יומן הבוקר
עמית אשל (תמונת פרופיל)
עדת התביעה הרביעית, עמית אשל, שהיתה ראש דסק החדשות באתר וואלה, היא אשת שמאל קיצוני שכבר רמזה על התפקיד המתואם של "העיתונות" בהפלת נתניהו ובתפירת תיק 4000

היום תעלה על דוכן העדים עמית אשל, ראש דסק החדשות לשעבר בוואלה. בחקירתה הראשית לא יהיו הפתעות – היא תגיד את מה שהפרקליטות מצפה ממנה שתגיד – שהיתה היענות חריגה בנושא הסיקור לנתניהו – מבלי שיהיה לה אפילו בדל של הוכחה לכך.

אשל תנסה לשווק בשביל הפרקליטות את עניין "האווירה" בוואלה, כאילו האתר היה משועבד לטובת נתניהו ומשפחתו, אך בחקירתה הנגדית הכל יתפוצץ. והפעם זה יהיה קל מאוד – כי אשל מזוהה בפומבי עם הצד השמאלי של המפה – ולכן היא לא תוכל למכור את התיאוריות המופרכות שניסו למכור אבירם אלעד ומיכל קליין כאילו וואלה לא היתה בעלת זיהוי פוליטי והכל נעשה ממניעים "עיתונאיים" ומקצועיים.

בעזרתו של אבי וייס, הנה כמה נקודות עיקריות לקראת עדותה של אשל, שעבדה בסך הכל 4 שנים בוואלה:

***

מה זה ראש דסק החדשות?

לטעמי, תפקיד די מיותר במערכות החדשות שאפשר ניפוח המערכות לאורך שנים. ראש הדסק אמור להיות החולייה המקשרת בין ראש מערך החדשות (מיכל קליין, שמתפקדת תחת העורך הראשי – בין אם זה אבירם אלעד או אבי אלקלעי) לבין הכתבים – פונקציה שגם משתתפת בקביעת הכותרות באתר.

כלומר, עמית אשל היתה בהיררכיה מתחת למיכל קליין ולכן עדותה אמורה להיות די דומה.

האם יש לה זיהוי פוליטי?

היא חשפה את אופן הצבעתה באחד הפוסטים שלה בפייסבוק ובאופן לא מפתיע היא הצביעה למפלגת מרצ.

איפה היא עובדת עכשיו?

לאחר שנפרדה מוואלה היא עברה לעבוד ב… "הארץ", העיתון שהחל את תפירת תיק 4000. בהמשך נראה כי היא רומזת ששיתפה פעולה עם הכתבה של גידי וייץ, שהציתה את כל הפרשה התפורה.

שיתוף הפעולה עם רביב דרוקר

אשל השתתפה באחת התוכניות המוטות מאוד של רביב דרוקר על תיק 4000, ואף התפארה בכך במאמר בעיתון… "הארץ" בנובמבר 2018.

צריך להבין עד כמה זה חמור: עדת תביעה מדברת בתוכנית טרם הגשת כתב האישום על עדותה ועל התיק – ותראו מה היא כותבת להצדקת המהלך:

"על צרכן ויצרן החדשות החכם מוטלת האחריות להתמקד גם במה שלא מדווח לו, במה שהוא בכלל לא רואה, לא רק במה שכן מדווח לו. המחשבה הזאת משוטטת לי בראש תמידית, ומנחה אותי בכל פעם שאני נדרשת לחזור ולהסביר לעצמי למה אני נמצאת איפה שאני נמצאת.
אי דיווח הוא הנזק הכי חכם בכל מה שקשור בתודעה ובמניפולציות על האמת, כי כל ילד שיודע שהדרך הכי טובה לשקר היא פשוט לא להגיד כלום".

מעבר לטהרנות והצדקנות האופיינית לשמאל, זו אמירה שתחזור אל אשל כבומרנג בחקירתה הנגדית. היא תצטרך להסביר למה לאורך כל החקירה חבורת השמאל לא טרחה לספר לחוקרים על ההתערבויות המאסיביות של ישועה ושלה עצמה לטובת הרצוג, ליברמן, גבאי, בנט ועוד – המגמדות את כל מה שקרה, אם בכלל קרה, סביב הסיקור לנתניהו.

אכן, גם אשל כנראה לא אמרה כלום על זה בחקירותיה. שמא זו היתה הדרך הטובה ביותר לשקר, כפי שהיא ליהגה בעיתון שהיא כה אוהבת – "הארץ"?

מה היא אמרה על יאיר נתניהו

"יש מדור מיוחד בגיהינום ליאיר נתניהו ושכמותו"; בהזדמנות אחרת לעגה לנתניהו האב בנוגע לידיעה שהעלה על תיק 4000 תחת הכותרת: "תופרים לו תיק: הגולשים תומכים בהצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו" ורמזה בצורה ברורה לאשמתו.

בהזדמנות נוספת כתבה:

"אז נזכור ונזכיר: ש ו ח ד. עבירות שוחד. האזרח מס' 1 חשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים אחרי יותר מ-180 עדויות שנגבו במשך קצת יותר משנה מ-80 עדים, שישה מהם מחוץ לגבולות ישראל. לא טלפון אדום, לא איראן, לא סוריה, לא כלום כי אין כלום, לא אלשיך, לא התקשורת ובטח לא השמאל קיבלו מתנות (לכאורה!) בשווי מאות אלפי שקלים. הנה סיסמא ששווה לזכור מפי הקוסם: רק ביבי".

כרגיל, הציניות וההתנשאות מבית השמאל הישראלי.

המלחמה בנתניהו

בפוסט אחר כתבה את הדברים הבאים שאמרה בראיון לרינו צרור:

"… אז פה הטעות, התבוסה היא לא משמעותית. כי אנחנו ניצחנו. ומי שעוז את שדה הקרב, לא יכול לנצח בו, והוא לא יכול להילחם בו. ואנחנו נשארנו, ונלחמנו. ואתה יודע, הטוקבקים… באים עכשיו כל אבירי חופש הביטוי ושואלים: 'למה לא הדלפתם'? למה לא פעלתם מבפנים?' – הדליפו! *העיתונאים* הם אלו שהלכו ודיברו עם גידי וייץ ויצרו את התחקיר לפני שלוש שנים במוסף 'הארץ', *העיתונאים* הם אלה שהלכו והעידו בלהב 433, ואילן ישועה מנכ"ל האתר הוא שהפך להיות עד מפתח בפרשה, ובסופו של דבר, אנחנו מסתכלים על זה – ניצחנו".

זה מדהים – ראשת דסק חדשות בוואלה, תפקיד די זוטר בסך הכל, מצהירה קבל ועדה כי "ניצחנו"!
מה פירוש "ניצחנו"? כמובן, הם ניצחו את נתניהו. אין משמעות אחרת, למרות שהיא תנסה לעוות את הדברים בעדותה.

בפוסט נוסף פרי עטה היא כתבה:

"החברים שלי והבוסים שלי נלחמו והדליפו והעידו, הקולגות שלי מכאן אזרו אומץ וחיברו את הנקודות ופרסמו. קבוצה של אנשים שאני מאוד גאה להיות חלק ממנה, עשתה את מה שצריך לעשות כשהיא חוזה בעיתונות מתפוררת לה בידיים. הם השתמשו בה כדי לעצור את זה. והצליחו".

מעבר לפראזות, למילים הגבוהות ("עיתונות מתפוררת בין הידיים" היא מכנה אתר זניח שהכניס לא מעט פורנו), אשל רומזת (דבר לא מפתיע) שקבוצת "עיתונאים" בוואלה, וייתכן שגם היא, הדליפו לגידי וייץ את הסיפורים (וכמובן ניפחו אותם) כדי שישרתו את האג'נדה: לסלק את נתניהו.
זו תמצית תפירת התיק.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
08:57 -> 09:10 -> 14:02

מאמרים אחרונים