יומן הבוקר
יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)
הסתיים פרק עדותו של תת-ניצב יואב תלם, ראש צוות החקירה בתיק 4000. ביום העדות האחרון הוא נחקר גם בתיק 1000. למה? מה הקשר? הדברים חסויים בשלב זה. אחר-כך עברו לדיון מוזר לא פחות על סדר העדים הבאים. השופטים יחליטו

עדותו של יואב תלם הסתיימה אתמול לאחר 8 ימים תמימים שבהם ראש צוות החקירה בתיק 4000 הודה בשורת עבירות פליליות (ההודאה היתה כמובן לא באחריות ישירה אלא באחריות על חוקריו) – תרגילי חקירה לא חוקיים, ניסיון להחלפת עורכי דין, שימוש בפגסוס, חוק המעצרים, והפרת שורת נהלים בקשר לטיפול רפואי, שעות שינה, הקצבת מזון ואיזוק.

כשיתחילו להגיע הפרוטוקולים המלאים אפרסם את הקטעים המרכזיים כדי שמישהו ייקח את היוזמה ויגיש תלונה מסודרת נגד יואב תלם במח"ש.
זה לא יכול לעבור בשקט, גם אם יסתיים בלא כלום.

***

אתמול היה יום דיונים קצר שקרוב למחציתו התנהל בכלל בדלתיים סגורות.

עו"ד עמית חדד חקר בדלתיים סגורות את תלם על תרגיל "המקורבת" של ניר חפץ.
מה הקשר בין תיק 1000 ובין תרגיל החקירה שהתבצע בתיק 4000? לא ברור, אבל זו אחת הבעיות: חלקים במשפט ראש הממשלה נותרו חסויים ולא שקופים לציבור.

הדבר הכי מעניין התרחש לאחר שתלם שוחרר לדרכו ע"י השופטים והתחיל דיון קצרצר על סדר העדים.
כזכור, בקבוצה הנוכחית של עדי תיק 4000 היו במקור גלעד ארדן, לשעבר שר התקשורת, שלומי חכמון, ראש צוות החקירה של שלמה פילבר, וגם שתי עורכות דין מהלשכה המשפטית של משרד התקשורת – ברוריה מנדלסון, הסגנית של דנה נויפלד, ואיה בן פורת.
ארדן לא יוכל להגיע ואילו לגבי שתי עורכות הדין מתגבש סיכום עם ההגנה לוותר עליהן.

הסיפור המוזר עם שלומי חכמון

עם חכמון הסיפור מוזר מאוד ודיווחתי עליו בעבר. בהתחלה יהודית תירוש טענה שהוא לא יכול להגיע בגלל סיבות בריאותיות, בהמשך ביקשה לעבור לדלתיים סגורות, ואתמול אמרה שהיא לא מבינה למה דחוף להביא אותו כי כרגע הוא עסוק בבגרויות כיוון שהוא מורה.

ההסבר הזה מאוד צולע וההתעקשות של תירוש לדחות את חכמון, שכאמור פרש מהמשטרה, לא מובנת.
תירוש מציעה שאחרי עדותו של יריב עמיעד, חוקר רשות ני"ע, שיגיע מחר למשך כ-3 ימים, יגיע מומי משולם, מי שעמד בראש צוות החקירה של תיק 1000 ו-2000, ורק לאחריו, אחרי פגרת מרץ, אי שם באפריל, יגיע חכמון.

בכל מקרה, עדותו של משולם תהיה ארוכה, בהתאם למעמדו. עו"ד חדד מעריך שיחקור אותו במשך 4-6 ימים ואילו נווית נגב, פרקליטתו של מוזס, מעריכה את חקירתה ב-4 ימים, כך שחקירתו של משולם תיקטע לטובת פגרת מרץ של השופטים.

השופטים ישקלו את הדברים ויחליטו על סדר העדים היום בבוקר.

שני עניינים מרכזיים שעלו אתמול בעדותו של תלם

כשעו"ד חדד חקר את תלם על דבריו של חוקרו לדוד שרן בתיק 3000 (קנר היה חוקר מרכזי גם בתיק 4000), שאמר שנתניהו לא כל כך תמים ולא צריך להיות ראש ממשלה ואף רמז לשרן שהוא "תודרך" בגרסאותיו בתיק 1000, תלם כמובן לא זכר ולא ידע אבל הדגיש שקנר הוא בחזית המצויינות והוא קרם דה לה קרם של החוקרים.
זה החוקר שהתבריין על שאול אלוביץ', צרח עליו, לעג לו והתעלל בו.

בנוסף, תלם הודה שהמשטרה תופסת טלפונים ומחשבים של נחקרים, מעתיקה מהם את כל החומר, עורכת חיפוש "מושכל" ואז שומרת אצלה את כל החומר ומוחקת אותו מתי שבא לה.
המשמעות היא מאגר מידע אדיר בסגנון "האח הגדול", בניגוד לחוק, שיש במשטרת ישראל.

***

כעת, כאמור, יגיע יריב עמיעד, אותו חוקר שניסה להפוך את פילבר לעד מדינה נגד נתניהו עוד בחקירותיו הראשונות ברשות ני"ע, לפני שניתן בכלל אישור יועמ"ש לפתיחת חקירה נגד נתניהו בתיק 4000.
האישור, כזכור, ניתן כמה חודשים לאחר מכן ובמהלך החקירה אמר עמיעד שקיבל אישור לכך מה"ממונים".

מי הממונים? קרוב לוודאי שמדובר בציפי גז, היום שופטת בישראל, היתה אז המנהלת של עמיעד.

יהיה מעניין, מאוד מעניין.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »