גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 02.09.2023

התנהלות העליון כמו לה פמיליה ומאפיה, ההתחמקות ממס של בעלי ההון, שטיפת המוח השקרית בנוגע לוועדת הרוגלות, המתקפה על השופט אלרון, שפת הגוף של אהוד ברק, הבריונות של הפרקליטות והעליון
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

סטלה קורין ליבר על התנהלות העליון: כמו לה פמיליה ומאפיה

פרופ׳ ירון זליכה על ההתחמקות ממס של בעלי ההון: זה עולה לנו 20 מיליארד שקל בשנה

השופט בדימוס הרן פינשטין על שטיפת המוח השקרית בנוגע לוועדת הרוגלות והמתקפה על השופט אלרון

פיני פישלר על הפחד של הפרקליטות והמשטרה מוועדת הרוגלות

ד״ר אמיר הלמר על שפת הגוף של אהוד ברק: למרות השחצנות, הוא חסר ביטחון שרוצה חיבוקי

ח״כ טלי גוטליב על הבריונות של הפרקליטות והעליון

המונולוג השבועי

עושה כבוד לשופט יוסף אלרון

כשמשה כחלון קידם את מועמדותו של יוסף אלרון, חבורת הפריבילגים היהירים בבית המשפט העליון התנגדו לכניסתו למועדון. הם הגדירו אותו, שימו לב, כ"מי לא קורץ מהחומר שעל פיו בוחרים את שופטי בית המשפט העליון".

מה זה החומר שממנו קורצו לשופטי העליון? מי קבע ממה עשוי החומר הזה? נדמה לי שאתם כבר מנחשים. פריבילגיות, העמדות הנכונות כביכול, הרקורד הנכון כביכול. בקיצור, מהשבט הנכון, מהשבט שלנו, של מי שבטוח שהוא "נאור" וכל האחרים לא קורצו מהחומר הנכון. יושבת מועצת של אנשים בגלימות ומחליטה למי לפתוח את שערי העליון ועל מי לסגור אותם. סליחה, מי אתם ומי שמכם?

השבוע הוכיח אלרון שהוא קורץ מהחומר הנכון. החומר של הערכים, של התעוזה, של הצדק ושל האמת. הוא העלה את מועמדותו לנשיא העליון ושבר באורח תקדימי את הנוהג הקלקול של שיטת הסניוריטי הפסולה המעבירה את מקל נשיא העליון לוותיק המכהנים בו.

העליונים הפריבילגים יצרו את השיטה הזו בלי שעגנו אותה בשום חוק או נוהל, רק בגלל שהם עליונים ודואגים לאנשי שלומם, לאנשים מהחומר שהם עשויים. בשבילם, אין צורך בחוקים, מספיק מנהגים נלוזים.

אלרון אמר להם, בעצם, במכתב קצר, לקוני וקולע: חברים יקרים, אני לא משחק בכללים שאתם יצרתם יש מאין. נשיא עליון לא ייבחר רק בגלל הוותק, כי יש עוד סט שיקולים רחב לבחירתו. הוא השופט הראשון בהיסטוריה שאומר לחבורה היהירה הזו את האמת.

כצפוי, מתקפת הטינופים על אלרון החלה מיד עם הודעתו: דליפמן קפץ ראשון, פלג המשיך ושאר השופרות חרצו שאלרון נקמן, הורס את העליון וכלי משחק בידו של יריב לוין.

 הטינופים יימשכו בימים הקרובים, אבל אלרון באמת קורץ מהחומר הנכון להיות נשיא עליון. הוא לא "סופר" את הפריבילגים ושם להם מראה מול הפנים.

מה חדש?

יואב תלם – משפט הצוללות (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 17.05.2024

יואב תלם עשה פישינג על נתניהו בחקירת בן דודו נתן מיליקובסקי: ביקש לדעת על חשבונות בנק של נתניהו בחו"ל, למה רוה"מ לא מדווח או מרחיק עצמו מעסקי הצוללות ואף אמר לו שהיה לנו טוב יותר אם נתניהו היה בעסקיו. תלם: לא התרעננתי על החקירה הזו

הקליקו לתוכן »