מאמרים

עיניים עצומות לרווחה

התופרת הראשית של תיקי האלפים ליאת בן ארי מציגה: אכזריות, השפלות והתעללות בניגוד לחוק בנחקרים רק כדי להפליל את נתניהו בכל מחיר
ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

בעוד התופרת הראשית של תיקי האלפים ליאת בן ארי דואגת לצלם את עצמה בעוטף עזה ולשלוח את תמונתה המחויכת לשופרות שלה, מצבה הולך ומחמיר בתיקי האלפים.

השבוע העיד בתיק 4000 ובתיק הצוללות אחד החוקרים האלימים ביותר במשטרה – אורי קנר. האיש שחקר את שאול אלוביץ' ואת מיקי גנור ואת דוד שרון. את שלושתם הוא ניסה להפוך לעדי מדינה ולא בחל בשום אמצעי: איומים, צרחות, השפלות ושימוש בבני משפחה.

בתיק הצוללות הוא בכלל פעל בניגוד לחוק ובלי אישור של יועץ משפטי לממשלה. הוא הודה בעדותו שרצה להגיע הכי גבוה שאפשר – לנתניהו. לנחקרים אמר שיש להם את המפתח להפיל ממשלות, הוא תהה אם נתניהו תמים ואם כן, אז הוא לא צריך להיות ראש ממשלה.

חוקר במשטרה רוצה להפיל ממשלה, ואף אחד לא פוצה פה ומצפצף.

במדינה מתוקנת חוקר כזה היה צריך להילקח אחר כבוד מיד עם סיום עדותו לחקירה תחת אזהרה על הפרת אמונים.

אבל במדינה כמו ישראל כל תופרי התיקים נהנים מחסינות.

אורי קנר היה בסך הכל הש"ג, ש"ג בכיר, אבל ש"ג.

מי שמינה אותו להיות החוקר המרכזי של נחקרים מרכזיים ידע מי הוא ולמה הוא מסוגל. הם רצו חוקרים אגרסיביים, שיביאו את הנחקרים עד לקצה – רק בשביל להפליל את נתניהו.

והם זה ראשי המשטרה וראשי הפרקליטות. מיואב תלם, דרך רוני אלשיך ועד שי ניצן, יהודית תירוש וליאת בן ארי.

בן ארי ידעה מה קנר מעולל לאנשים מבוגרים כמו אלוביץ' וגנור, גם יהודית תירוש ידעה. הן צפו וקראו את התמלילים. ידעו ושתקו. עיניים עצומות לרווחה.

שום רגש של חמלה לא התעורר בהם. האטימות והאכזריות שלטה בהן כדי להשיג את המטרה.

בן ארי לא מעזה להראות את פרצופה בדיוני בית המשפט, אבל זה עשוי להיכפות עליה.

פרקליטי גנור יבקשו להזמין אותה לעדות כיוון שגיבשה את הסכם עד המדינה הכושל עם גנור.

אם זה יקרה, וזה צריך לקרות, יהיה מרתק לראות את התופרת הראשית מגמגמת על דוכן העדים.

מה חדש?

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »