גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 28.07.2023

מה שקורה עם הטייסים ועם הרופאים זו חרפה, למה גלי בהרב מיארה עובדת בשירות המחאה, אהרן ברק השתלט שלא כדין על סמכויות המחוקק, איך תעבוד וועדת הבדיקה לענייני הפגסוס, עילת הסבירות ועל סיכוי העתירות לפסול אותה, למה כלכלת ישראל חזקה
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

ד"ר אבישי בן חיים: "העשירים אומרים לעניים: אנחנו נדכא אותכם, לא יהיה לכם מה לאכול, כדי להפיל את נתניהו; מה שקורה עם הטייסים ועם הרופאים זו חרפה וקריסה מוסרית; פעם הערצנו אותם, כסוג של אוטוריטות מוסריות, אבל אנחנו עולים עליהם בערכים ובחוכמה".

ח"כ טלי גוטליב מסבירה למה גלי בהרב מיארה עובדת בשירות המחאה ובשירות גדעון סער: "אני בכלל לא נותנת לה קרדיט אפילו שהיא כותבת את חוות הדעת, מי שכותב אותן זה גיל לימון"

השופט בדימוס הרן פינשטין למה הדיונים בעתירות על עילת הסבירות הם חריגה מסמכות ואיך אהרן ברק השתלט שלא כדין על סמכויות המחוקק

פיני פישלר מתאר איך תעבוד וועדת הבדיקה לענייני פגסוס: "זו לא תקלה כפי שטוענים במשטרה ובפרקליטות, אלו עבירות פליליות"

פרופ' טליה איינהורן על עילת הסבירות ועל סיכוי העתירות לפסול אותה בבג"ץ

שלמה מעוז מפריך את כל תיאוריות החורבן הכלכלי ומסביר למה כלכלת ישראל חזקה

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון לנשיאת בעת המשפט העליון, אסתר חיות

בסוף השנה תפרוש חיות מתפקידה. היא תקבל עלות של כ-80-90 אלף שקל פנסיה תקציבית על חשבוננו, חבילת פנסיה כוללת של כ-15-20 מיליון שקל.

בואו נראה מה התמורה שקיבלנו מנשיאת העליון:

האמון הנמוך ממילא בבית המשפט העליון ירד בתקופתה לשפל חסר תקדים.

כשכל שופרות מערכת המשפט תקפו בחמת זעם את שופטי נתניהו, גידפו, השמיצו והכפישו במילים קשות את השופטים, היא הוציאה תגובה רפה ומעורפלת כדי לצאת ידי חובה.

וחמור מכל: היא נתנה את האות ועודדה מחאה אלימה רק בשביל לשמור על ההגמוניה שלה ושל בית המשפט העליון. זה לא על דמוקרטיה, זה מאבק על כוח, כסף ומעמד.

בנאום עם רטוריקה אלימה, היא דיברה על ריסוק מערכת המשפט, על פגיעה אנושה בדמוקרטיה ועל תוכניות רעות. היא ומחרוזות הרעל של אהרון ברק היו הגפרורים שהציתו על המדורות באיילון. היא והוא יודעים זאת היטב, הם התכוונו שכך יהיה, הם רצו שכך יהיה והם נהנו שכך יהיה. והם שתקו לאורך כל הדרך. חיות התקשתה לאמר על מה כן היא מוכנה לדבר, על אילו שינויים היא מוכנה להסכים, אלא בעיקר אמרה לא, לא ולא, בבחינת אנחנו כלילי השלמות והצדק ואיש לא יתערב בממלכתנו – כי אנחנו מעל לכל חוק, מעל לכל ביקורת ומעל לכל שלטון נבחר.

בהתנהלותה היא שידרה בוז לשלטון העם, לשלטון הרוב, לקולות ההולכים וגוברים נגד הניתוק של העליונים מהעם. הניתוק מלשכתה המפוארת בבית המשפט העליון או מביתה המפואר בשכונת צהלה היוקרתית נעשה יותר נוח. היא קיימה פגישות עם ציפי לבני, שרת משפטים לשעבר, פגישות פוליטיות, לא מקצועיות – ונראתה כמי שעומדת בראש המחנה הפוליטי שארגן את המחאה. כך לא צריכה להתנהל שופטת עליון. כך מתנהלת פוליטיקאית שהתמנתה רק בגלל שיטה מעוותת לנשיאת העליון.

מה חדש?

כורש ברנור, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 24.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 34! הדס קליין התלוותה לחקירתו של מילצ'ן בלוס אנג'לס, לחקירתו באזהרה של מילצ'ן בלונדון, ולמפגש המקדים בשווייץ. עו"ד חדד: עדת תביעה אחת נוסעת להכנה של עד תביעה אחר עד לשווייץ? ברנור: לא הכרתי את זה, עדה לא יכולה להתלוות לחקירה עצמה

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 23.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 33! איך ידע ברנור על כמויות הסיגרים שעישן נתניהו? ברנור: "היה כל הזמן עשן, אפילו נשרף לו סיגר פעם בחליפה". כמה סיגרים עישן נתניהו ביום? ברנור: 2-4 סיגרים ביום (שקר, אף בן אדם לא יכול לעשן כמות כזו של סיגרים). למה לא בדקו את רכישת הסיגרים ע"י מקורביו? ברנור: "אתה רוצה שאני אבדוק את הקופה הקטנה של ביבי?"

הקליקו לתוכן »