גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 17.06.2022

הממשלה הזו היא כמו חולה סופני, מיכאלי הופכת את מפלגת העבודה לדיקטטורה, ליברמן עשה שתי טעויות, הפרקליטות מנסה להסתיר את שיטת העבודה עם בן כספית, בפרקליטות נצמדים לאגו, זה משפט היסטורי, המצב הנפיץ מול איראן
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

חיים רמון: ״הממשלה הזו היא כמו חולה סופני וחבריה מונעים ממנו את צו הפטירה ולכן זה רע מכל בחינה שהיא. ההישרדות של בנט ולפיד חשובה יותר מההישרדות של מדינת ישראל״; ״על פי פילבר – אין למעשה פגישת הנחייה. הוכח מעבר לכל ספק סביר שלא היה שוחד; היועצת המשפטית לממשלה לא מבינה שהתפקיד של המדינה הוא להגיע לחקר האמת ולא להרשיע בכל מחיר״.

כנרת בראשי: ״מרב מיכאלי הופכת את מפלגת העבודה לדיקטטורה. היא ניסתה להכניס את שתי האחיות שלה לתפקידים בכירים במפלגה – ניסיון שסוכל; אחד מראשי הסניפים פנה לשלושת הערוצים לעניין אותם בהתנהלותה והם אמרו לו: זה לא משרת את האינטרסים שלנו לפגוע במיכאלי. רגע, זה לא היענות חריגה?״

פרופ׳ אבי שמחון על יוקר המחייה: ״ליברמן עשה שתי טעויות – הראשונה: אמר לפני שנה שמחירי הדיור יעלו ב-10% וגרם לאנשים לרוץ לקנות דירות; השנייה – הוא אמר שהוא לא מטפל במחירים כי זה לא חוקי ונתן לספקים לגיטימציה להעלות מחירים גם אם לא צריך; אני חושב שהוא אפילו לא מכיר את הכלים שיש לו; ליברמן יכול להחזיר מיד את מחיר הדלק ל-6.3 שקלים לליטר״.

אבי וייס: "הפרקליטות מנסה להסתיר את שיטת העבודה עם בן כספית – הוא הופעל כמקור משטרתי בתיק 1000 ואחרים, על ידי מני יצחקי וערן קמין באישור המפכ"ל ושי ניצן. על בסיס המידע שלו הופעלו שורה של כלי מעקב, כולל פגסוס – ונפתחה חקירה כדי להדיח את נתניהו בלי אישור יועץ משפטי לממשלה

עו"ד טלי גוטליב: "מה שעושה יהודית תירוש לתיק 4000 זה ביזיון המת. במקום להיצמד לראיות, בפרקליטות נצמדים לאגו. אחרי החורבן של תיק 4000, במקום לשמוח על זיכוי, הם מביאים את הדס קליין כדי לדבר על שמפניות וסיגרים"; "שרון אפק הוא איש שמאל רדיקלי ומי מינה אותו? גדעון סער, כאילו איש ימין".

השופט בדימוס הרן פינשטין: "נתניהו ואלוביץ' כבר לא חשובים בתיק 4000, זה משפט היסטורי והנאשמת היחידה שמגינה על עצמה זו הפרקליטות. אני מביא לדוגמא את פרשת קסטנר וועדת סברה ושתילה כדוגמא – סוף מעשה במחשבה תחילה. היה ספק בתחילת הדרך שיש ראיות בתיק 4000' ומי שלא צפה את מה שיקרה לא מתאים להיות בפרקליטות".

פרופ' אייל זיסר על המצב הנפיץ מול איראן.

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון לשר האוצר אביגדור ליברמן – שמעדיף את הסחטנים על פני האזרחים

הישגים של ממשלה לא נמדדים בהעברת מצגות לעיתונאי החצר, הישגים של ממשלה חייבים, קודם כל, להתבטא במצב הכלכלי של האזרחים.

בואו נראה מה קרה במהלך השנה לאזרח הממוצע: הדירות התייקרו המשכנתא התייקרה, הדלק התייקר, החשמל התייקר, הקניות בסופר התייקרו, הארנונה התייקרה והמשכורת לא הדביקה את כל העליות. ותגידו תודה שנתניהו ושטייניץ הוציאו את הגז מהאדמה אחרת מחירי החשמל היו פה כפולים.

ואז אותו אזרח שומע את ליברמן ושאר חברי הממשלה שאומרים לו שמצבנו מצויין, שיש גרעון אפס, שיש עודפי מסים של עשרות מיליארדים ובכלל יש מנגינה של להקת הכל סבבה. ואז אומר לעצמו: רגע, רגע, מה הם מבלבלים לי את המוח? למה כל הטוב שהם מדברים עליו לא מגיע לכיס שלי?

לכן, מר ליברמן היקר, תרתי משמע, אם הקופה של המדינה מלאה, אם הקופה של המדינה צברה עשרות מיליארדי שקלים בגביית מסים לאזרחים – אז למה לא להחזיר להם את הכסף באמצעות הורדת מסים?
למה, למען השם, הם צריכים לשמוע מדי יום על חברי כנסת סחטניים שמקבלים על מגש של כסף את כל מה שהם רוצים, רק בגלל שאתה ובנט רוצים לשרוד? ולמה מיליוני אזרחים מקבלים איזושהי הנחה זמנית של חצי שקל במס הדלק. תגיד, ליברמן, אתה עושה צחוק מאיתנו? במקום לתת לסחטנים, תן לאזרחים.

במקום לחלק לשופרות בתקשורת מצגות שהכל מופלא ונפלא, חלק לאזרחים את מה מגיע להם. בינתיים אתה רק מצפצף עליהם.

מה חדש?

כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 13.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 27! צו הפגסוס לנתן אשל כדי להאזין לנתניהו – ברנור ניסה להכחיש שהמטרה הייתה להאזין לראש הממשלה, ואז השופט בר-עם נוזף בו: "מטרת הצו זה לאתר שיחות עם ראש הממשלה… איסוף הראיות בנוגע לשיחות וקשר טלפוני עם החשוד העיקרי" (נתניהו)

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 11.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 26 – הפעלת 'פגסוס' נגד נתן אשל כדי להאזין לנתניהו. עו"ד חדד: צווי פגסוס חתומים על ידי איש מודיעין (כמו שהיה בצו של נתן אשל). ברנור בעוד תשובה מדהימה: מה זה פגסוס? עו"ד חדד: מה זה פגסוס? טוב, בסדר, גם זו תשובה

הקליקו לתוכן »