יומן הבוקר
מומי משולם (צילום: אלי ציפורי)
ניצב משנה מומי משולם המשיך להתפרץ אתמול, מול עו"ד חדד. ההתפרצויות מעידות על כך שיש לו ממה להתחמק, והוא מנסה ככל יכולתו ולא מצליח. החקירה של ארי הרו, המעקב אחרי יאיר נתניהו, שיחות לא מתועדות עם הדס קליין – הכל מתפוצץ לו בפנים. חוקרים את החוקרים ‼

אתמול נפרדנו מניצב מישנה מומי משולם, אבל לא בגלל שחקירתו הנגדית הסתיימה, אלא בגלל לוחות זמנים שנקבעו מראש.

בשבוע הבא, השבוע האחרון לפני פגרת מרץ של השופטים (שני שופטים בחודש שבתון) יגיע לעדות שלומי חכמון, החוקר הראשי של שלמה פילבר בתיק 4000, ורק לאחר הפגרה וחג הפסח יחזור משולם להמשך החקירה הנגדית, הן של עו"ד חדד והן של צוות ההגנה של נוני מוזס.

***

גם אתמול המשיכו עו"ד חדד ומשולם בעימותים שהגיעו לטונים גבוהים. משולם המשיך כדרכו להתחמק מהשאלות הקשות שעולות סביב מסע הדיג, שהוא ושותפיו ערכו לנתניהו, עד שעו"ד חדד פנה לבית המשפט ואמר בצורה ציורית, שצריך לתת מכה בראשו של משולם כדי שיענה לשאלות, שכוונתו היתה שבית המשפט צריך להורות למשולם להשיב על השאלות ולא להתחמק מהן.

משולם התפרץ ואמר שהוא לא ירד לרמה הזו, למרות שהוא יכול לרדת לרמה הזו: "עומד בפניך קצין משטרה ואני מבקש שתכבד אותי".

המשפט הזה המחיש יותר מכל את הזחיחות ואת הניתוק מהמציאות של משולם. האיש בטוח שאם הוא קצין משטרה צריך לרקוד לפי החליל שלו ולא להקשות עליו.
לאורך עדותו הוא מעווה את פרצופו, מגחך, מזלזל, מצחקק כאילו הוא בא להצגת תיאטרון ולא לחקירה נגדית בתיק של ראש ממשלה.

למשולם יש סיבה טובות מאוד להתחמק. לאורך כל שלושת ימי העדות שלו השבוע הוכח מעל לכל ספק: ראשי הפרקליטות והמשטרה – שזה כולל את שי ניצן, ליאת בן ארי, רוני אלשיך, מני יצחקי, כורש ברנור, אלי אסייג, יואב תלם, מומי משולם – חרגו מאישורי היועץ בתיקי האלפים, חקרו במקרים מסויימים ללא אישורים בכלל, או שחרגו מאישורים המתוחמים שניתנו להם, הם הרחיבו חקירות על דעת עצמם, הוציאו צווי חיפוש שחרגו מהאישורים וחרגו גם מצווי החיפוש שאושרו.

הכל נעשה לטובת מסע הציד נגד נתניהו, שהתחיל כבר ב-2011 אחרי שמרבית החומר, אם לא כולו, התברר כרכילות. למרות זאת, הן המשטרה והן הפרקליטות מחזרו את החומר הזה גם אחרי שנזרקו מכל המדרגות.

הדברים הבולטים שהיו אתמול:

החקירה של ארי הרו

עו"ד חדד המשיך להראות איך למעשה "נסחט" הרי ארו להפוך לעד מדינה.

כזכור, ארו נעצר בשדה התעופה והובל לשלוש חקירות על תיק 1000 ו-2000.
כורש ברנור, אז ראש יאח"ה, הגיע לחדרו וביקש ממנו "סחורה" כדי לסגור את התיק הפלילי שלו בנוגע לחברה פרטית בבעלותו.
הוא אמר לו במפורש שככה זה "בשוק" – אתה נותן סחורה ומקבל תמורה.

הדגש היה על "דברים פסולים" על נתניהו ומשולם אף אמר לו בהמשך שקשה "לחלוב" אותו. למרות זאת, ארי הרו אמר להם שאין לו שום דבר לתת בנושא תיק 1000 הישן (אודליה כרמון) והזכיר את השמפניות והסיגרים כבדרך אגב.
התשובה המדהימה של השניים היתה ש"זה אוויר". כלומר, בשלב הזה המשטרה לא ייחסה כל חשיבות לענייני השמפניות והסיגרים, והחקירה התמקדה בסיפורי הרכילויות הממוחזרים של תיק 1000 הישן עם אודליה כרמון והטיסות של נתניהו.
תזכורת: ה"סחורה" שמכר או לא מכר ארו לא מצאה חן בעיניהם והם חיכו שנה כדי להפוך אותו לעד מדינה על כלום ושום דבר בתיק 2000 ותיק 4000.

החקירה והמעקב אחרי יאיר נתניהו

באופן מוזר מאוד המשטרה, יחד עם הפרקליטות, נקטה בשורה של פעולות חקירה על חשד מעומעם, שכביכול יאיר נתניהו "מומן" על ידי ג'יימס פאקר או על ידי ארנון מילצ'ן, דרך דירתו של פאקר במלון רויאל ביץ'.
אכן, יאיר נתניהו לן מדי פעם בדירה, כשפאקר לא היה בארץ כשבילה בת"א. אין בכך שום פסול, אבל המשטרה ראתה בזה משום חשד ל"טובות הנאה", התיאור הכללי שמשולם מקפיד לחזור עליו, או ענייני "טוהר המידות".

משולם סיפר על פגישה עם מקור חסוי (עו"ד חדד העריך שמדובר בבן כספית) שמסר לו את המידע והפנה אותו לרועי רוזן, נהגו של יאיר נתניהו. הנ"ל זומן לעדות ולאחר מכן נערכו שורה ארוכה של פעולות די אגרסיביות, כמו תשאול של עובדי מלון, תפיסת מצלמות האבטחה, תשאול רו"ח של המלון, ולאורך כל הבדיקות הללו התברר שאין שום טובות הנאה, שפאקר משלם דמי ניהול על הדירה מחבר שלו, ואין לזה גם שום קשר למילצ'ן.

משולם לא הצליח להסביר למה היה צריך את כל הטררם הזה, לבד מתשובתו הקבועה שהכל היה באישור היועץ.
אלא שאז הפיל אותו עו"ד חדד בפח: הוא שאל אותו למה בכלל צריך לחקור את ענייני יאיר נתניהו, כשהוא בכלל לא נבחר ציבור, ודווקא במקרה של נבחר ציבור לא העמיקו חקר.

עו"ד חדד התכוון כמובן ליוסי כהן, לשעבר ראש המוסד, שהשתמש לא פעם ולא פעמיים בדירה הזו.
עו"ד חדד לא נקב בשם המפורש, אבל לכולם ברור במי מדובר, כיוון שהדס קליין ציינה בחקירתה הנגדית שמדובר ביוסי כהן. משולם שוב ניתלה במנדלבליט ואמר שהביאו ליועמ"ש את המידע הזה והוא החליט לא להמשיך את הבדיקה.

בקיצור, מנדלבליט, הפרקליטות והמשטרה טייחו בדיקה על יוסי כהן ומשום מה המשיכו עם מסע הדייג נגד נתניהו ומשפחתו. הדבר נעשה תוך חריגה מאישורי היועץ שאמר להם לבדוק רק את ה"סטטוס" של הדירה, אלא שכרגיל כולם צפצפו עליו והרחיבו את החקירה כדי למצוא "לכלוכים" על נתניהו.

החקירה הראשונה של הדס קליין

גם קליין וגם יונתן חסון הובאו לחקירה בהמשך הבדיקה כביכול על יאיר נתניהו והדירה במלון, למרות שלא היה שום צורך בכך והכל נועד לחקור אותם על ענייני השמפניות והסיגריות.
באורח מוזר, החקירה הראשונה של קליין וגם השנייה לא הוקלטו ורק נגבו כהודעות. החקירה הראשונה, למשל, כללה 8 עמודים בלבד למרות שקליין היתה שם משעות הבוקר ועד 10 בלילה, בנוסף, הטיוטות של ההודעה נגרסו, נערכו שינויים ואיש אינו יודע מה השינויים.

אלא שהמשך החקירה הנגדית של עו"ד חדד חשף סדקים בין הגרסאות של משולם לבין הגרסאות של קליין.
קליין טענה שהיא נלקחה לחדרו של משולם בחקירה הראשונה ושם שהו שני חוקרים ולטענתה גם כנראה איש מודיעין. היא גם דיברה על הצגת פרוטוקולים של מילצ'ן תקשורת, שאלות על תפקידה כפרויקטורית, ושאחד החוקרים הרים עליה את הקול והפחיד אותה.

משולם הכחיש את הגרסה הזו של קליין ואמר שהוא "מעריך את האישה הזו מאוד", אבל לא היה דבר כזה ומעולם לא ביצע חקירה במשרדו ובטח שלא היה איש מודיעין במשרדו.
כשעו"ד חדד אמר לו, "אז מה, קליין לא דוברת אמת?" משולם התעלם. בכל מקרה, לפגישה הקריטית הזו אין שום תיעוד, אין שום מזכר, שום דבר.

עוד סתירה נחשפה בין השניים בנוגע להבאת קלסרי החשבוניות של מילצ'ן, כשקליין הציגה מצגי שווא בפני שרה שוחט, מנהלת החשבונות של מילצ'ן ולספקים ואמרה להם שמדובר בספירת מלאי.
משולם דחה את הטענות שזו היתה יוזמה שלהם, אלא שקליין התנדבה לעשות זאת. "היא בחרה לשקר, אני לא הנחיתי אותה לשקר".

***

באופן כללי, לאורך כל שלושת הימים של עדותו, ובמיוחד אתמול, הדגיש משולם שכל הפעולות שלו נעשו באישור של היועץ, אבל לשאלת עו"ד חדד הבהיר שלא ראה בעצמו את האישורים והדגיש שהכל נעשה בליווי ובפיקוח צמוד של הפרקליטות, שהיו און-ליין על החקירות, צפו מחדר הבקרה ואישרו כל פסיק.

זה נראה כמו קו הגנה מאוד מוצק של משולם, אלא שעו"ד חדד הבהיר לו לא פעם שהפרקליטות זה לא בדיוק אישורי יועץ.
המשמעות היא, כאמור, שהחבורה הזו עשתה ככל העולה על רוחה – תוך עבירות ברורות על חוקי יסוד בחקירות פישינג שהורחבו בלי אישורים.

מי שניצח על הפישינג היו שי ניצן ורוני אלשיך.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »