסד לשעבר יוסי כהן זו מערכה מאורגנת לחיסול מועמד עתידי שמזוהה עם נתניהו. אלו הפריבלגים שרוצים למחוק אנשים חזקים עם קריירה מוכחת שאינם פריבלגים שהרימו את הראש או חצי ראש"; "אני לא רוצה להזכיר אפילו את העיתונאים שמעורבים בעניין כי זה מה שהם רוצים, שידברו עליהם"; עם הזמן למדתי שהפתגם 'אין עשן בלי אש' הוא לא נכון. יש עשן אבל בלי אש, ממציאים המצאות ותופרים תיקים".

אבי וייס, טלקום ניוז: "נתניהו נתן הטבות לבזק? מי שנתן הטבות לבזק הוא יועז הנדל. הוא נהנה מסיקור מלטף ורצץ מהשקה להשקה. זו רמאות".

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון לאביחי מנדלבליט

האם מנדלבליט פתח בשביתה איטלקית?
פתאום היועץ המשפטי לממשלה הפסיק להיות כה אקטיבי וכה אגרסיבי.
פתאום אין צורך בחוות דעת משפטיות על כל החלטה של הממשלה.
פתאום אין צורך במושג המגוחך "מניעה משפטית" או "סבירות" משפטית.
פתאום הממשלה שהוא ייחל לה – לא צריכה את חותמת הגומי שלו על כל צעד ושעל.
פתאום אין צורך באיומים עבים על שרים סוררים באמצעות התקשורת.
פתאום כל העמותות השמאל הפסיקו כמעט לחלוטין להפציץ את בג"ץ בעתירות נגד הממשלה.
פתאום יש מן אידיליה כזו של המחזיק בגרון עם מוחזקיו בגרון. של מערכת המשפט עם ממשלת הנוכלים.

בני גנץ עם המימד החמישי, נפתלי בנט עם אי הסדרים בבית היהודי, יאיר לפיד עם פרשת עמותת איילים ותיק 1000, אביגדור ליברמן עם פרשת ישראל ביתנו וגדעון סער עם פרשיות מן העבר – כולם מוחזקים טוב טוב בגרון ומוחזקים טוב טוב לכיסא.

לו רצה מנדלבליט, היה יכול לפתוח בקלות בחקירת משטרה נגד כל החמישה. יש למנדלבליט גם עילות מצויינות – הרבה יותר טובות ואיכותיות מאלו שהיו בזמנו נגד נתניהו.

מנדלבליט רצה לפרוש עם עיסקת טיעון לנתניהו, הוא רצה לשבור אותו באמצעות שטיפת מוח תקשורתית, שקרית ואכזרית. זה כבר לא יקרה. כשמנדלבליט יהיה בחוץ, ונתניהו יחזור לראשות הממשלה, כך אני מקווה, היוצרות יתהפכו.

נשיאת העליון בדימוס מרים נאור אמרה בעבר, עוד לפני פתיחת משפטו של נתניהו, ש"במובן מסוים המשפט של נתניהו יהיה גם משפטו של מנדלבליט". נאור לא ידעה אז כמה היא צודקת. המשפט של מנדלבליט כבר התחיל. מרמה, הפרת אמונים ושוחד תקשורתי כאדריכל ההפיכה השלטונית.

מה חדש?

כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 13.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 27! צו הפגסוס לנתן אשל כדי להאזין לנתניהו – ברנור ניסה להכחיש שהמטרה הייתה להאזין לראש הממשלה, ואז השופט בר-עם נוזף בו: "מטרת הצו זה לאתר שיחות עם ראש הממשלה… איסוף הראיות בנוגע לשיחות וקשר טלפוני עם החשוד העיקרי" (נתניהו)

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 11.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 26 – הפעלת 'פגסוס' נגד נתן אשל כדי להאזין לנתניהו. עו"ד חדד: צווי פגסוס חתומים על ידי איש מודיעין (כמו שהיה בצו של נתן אשל). ברנור בעוד תשובה מדהימה: מה זה פגסוס? עו"ד חדד: מה זה פגסוס? טוב, בסדר, גם זו תשובה

הקליקו לתוכן »