יומן הבוקר
בן כספית (צילום מסך)
בן כספית הוא הנוכל העיתונאי הגדול ביותר מאז ומעולם ואחד האנשים המסוכנים ביותר בישראל: הופעל כמקור משטרתי החל מסוף 2012 באישור יואב סגלוביץ' ובאישור הפרקליטות ❗❗❗

החשיפות האחרונות בנוגע למעלליו של בן כספית בשירות הפרקליטות בתיק הצוללות, לא הפתיעו אותי. כמי שעוקב אחרי דיוני תיקי האלפים, הפרטים שנחשפים לא מותירים מנוס מהמסקנה: בן כספית הוא הנוכל העיתונאי הגדול ביותר מאז ומעולם ואחד האנשים המסוכנים ביותר בישראל.

***

צירוף של פרט אחר פרט שנחשפים על מעורבותו העמוקה מאוד בתפירת תיקי האלפים, במיוחד תיק 1000 ותיק הצוללות, מתבהרת תמונה מפחידה ומטלטלת של קשרי השחתה רבי שנים בין המשטרה והפרקליטות לכספית.
מה שמפחיד עוד יותר הוא שמדובר רק בתמונה חלקית שנחשפה במאמץ רב של עו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו בתיק 1000, ועו"ד עמית ניר, פרקליטו של מיקי גנור בתיק הצוללות.
רוב החומר קבור תחת הררי חיסיון של המשטרה והפרקליטות כדי למנוע מהציבור להיחשף לאמת.

בן כספית הוא לא היחיד

הניסיונות לחשוף את מה שקבור תחת החסיונות נענה תמיד בשלילה ובתוקפנות על-ידי הפרקליטות. בשני התיקים, בעקבות עתירות של עו"ד ניר ועו"ד חדד, הגיעו סוללה של קציני משטרה בכירים כדי לשכנע את השופטים שמדובר במידע שעלול לפגוע בעבודת המשטרה.
כמובן שאלו שטויות. לא על מקורות רוצים להגן במשטרה ובפרקליטות, הם רוצים להגן על כספית וחבורתו.

מה שמבהיל עוד יותר, זה שבן כספית הוא לא היחיד: הפרקליטות הפעילה שורה של "עיתונאים" כמקורות מודיעיניים, התבססה על "תחקירים" שקריים של "עיתונאים" מסויימים כחומר מודיעיני (גידי וייץ בתיק 4000, בן כספית בתיק 1000 ורביב דרוקר ובן כספית בתיק הצוללות) ואף שלחה את חלקם להלך אימים על עדים. עד כדי כך.

מקצוע העיתונות התערבב עם העבודה של המשטרה והפרקליטות במיזוג של אינטרסים כדי להפיל את נתניהו.

באישור סגלוביץ'

לפי מידע שהגיע אליי, בן כספית, למשל, הופעל כמקור מודיעיני כבר בשלהי 2012 באישור ראש אגף חקירות דאז יואב סגלוביץ', שהקים את להב 433 המסואבת.
המפעיל הבכיר שלו היה ערן קמין שנפגש איתו אין ספור פעמים. כספית היה בן בית במשטרה ובניגוד לגרסתו כאילו הוא נקרא לשתף פעולה, הוא זה שדחף את עצמו. הוא הציף את המשטרה בסיפורי אלף לילה ולילה, ללא כל ראיות, שבעקבותיהם נפתחו חקירות שווא.

כספית הרגיש כה בנוח שהוא החל להתנהל כסוכן בפועל. נתן הוראות הפעלה כיצד לחקור וכיצד להפיל את נתניהו, וכפי שנחשף ביום חמישי האחרון (12.01.2024), אפילו ניסה ככל הנראה לשכנע את מיקי גנור להפוך לעד מדינה.

כספית לא בחל בדבר וערבב את העבודה העיתונאית שלו עם הפעלתו כסוכן משטרתי.
מצד אחד הוא מסר מידע שקרי ומצד שני הוא הציף אותו בטוריו. בכמה פעמים שהמשטרה לא מילאה אחר ציפיותיו הוא התנגח במנדלבליט שמורח את החקירות.
זה שימוש פסול וחמור מאוד בכוח שלו כ"עיתונאי", בלי לתת לכך גילוי נאות לקוראיו.

כספית מקדם חקירות

אני מביא כאן דוגמא אחת מבין עשרות דוגמאות כיצד עשה בן כספית שימוש בטוריו כדי לקדם חקירות ולהפוך גם לחוקר, גם לפרקליט וגם לשופט.

צריך להבין: תיק הצוללות היה תיק הדגל להפלת נתניהו, ככה "בנו" אותו כספית ודרוקר. השתמע מה"תחקירים" שלהם, שנתניהו בגד במדינה, שהעדיף את האינטרס האישי שלו על פני האינטרס הבטחוני של מדינת ישראל.

אלו כמובן הבלים ושקרים גסים. אבל זה היה הלך הרוח אצל כספית ודרוקר. הם ראו בתיק 3000 כתיק הדגל להפלת נתניהו, אבל לאכזבתם המרה הם נותרו עם תיקים מחוררים אחרים.

בדצמבר 2022, בעוד טור שקרי, כתב כספית ב"מעריב" את הדברים המדהימים הבאים:

"תתעלמו רגע מתיק 1000, תשכחו מ-2000, תתנהגו כאילו תיק 4000 לא היה מעולם. לא מתנות בשווי מאות אלפי שקלים, לא מו"מ מושחת ומוקלט עם המו"ל הגדול בישראל, לא הטבות רגולטוריות במיליארדים (על חשבוננו).
האם יש עוד מדינה מערבית מתוקנת בעולם שבה ראש הממשלה יכול היה להישאר דקה אחת נוספת בתפקידו לאחר התפוצצותה של מורסה ממאירה ורקובה כפרשת הצוללות? התשובה שלילית… ביפן הוא היה צריך לבצע חרקירי בשידור חי. בגרמניה התפטר שר ההגנה על הרבה פחות מזה. מנהיגים קיבלו אחריות והלכו לעשות לביתם על עניינים פעוטים בהרבה ממה שקרה בקודש הקודשים של הביטחון הלאומי הישראלי במשמרת של בנימין נתניהו.
רק אצלנו, העסקים כרגיל. תרתי משמע. הוא ממשיך לעשות לביתו ולהרוס את הבית שלנו".

מעבר לקלישאות המטופשות של כספית, מעבר להודאה שלו שתיק 3000 הוא התיק הכי חשוב כדי להפיל את נתניהו, יש פה שרשרת של שקרים בוטים כיד הדמיון הטובה של האיש.

  • נתניהו לא היה חשוד מעולם בתיק הצוללות, למרות ניסיונות נואשים לתפור לו את התיק ע"י כספית ודרוקר.
  • מעולם לא היו מתנות בשווי מאות אלפי שקלים, זה כבר הוכח בדיוני המשפט.
  • מעולם לא היו הטבות רגולטוריות, זה גם הוכח בדיוני המשפט (כולל המלצה של השופטים לסגת מסעיף השוחד בתיק 4000).
  • מעולם לא היה שיח מושחת בין מוזס לנתניהו, זה גם הוכח בדיוני המשפט – חבל שכספית לא טרח לעבור על ההקלטות והתמלילים.

ובכלל, כספית הוא האחרון שיכול ללהג על "שיח מושחת".

***

בבוא העת אחשוף שיח מושחת, האבא והאמא של המושחתים, בינו לבין מפעיליו.
זה דבר שאמור לשלוח את שני הצדדים לחקירה תחת אזהרה ובסופו של דבר להעמדה לדין.

מאמרים אחרונים

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »