גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 22.01.2023

דורית ביניש פעלה בצורה מופקרת, העליון תפר פסק דין נגד דרעי, עינוי דין של 6.5 שנים, שימוש לא נכון במונח ׳השתק שיפוטי׳, סתרו את אהרון ברק ויצרו הלכה חדשה, אפשר להתגבר על פס״ד דרעי בחקיקה, פגסוס שהופעל בצורה לא חוקית
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

יואב יצחק: "אלישבע ברק, אשתו של אהרון ברק קודמה לבית הדין הארצי לעבודה שלא כדין; דורית ביניש פעלה בצורה מופקרת כדי למנוע מלהגיש כתב אישום חמור נגד בעלה שכבר היה מוכן ברשות המיסים, כולל מינוי שופטים לעליון בניגוד עניינים. היא רצה עכשיו מאולפן לאולפן כדי להגיד ששיטת מינוי שופטים לעליון היא טובה? בטח שהיא טובה, היא טובה למושחתים כמוה!" אם דרעי או נתניהו היו עושים 2% ממה שהיא עשתה הם כבר היו מזמן בכלא".

ח"כ גוטליב: "העליון תפר פסק דין נגד דרעי, המטרה – לפסול את דרעי – קידשה את כל האמצעים; אפשר להתגבר גם על ההשתק השיפוטי כי העילה הזו לא עומדת על שתי רגליים. אני אומרת שוב לחברי הממשלה, זה עכשיו משחק של מי חזק יותר: אם הייתם מפטרים את היועמ"שית גלי בהרב מיארה הכל היה נראה אחרת, אסור לפחד מהם, זו צריכה להיות המורשת של ממשלת ימין שלא מתגוננת ולא מתרפסת".

סטלה קורין ליבר: "אני רוצה שהחוגגים בהפגנות ישאלו את עצמם אם חשובה להם הדמוקרטיה: אם דרעי היה נעתר ללפיד ולגנץ גם היתה מוגשת עתירה לבג"ץ; האם עינוי דין של 6.5 שנים שהתחיל בשוחד נורא ואיום ונגמר בעניין מס שולי זה נחשב סביר וצודק; איך קורה שמנדלבליט הוקלט כאומר שההר הוליד אפילו לא עכברון אצל דרעי, הגיש בכל זאת כתב אישום. אני רוצה שאנשים יהיו כנים עם עצמם ויענו על זה".

השופט בדימוס הרן פינשטין: ״השופטים בפס״ד דרעי עשו שימוש לא נכון במונח ׳השתק שיפוטי׳ שלקוח בעיקר מדיני חוזים. זה שימוש תקדימי בנושא פוליטי ולא קביל בנסיבות העניין. אפשר להתגבר גם על זה באמצעות חקיקה״.

עו״ד אילן בומבך: “שופטי העליון עשו ניסיונות משובחים אצל דרעי לא להשתמש רק בעילת הסבירות ואלו ניסיונות לא מוצלחים במיוחד. הם הביאו פסק דין מ-1998, סתרו את אהרון ברק ויצרו הלכה חדשה. פעם ראשונה עשו שימוש בטיעון הזה לתפקיד בכיר. יש פתרונות להתגבר על זה״.

עו״ד אייל בסרגליק: ״אפשר להתגבר על פס״ד דרעי בחקיקה, לא סביר ששופטי בג״ץ ייכנסו למוקש הזה בין ציבור הבוחרים לנבחרים״.

אבי וייס על פגסוס שהופעל בצורה לא חוקית נגד דוד שרן

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון לחוקרת פולינה גובזמן-קריב

יריב לוין אמר על נשיאת העליון שהיא השתמשה בנאומה ברטוריקה של הדגלים השחורים, שהיא רוצה למעשה להבעיר את הרחובות.

השופט בדימוס הרן פינשטין אמר על בית המשפט העליון שהוא מפלה מזרחים.

העליונים מדברים גבוהה גבוהה על זכויות אדם, על שוויון, על אינטרס ציבורי, על טובת הציבור ועל אמון הציבור. אבל בביתם, בבית של העליונים, בבית דיבורי גבוהה גבוהה אין שוויון, אין אמון ציבור, ואין גם זכויות אדם.

בשבוע האחרון התברר כי דוד שרן, עד תביעה בתיק 4000 נכנס לבית קפה לפני כמה שנים לפגישה עם חבר ילדות שלו. לאורך כל הפגישה מכשיר הסלולר שלו הפך למכשיר הקלטה באמצעות תוכנת רוגלה. הפעלת הרוגלה היתה לא חוקית, המטרה היתה לחפש לכלוכים על נתניהו. זכויות של שרן, כמו זכויותיהם של חשודים אחרים בתיקי נתניהו נרמסו ברגל גסה רק כדי להפיל שלטון. קודש הקודשים שלהם, חייהם הפרטיים היו חשופים לעין כל ובלבד שהיעד יושג: ראשו של נתניהו.

לא שמעתי את העליונים מקוננים על זכויות אדם כשזה נוגע לנתניהו, משפחתו ומקורביו.

לא שמעתי את אסתר חיות מבכה את סופה של הדמוקרטיה, לא שמעתי אותה מקוננת על פגישה קשה בזכויות של אזרחים.

המאבק של אסתר חיות איננו על דמוקרטיה ולא על שוויון ולא על זכויות אדם. המאבק שלה זה על כוח, הגמוניה וכסף, הרבה כסף, בג'ובים מפנקים ושכר שמן על חשבוננו. לכן, יריב לוין חייב ללכת עד הסוף. בלי ספקות, בלי חששות ובלי ברקסים.

מה חדש?

יואב תלם – משפט הצוללות (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 17.05.2024

יואב תלם עשה פישינג על נתניהו בחקירת בן דודו נתן מיליקובסקי: ביקש לדעת על חשבונות בנק של נתניהו בחו"ל, למה רוה"מ לא מדווח או מרחיק עצמו מעסקי הצוללות ואף אמר לו שהיה לנו טוב יותר אם נתניהו היה בעסקיו. תלם: לא התרעננתי על החקירה הזו

הקליקו לתוכן »