יומן הבוקר
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)
תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 44! לפי עד המדינה ארי הרו, מנכ"ל ערוץ 10 לשעבר יוסי ורשבסקי ביקש מנתניהו עזרה רגולטורית ורמז לו שהסיקור שלו בערוץ ישתפר. עו"ד חדד: מישהו הציע לשיטתכם שוחד לראש הממשלה, למה לא עשיתם כלום? ברנור: לא זוכר

כתבה מס' 44 בסדרה "תיק ברנור, תיק תפירה" המבוססת על הפרוטוקולים הרשמיים של עדות כורש ברנור. חוקרים את החוקרים.

***

חדד: תראה, דבר נוסף שעניין אותי אתם למעשה חקרתם את נוני מוזס על זה שהוא הוציא סיקור חיובי בתמורה לקידום חקיקה, נכון? זו הטענה שחקרתם?

ברנור: כן

עו"ד חדד: טענה לא נכונה בהרבה מובנים אבל נשים את זה בצד. תראה, כשאתם חוקרים את ארי הרו עד המדינה שלכם, ב-5 ביולי 2017, הוא מספר לכם סיפור מדהים על מנכ"ל ערוץ 10 ורשבסקי שמגיע לראש הממשלה בתקופה הרלוונטית ערוץ 10 היה על כרעי התרנגולת, היו לו חובות וכו', היה על סף סגירה כך אומר ארי הרו, ורשבסקי מגיע ועכשיו אני מצטט  מ-5 ביולי 2017 עמוד 138 שורה 18 הוא אומר – נפגש איתו כמה פעמים, הכוונה ורשבסקי נפגש עם ראש הממשלה נתניהו, נאמר על ידי אותו מנכ"ל, הכוונה ורשבסקי בפגישה עם ביבי שאם תעזור לנו אתה לא תצטער על זה, זאת אומרת, אנחנו יהיה שינוי בעמדתנו כלפיך או משהו כזה.
השאלה שואלים לאיזה עזרה הוא ציפה, הוא ענה שביבי הציע עזרה בסיקור, שביבי יעזור, לא יתקפו אותו וכו' וערוץ 10 על סף סגירה ביקשו עזרה רגולטורית. דרך אגב, לא חקיקה, זה הרבה יותר חמור, פה נתניהו סירב אנחנו יודעים את זה אבל הסיקור כלפי נתניהו השתפר. זה בדיוק מה שמייחסים למר נוני מוזס.
אתה יודע להסביר לי למה לא עצרתם, תפסתם את אותו ורשבסקי שמתם אותו בחדר חקירות, חקרתם אותו על הצעת שוחד, אתה יודע, לא קורה כלום, האירוע הזה מסופר לכם על ידי עד המדינה שלכם, על מישהו שהציע שוחד לשיטתכם לראש הממשלה, ראש הממשלה סירב אבל את נוני מוזס לפחות כמו נוני מוזס, הרבה יותר חמור אולי ואתם לא עושים עם זה כלום?

ברנור: אז מה השאלה?

עו"ד חדד: למה לא עשיתם כלום?

ברנור: אני לא זוכר את ורשבסקי, זה אמירה שהייתה אבל יש הבדל בין מוזס שזה שתי קלטות שחוצה את הרף קצת מעבר לרף הפלילי, לא כל שיחה ישר אתה פותח פ.א.

עו"ד חדד: סליחה, תסביר לי מה ההבדל?

ברנור: יש לך פה שתי הקלטות שמדברות בעד עצמן,

חדד: יש לך עד מדינה שהיה בשיחות ושמדבר בעד עצמו

ברנור: בסדר, אוקי

עו"ד חדד: מה ההבדל? הרי אם אתה צריך, אני מסכים איתך שלא כל שיחה צריכה, מה זה השיח הזה בכלל?

ברנור: אז בסוף הוחלט שלא, לא.

עו"ד חדד: אני אומר לך שמעולם לא הוחלט שלא, אתם לא נתתם דעתכם לנושא הזה, אתה זוכר שהצפת את זה למעלה בכלל?

ברנור: כל החומרים הוצפו למעלה

עו"ד חדד: אתה זוכר שקיימתם ישיבה בנושא הזה?

ברנור: כל תמליל, בטח התמליל של ארי הרו

עו"ד חדד: תשיב לשאלה שלי

ברנור: אני לא זוכר תוכן של כל הישיבות

עו"ד חדד: אני שואל אם אתה זוכר שיחה שבה הצפתם את הנושא? כן או לא?

ברנור: היו שיחות, כן. ישיבות, כן, רלוונטיות לדוגמא חבר הכנסת כבל ואחרים לגבי,

עו"ד חדד: אני שאלתי על ורשבסקי, ורשבסקי

ברנור: על ורשבסקי אני לא זוכר

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »