יומן הבוקר
התנהלות לא חוקית
כך התעללו החוקרים אלי אסייג ויואב תלם, שני מנהלי חקירת תיק 4000, באיריס אלוביץ': "את יכולה לגרום לבעלך נזק בלתי הפיך". בקשת ההגנה מן הצדק שהגיש ז'ק חן חושפת התנהלות לא חוקית, לא מוסרית ולא אנושית

מה שקרה עם איריס אלוביץ', אשתו של שאול אלוביץ', הוא בלתי נתפס – התעללות של ממש. ועל מה? על כמה שיחות שניהלה עם שרה נתניהו בנוגע לוואלה, שהיה מוטה קיצוני לצד השמאלי של המפה הפוליטית.

בקשת ההגנה מן הצדק שהגיש ז'ק חן חושפת התנהלות לא חוקית, לא מוסרית ולא אנושית.

***

זה התחיל ביום 18.2.2018, יום פרוץ החקירה הגלויה בתיק 4000, אז הגיעו החוקרים והבלשים לביתם של בני הזוג אלוביץ' בשעה 05:45.
לאחר חיפוש ותפיסת רכוש משפילה מאין כמותה נלקחה גב' אלוביץ' לחקירה ומשם לבית משפט השלום להארכת מעצר. לאחר הארכת מעצרה, היא הובאה בחזרה לחקירה שנסתיימה רק בשעה 22:00 בלילה, בדומה לבעלה.

יום המעצר והחקירות לא תם. לאחר סיום חקירתה בשעת לילה, כשהיא ערה משעה 05:45, החלו החוקרים לטרטר את אלוביץ' בכוונת מכוון ובתרגיל שתוכנן מראש, בין בתי מעצר שונים.
בתחילתה הובאה לכלא "נווה תרצה" ברמלה. לאחר "בדיקה" נאמר לה שאין מקום לקבלה, ואז היא הועברה באמצע הלילה לבית מעצר בבית שמש. היא נכלאה ביום חורף קר בתא קפוא, מטונף, ללא מזרון, ושורץ חולדות, שבו הופעלה הקלטה.

ביום 19.2.2018, לאחר ליל הבלהות אותו עברה ולאחר השכמה מוקדמת ושהייה ממושכת שלה בתא עם מדובבת, נלקחה איריס אלוביץ' לחקירה נוספת שהחלה בשעות הצהריים המוקדמות והסתיימה בשעה 23:45.
ממש לפני סיומה, לאחר יומיים של חקירה קשה ומתישה כשעולמה חרב עליה, כשהיא מוחזקת בתנאים שאינם ראויים לשהיית אדם וכשהיא כמעט ללא שינה, נכנסו לחקור את אלוביץ' שני קצינים בכירים – ראש היאל"כ תנ"צ אלי אסייג וראש יאח"ה, תנ"צ יואב תלם.
הם לא הותירו כל מקום לספק בדבר "הרווח" שקיוו להשיג ממעצרה ותנאיו הלא אנושיים: הפעלת אמצעי לחץ בלתי חוקי כדי שתשתף פעולה ותמסור גרסה שתספק אותם.

אלי אסייג: שהשוויון נפש הזה לא יהיה… שזה לא יתחבר לחוסר רגישות שלך. את יודעת בעלך הוא לא אדם צעיר….

איריס אלוביץ': אני יודעת.

אלי אסייג: שלא תעשי עוול לאדם לא צעיר.

איריס אלוביץ': אני עושה עוול…

אלי אסייג: ואנחנו יודעים…

איריס אלוביץ': אני האחרונה שאני יעשה לו עוול.

אלי אסייג: אנחנו יודעים שהמצב שלו לא טוב. ואנחנו יודעים כמה הייתם במתח, מן הסתם תביני מאיפה אנחנו יודעים. ואני חושב שאת ממש יכולה לגרום לו לנזק בלתי הפיך.

איריס אלוביץ': אני?

אלי אסייג: כן, כן, את.

איריס אלוביץ': למה אני?

אלי אסייג: כי אנחנו לא מדברים עם שאול ולא עם אור באותה, באותו, (מילה לא ברורה), אם אנחנו פונים, ואני באתי אלייך ואת יכולה לבדוק… יכולתי להיכנס לשאול, לאור, אנחנו מדברים איתך…

בהמשך מאיים אסייג על אלוביץ' במעצר ארוך של חודשים:

אלי אסייג: בחייאת דינק, איריס. אני אומר אני באתי אליך לחשוב על איזה שהוא מהלך יותר גדול. תפקחו את העיניים, אנחנו סך הכל ביום השני של החקירה. בדרך כלל, אני יגלה לך סוד פטנט של חקירות, לא מציגים את החומר בימים הראשונים, אנחנו מציגים כי אין לנו ברירה זה הדברים שאנחנו רוצים להעיף מאיתנו כי אנחנו חייבים להציג אותם לפני.
ההפתעות עוד יגיעו ואז יהיה קצת מאוחר מידי, יהיה קצת מאוחר. ואם את אחראית ואת באמת שאנחנו יודעים דומיננטית ומשפיעה ואכפתניקית, אכפתית, סליחה. אז אני מציע לך שתפגיני את היכולות האלה, אני מציע לך שתפגיני את היכולות האלה. את יכולה לתחרשט כן, הראו לי קטע, לא הראו לי קטע… מה את מצפה? שיראו לך את הכל ו…

איריס אלוביץ': אם אתם רוצים לקבל תשובות אמיתיות אז כן.

אלי אסייג: כן אבל יש לנו זמן אנחנו… יש לנו עד יום חמישי וביום חמישי אני כבר מודיע לך שאנחנו הולכים להארכת מעצר נוספת…

איריס אלוביץ': אין (מילה לא ברורה) בסדר. בסדר.

אלי אסייג: כדי שלא תופתעי ביום חמישי.

איריס אלוביץ': לא, בסדר.

אלי אסייג: שלא חס וחלילה, אל תבזבזי אנרגיות על ה…

איריס אלוביץ': לא, לא אני לא חשבתי על זה.

אלי אסייג: עד שאנחנו לא נסיים את החקירה את תהיי איתנו באופן מלא…

איריס אלוביץ': ברור לי, חודש, חודשיים שלוש…

אלי אסייג: עם המזרון שקיבלת…

איריס אלוביץ': כמה ש… בסדר, אין בעיה.

אלי אסייג: באיחור של חודשיים, של שעתיים.

איריס אלוביץ': בסדר. 

אלי אסייג: אנחנו נצטרך

איריס אלוביץ': אני לוקחת בחשבון שזה היכרות ארוכה.

אלי אסייג: החקירה הזאתי, החקירה הזאתי מאוד משמעותית, היא מאוד משמעותית, יש לה השלכות מאוד גדולות, (מילה לא ברורה). אם מעורבות של כאלה ואחרים, זה לא פשוט, לא הולכים עוצרים את ה… אנשים כמוכם ככה על הדרך זה לא פשט. מקבלים אישורים, (מילה לא ברורה) אישורים…

איריס אלוביץ': (מילה לא ברורה)

אלי אסייג: זה לא עוד אחד אם קיבלנו אישורים מן הסתם שהיינו צריכים להציג משהו.

איריס אלוביץ': ברור.

מאמרים אחרונים

דב איכנולד (צילום: אלי ציפורי)

חקירה נגדית: העד דב איכנולד, מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות"

מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות" נגד התקשורת והפרקליטות:
"אני מעריך את נתניהו, הזדהיתי עם חוסר ההוגנות שאמר על התקשורת, הייתי בעזה – התקשורת לא תמיד מדווחת כמו שצריך. נחום ברנע טועה"; והביקורת החריפה על התנהלות מומי משולם

הקליקו לתוכן »