גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 02.06.2023

שיצעידו את רוני אלשיך ושי ניצן לחדרי החקירות, גלעד ארדן הפך מעד תביעה לעד הגנה, את מי שצריך לבדוק זה את צלאח-א-דין, ההחלטה להעיד את מילצ׳ן באמצעות וידאו, המחירים המשתוללים
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

ח"כ טלי גוטליב חושפת: "נודע לי שהפרקליטים שהדליפו לארגוני הפשיעה הם מהמגזר הערבי במחוז צפון בפרקליטות, שעבדו תחתיו של פרקליט המדינה עמית איסמן בעבר. הוא היה צריך להשעות אותם! ואיפה היועמ"שית גלי בהרב מיארה? מדובר בפשעים חמורים ביותר".

חיים רמון: "זה לא אנרכיזם, זה בולשביזם מה שקורה כאן. בני גנץ ויאיר לפיד מדברים על סכנה? אני זוכר שציפי לבני מנעה את כינוסה של הוועדה למינוי שופטים במשך שנה כיוון שלא היה לא רוב להעביר את רות גביזון ז"ל, בגלל ההתנגדות של אהרון ברק כיוון שגביזון לא התאימה ל'משפחה'. אז זה היה בסדר? כי מדובר באנשים אחרים?"

פרופ' ירון זליכה: "הבנקים מרמים את הציבור, הם כמו שוק אפור. בא אליי פנסיונר שלקח הלוואה של 150 אלף שקל בפריים פלוס 10% וחייב לעבוד כדי להחזיר ההלוואה. התקשרתי למנכ"ל הבנק וצרחתי עליו כיוון שהבנק היה צריך להציע לו הלוואה זולה יותר במסגרת המשכנתא והוא פתר את זה. זו רמאות, איפה המפקח על הבנקים?"

אבי וייס על הפיאסקו של הפרקליטות השבוע

השופט בדימוס הרן פינשטין על הטעויות של גלי בהרב מיארה

סטלה קורין ליבר מבקשת מיריב לוין לשנות דיסקט: לא צריך רפורמה, צריך צעדים פשוטים הנוגעים לזכויות אדם

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון ליאיר לפיד

בעוד פחות משבועיים יגיע יאיר לפיד לדוכן העדים במשפט נתניהו.

שום לוליינות מילולית לא תוכל לשנות את העובדות המגובות בפרוטוקולים, מסמכים ובעדויות גם של לפיד בעצמו.

לפיד היה זה שהפליל את נתניהו לשווא בתיק 1000 בהבל פיו, הבל פיו בלבד, על איזה חצי משפט שאם נאמר, לא היתה לו משמעות, כי הסמכות בענייני מילצ'ן היתה בידיו, בידי לפיד, בידיו של שר האוצר – סמכות שלו ורק שלו.

לפיד קיבל חסינות בפועל מהפרקליטות למרות שהיה צריך לעמוד לדין.

לפיד היה זה שנפגש לא פחות מ-3 פעמים עם ארנון מילצ'ן, בין היתר עם עורך דינו של מילצ'ן פיני ורובין והעוזרת של לפיד.

לפיד היה זה שאמר, יותר נכון שיקר, שהוא זרק את מילצ'ן מהמדרגות אבל במקום זה הוא זרק אותו לפגישה במרתף ביתו בצפון ת"א. הוא הקשיב לו, לא דחה אותו מיד, העוזרת שלו רשמה תקציר של השיחה וניסתה לקדם את ענייניו של מילצ'ן.

לפיד קיים את הפגישות המקצועיות למרות שהיה בניגוד עניינים חמור. לפיד ומילצ'ן הם חברים קרובים, מילצ'ן היה אף מעסיקו בחו"ל, מילצ'ן יעץ לו להצטרף לפוליטיקה, בתו של מילצ'ן היתה בין מייסדי "יש עתיד" ובתו גם עמדה לכתוב ספר עם אשתו של לפיד.

לכל אלה לא היה זכר בהסדר ניגוד העניינים של לפיד שכלל 13 עמודים. מילצ'ן, החבר הטוב והמעסיק טוב, לא הוזכרו בו במילה.

מי שחתמה על הסדר ניגוד העניינים היתה דינה זילבר, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה והיום מאדריכלי המחאה. יואב סגלוביץ', חבר מפלגתו של לפיד, אישר גם את הפעלתו הלא חוקית של בן כספית כמודיע משטרתי.

לפיד יפליל את עצמו, מילצ'ן גם יפליל אותו, עורך דינו של מילצ'ן יפליל אותו וגם העוזרת של לפיד תפליל אותו. העובדות והראיות חזקות מכל פטפוטיו של לפיד. הבעיה היא שהמערכת המושחתת של הפרקליטות איתו – משי ניצן, דרך ליאת בן ארי ועד רוני אלשיך. גם אותם צריך להעמיד לדין.

מה חדש?

כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 13.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 27! צו הפגסוס לנתן אשל כדי להאזין לנתניהו – ברנור ניסה להכחיש שהמטרה הייתה להאזין לראש הממשלה, ואז השופט בר-עם נוזף בו: "מטרת הצו זה לאתר שיחות עם ראש הממשלה… איסוף הראיות בנוגע לשיחות וקשר טלפוני עם החשוד העיקרי" (נתניהו)

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 11.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 26 – הפעלת 'פגסוס' נגד נתן אשל כדי להאזין לנתניהו. עו"ד חדד: צווי פגסוס חתומים על ידי איש מודיעין (כמו שהיה בצו של נתן אשל). ברנור בעוד תשובה מדהימה: מה זה פגסוס? עו"ד חדד: מה זה פגסוס? טוב, בסדר, גם זו תשובה

הקליקו לתוכן »