מאמרים

הנהג יונתן חסון הורד לחניון המפורסם בלהב 433

הפרקליטות שוב מנסה להתערב בבחירות. הגילוי של אבי וייס, שמנתץ את תיאוריית "קו האספקה", מוכיח כי הנהג יונתן חסון ביקר בבלפור פעמים ספורות בלבד, בניגוד לסיפורי הדס קליין. אין שום סיכוי שהפרקליטות תעלה את חסון לעדות לפני הבחירות, למרות שכך היה מתוכנן
הדס קליין ושמפניה (צילום: אלי ציפורי)

במהלך החקירה הנגדית של הדס קליין הטיל עו"ד עמית חדד פצצה: הוא אמר שעל-פי עדותו של הנהג יונתן חסון ומקורבה של הדס קליין, הוא ביקר בבלפור כ-4 פעמים בממוצע בשנה בסך הכל עם שמפניות וסיגרים (לרוב בלי סיגרים), רחוק מאוד מתיאורי ה"קו האספקה השוטף" של קליין.

עו"ד חדד עוד הבטיח לשלוף את דו"ח הכניסות לבלפור כדי להוכיח זאת, וקליין ענתה בדרך אופיינית: "תשאל את יונתן כשהוא יגיע לעדות", כאילו היא לא קשורה בכלל לעניין ולא היתה ציר מרכזי בכל סיפורי אלף הלילה והלילה האלו.

איך יכול להיות שהיא מעידה על קו אספקה שוטף ויד ימינה חסון מעיד על פעמים ספורות בשנה? מה, הם לא יודעים מה יוצא מבית ינאי?

ודבר מוזר נוסף: על חלק מהחשבוניות צוין שמו של אב הבית גיא, שהוא זה שקיבל את הסחורה מהספקים.
איך יכול להיות שאותו גיא לא זומן לעדות? לפרקליטות הפתרונים אבל כנראה שהמחשבה היתה שאב הבית עלול לקלקל את כל התיזה המופרכת של הפרקליטות וקליין.

יונתן חסון הורד לחניון

בחקירה החוזרת של קליין שלף עו"ד אלון גילדין מהפרקליטות איזשהו ציטוט של חסון, שבו הוא אומר שכמעט כל הסיגרים שנרכשו ע"י מילצ'ן היו עבור נתניהו.
מאיפה הוא יודע? ואיך פתאום הגרסה שלו "התעצבה" בדיוק בהתאם לגרסתה של קליין?

חדד הראה כמה אמירות זהות בנוגע לתכשיטים, שמצביעות לכאורה על תיאום בין השניים כשגרסתם משתנה גם בהתאם.
קליין הכחישה זאת, אבל העננה הזו תמשיך לרחף במהלך המשפט, בין אם מדובר בתיאום עדויות עם מילצ'ן (שבינתיים עומד בסירובו להגיע לישראל) ובין אם מדובר בתיאום עדויות עם יונתן חסון. מה שברור הוא שחסון יישאל על כך ועוד איך יישאל.

תזכורת: קליין וחסון נחקרו לראשונה באותו יום, בתחילת אוקטובר 2016.
נודע לי שבחקירתו הראשונה של חסון הוא אמר את האמת, שהביקורים בבלפור היו ספורים בשנה, אבל מאוחר יותר, כאמור, "התעצבה" גרסתו ובהמשך החקירות הוא "התיישר" בכמה אמירות עם קליין.
בין לבין, כך נודע לי, חסון הורד לחניון המפורסם בלהב 433, ללא תיעוד, ללא פרוטוקול, כפי שקרה עם הרבה עדים מרכזיים בתיקי האלפים. מה קרה שם אתם כבר יכולים לנחש.
משום מה חוקרי המשטרה מקפידים לא לתעד את שיחות המסדרון ושיחות החניונים.

הפרקליטות שוב מנסה להתערב בבחירות

חסון היה אמור להעיד מיד אחרי עדותה של הדס קליין, וזו אמורה היתה להיות עדות מביכה מאוד לפרקליטות שבה ייחשף דוח הכניסות לבלפור וייחשפו השקרים של קליין וחסון.

באופן לא מקרי, תחילת עדותו לפני החגים נדחתה לטובת שני ספקים, אחריה יצא בית המשפט לפגרה עד יום שני הבא, ה-24.10.2022, שבו אמור להתקיים דיון על בקשת ההגנה מן הצדק של עו"ד ז'ק חן ושינוי סדר העדים שביקש עו"ד בעז בן צור.
יש לי ספק גדול מאוד אם הפרקליטות תביא לעדות את חסון לפני הבחירות, כי היא יודעת היטב את פוטנציאל הנזק. במילים אחרות, הפרקליטות שוב מנסה להתערב בבחירות כשהיא מנסה לדחות כמה שיותר עדים לא נוחים לה.

הדס קליין: השקרים מתנפצים

בכל מקרה, דו"ח הכניסות לבלפור הוכנס למערכת "נט המשפט" דווקא ע"י עו"ד נווית נגב, פרקליטתו של נוני מוזס, שאותה מעניין דברים אחרים: הביקורים של מוזס ופאקר הרלוונטיים לתיק 2000.
מניתוח הדו"ח, כפי שחשף אתמול אבי וייס, עולה תמונה ברורה מאוד: אין קו אספקה שוטף, הביקורים של חסון היו ספורים בשנה וכל התיאורים של הדס קליין בשקר יסודם.

מהדוח עולה כי במהלך 2015-2016 יונתן חסון נכנס לבלפור 3 פעמים בלבד(!), כלומר פחות ממספר הפעמים המועט בלאו הכי שהוא תיאר.
חסון נכנס ב-2015 ב-25.6 ובשנת 2016 ב-9.2 וב-2.6 – זה הכול! לג'יימס פאקר היו יותר ביקורים – 7 פעמים בסך הכל בשנתיים, אבל גם לפי דברי הדס קליין פאקר לא סחב איתו שמפניות.

מי שסחב איתו שמפניות, לפי תיאורי קליין, הוא ארנון מילצ'ן, 2-3 בקבוקים בצידנית לארוחה בבלפור. לפי דוח הקב"ט בבלפור ביקר מילצ'ן במהלך 2015-2016 שלוש פעמים בלבד, שלושתן ב-2015.

המשמעות היא שאנחנו רואים שהשמפניות הובאו במשורה, בין אם ע"י מילצ'ן לארוחה משותפת עם בני הזוג נתניהו, ובין אם לאירועים מסויימים.
כלומר, זה לא הסיפור ששיווקה קליין ושיווקה הפרקליטות – היא פשוט שיקרה.

מהות ההפיכה השלטונית

מה שמדהים הוא שהדס קליין לא נמצאת בכלל ברשימה, למרות שלדבריה עולה כי היא גם נכנסה לבלפור, בין היתר להביא לשרה נתניהו תכשיטים.
ומה שחמור עוד יותר, שכל כתבי החצר של הפרקליטות – שיש להם גישה לנתונים ולמוצגים שמוכנסים למערכת המשפטית – מצנזרים את המידע הזה לציבור כי הם יודעים מה המשמעות שלו, במיוחד לפני בחירות.

דו"ח הכניסות לבלפור מלמד עוד דבר על הפרקליטות: הם ידעו שהדו"ח הזה, שהוא הראייה הבולטת והמשמעותית בתיק, סותר לחלוטין את התיאורים של קליין ובכל זאת נכתב כתב אישום שקרי בהתבסס על תיאוריה בלבד – ובלי שום ראיות תומכות.

היתה ראייה מרכזית סותרת – אבל הפרקליטות בלהט תפירת התיקים התעלמה מקיומה – בדיוק כפי שידעה שלא היתה פגישת הנחייה בתיק 4000.

כלומר, מנדלבליט (כאחראי), שי ניצן, ליאת בן ארי, יהודית תירוש, אלון גילדין ועוד עשרות פרקליטים שעסקו בתיקי האלפים הגישו כתב אישום שיקרי ביודעין. זה מהות ההפיכה השלטונית.

מה חדש?

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »