גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 16.06.2023

הצעה לקואליציה כיצד להפוך את הלימון ללימונדה, הסערה שחוללה השבוע טלי גוטליב, העדות המביכה של יהיר לפיד, הכלכלה הרבה יותר חשוב, השופט בדימוס לא מבין את שופטי נתניהו, למה יואב סגלוביץ' הצביע נגד הקמת ועדת חקירה לפרשת הרוגלות
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

חיים רמון עם הצעה לקואליציה כיצד להפוך את הלימון ללימונדה

ח"כ טלי גוטליב על הסערה שחוללה השבוע

אבי וייס על העדות המביכה של יהיר לפיד ועל ההסתבכות של הפרקליטות עם עדות מילצ'ן בלונדון

סטלה קורין ליבר על החיים עצמם, הכלכלה, הרבה יותר חשוב מהוועדה למינוי שופטים

השופט בדימוס הרן פינשטין לא מבין את שופטי נתניהו

פיני פישלר תוהה: למה יואב סגלוביץ' הצביע נגד הקמת ועדת חקירה לפרשת הרוגלות ואת מי הוא משרת

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון ליהיר לפיד

אנשי אמת ואנשים שבטוחים בצדקתם לא מכינים את עצמם לעדות במשך ימים ארוכים, במיוחד אחרי הודעה קצרצרה במשטרה. הם לא משננים משפטים קלישאתיים, לא שולפים סיסמאות חלולות על אנשים ישרים ועל אנשים מושחתים ועל מכונת רעל שפועלת נגדו.

ההתנהלות של לפיד בעדותו היתה בבחינת על ראש הגנב בוער הכובע. הוא נתפס שוב ושוב בגרסאות שקריות, באי דיוקים, בהמצאות. הפרקליטות הביאה יריב פוליטי של נתניהו כדי להפלילו אבל זה הביא לה רק רכילות לא מתועדת עם גרסאות משתנות ומשונות. מביך ומצער היה לראות איך נציגי הפרקליטות מנסים ללחוש ללפיד תשובות אחרי שנדחק לפינה על ידי עו"ד עמית חדד. באותם רגעים התחדדה הברית הפוליטית בין הפרקליטות ללפיד להפלת נתניהו מול עיני השופטים.

בחקירתו המשטרה דרבן לפיד את החוקרים לפעול נגד נתניהו. אתם עובדים מאוד קשה, הוא אמר להם, מגיע לכם תוספת שכר. תנקו את המדינה, הוא ביקש מהם, כי המדינה זקוקה לזה. לפיד ניסה להתחמק מפרשנות לדבריו, אבל לכל אחד ברור שהוא ביקש, קיווה או ייחל שהחוקרים ינקו את השחיתות של נתניהו, כדי שדרכו לכיסא ראש הממשלה תהיה יותר קלה.

נדמה לי שזו היתה הפעם הראשונה וכנראה האחרונה לתקופה הקרובה שבה לפיד עמד בפני שאלות נוקבות, קשות וממוקדות. האיש שהורגל בראיונות מלטפים בשלושת ערוצי הטלוויזיה ובעיתון הבית שלו "ידיעות אחרונות", מצא את עצמו באירוע שזר לו וכשל שוב ושוב בלשונו.

ככלות הכל, עמית חדד הוא ממש לא המודיע המשטרתי בן כספית או עמיתו להגשה עמית סגל, שאמר בעבר שלפיד מסקרן אותו והוא אף מחבב אותו במישור האישי. אם סגל כה סקרן לגבי לפיד שיקרא את שני הפרוטוקולים המלאים של עדותו. הוא ימצא שם תשתית לכאורה להגשת כתב אישום נגד חביבו האישי.

מה חדש?

כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 13.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 27! צו הפגסוס לנתן אשל כדי להאזין לנתניהו – ברנור ניסה להכחיש שהמטרה הייתה להאזין לראש הממשלה, ואז השופט בר-עם נוזף בו: "מטרת הצו זה לאתר שיחות עם ראש הממשלה… איסוף הראיות בנוגע לשיחות וקשר טלפוני עם החשוד העיקרי" (נתניהו)

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 11.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 26 – הפעלת 'פגסוס' נגד נתן אשל כדי להאזין לנתניהו. עו"ד חדד: צווי פגסוס חתומים על ידי איש מודיעין (כמו שהיה בצו של נתן אשל). ברנור בעוד תשובה מדהימה: מה זה פגסוס? עו"ד חדד: מה זה פגסוס? טוב, בסדר, גם זו תשובה

הקליקו לתוכן »