יומן הבוקר
ניר חפץ, גיא פלג (ויקיפדיה)
משפט נתניהו: היום מתחילה עדותו של ניר חפץ. מרבית עדותו היא רכילות נטו שתתפוס הרבה כותרות ותו לא. גם הפרקליטות יודעת זאת היטב והיא אף מתדרכת את שופריה הבולטים בעניין

היום בבוקר (22.11.2021) תתחיל עדותו של ניר חפץ.

על-פי הערכות של התביעה העדות תימשך 7 דיונים: 5 דיונים לתיק 4000, דיון אחד לתיק 2000 ודיון אחד לתיק 1000 ולאחר מכן חפץ יעבור חקירה נגדית.

כפי שכתבתי אין ספור פעמים, אין בעדותו של ניר חפץ שום דבר ממשי שיכול להפליל את נתניהו, אלא רק את חפץ עצמו.
מרבית עדותו היא רכילות נטו שתתפוס הרבה כותרות ותו לא.

גם הפרקליטות יודעת זאת היטב והיא אף מתדרכת את שופריה הבולטים בעניין: למשל, ברוך קרא כתב שלחפץ אין שום "ראיית זהב" נגד נתניהו והכל זה למעשה תיאורים נסיבתיים – חיבורים כביכול בין אלוביץ' לבין נתניהו שחפץ אמור להביא בעדותו, אבל במילים בלי שום ראיות ומתוך זיכרונו המאוד לקוי.

גם אמנון אברמוביץ', ב"אולפן שישי" האחרון בערוץ 12, הגדיר את חפץ כ"עד תקשורתי" ואמר שפילבר הוא זה שאמור לחבר את כל הנקודות.
האמירות הללו הם חלק מתהליך של ירידה איטית של הפרקליטות מהסולם הגבוה אליו טיפסו. לכן, מה שחשוב בימים הקרובים הוא להתעלם מקמפיין חפץ ועדותו.
היא שום כלום. אווירה ותו לא.

***

יצא המרצע מן השק: בפרקליטות רוצים לראות את נתניהו בכלא

לבד מפאשלת הענק של "אולפן שישי" עם דוד אמסלם קרה עוד דבר חמור עמוק בתוך המהדורה.

גיא פלג הרחיב מעט על מה שקרה בתיק 1000 וכרגיל קיבל הדלפה מהפרקליטות על המחלוקת שיש בהמשך החקירה בנושא:

"אגף אחד במחלוקת מייצג פרקליט המדינה עמית איסמן, שסבור שיש לפתוח מחדש את התיק. מי שמצדד בדעתו של איסמן הוא פרקליט מחוז ת"א מיסוי וכלכלה, יוני תדמור, שאמר בישיבה שהתקיימה בנושא ש'הצמידים כאן זה כלא'.
מנגד, יש להחלטה שיקולים נוספים שבכירי מערכת המשפט לוקחים בחשבון. ראשית, פתיחה מחדש של התיק, תביא לעיכוב ניכר במשפט – חצי שנה ואף יותר. יתירה מזאת, החוקרים ייאלצו לבצע השלמות חקירה במדינה נוספת, דבר שכרוך במאמץ לא מובטל. לכן יש התלבטות של ממש לכאן ולכאן".

בואו נפרק את מה שאמר פלג:

  • אין ספק שפלג קיבל הדלפה מדיון פנימי מפרקליטות – כנראה מאחד הנוכחים בדיון הפנימי. זה אומר דבר פשוט: זה קו אספקת ההדלפות העיקרי לפלג – הפרקליטות – הרי אי אפשר לתרץ הפעם שזה מפרקליטי נתניהו.
  • יוני תדמור היה יד ימינה של ליאת בן ארי בפרקליטות ת"א מיסוי וכלכלה והוא זה שדחף יחד איתה לאישומים בשוחד בכל שלושת התיקים.
    הוא מילטינטי מאוד והוא גם ירש אותה בראש פרקליטות מיסוי וכלכלה לאחר שתפרו לה ג'וב כמישנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית. לאורך כל המשפט הוא פשוט נעלם ואז בעקבות ספין הצמיד הוא חזר לקדמת הבמה יחד עם בן ארי.
  • תדמור אמר בדיון הפנימי דבר בלתי נתפס: ש"הצמידים כאן זה כלא". כלומר, הוא לא אומר שאולי או ייתכן, הוא קובע חד משמעית ש"זה כלא".
    זה בלתי נתפס שפרקליט מחוז קובע עונש עוד לפני שהושלמה חקירה ועוד לפני שיש לו ראיות ניצחות לכך, לבד מחשבונית על תכשיט שאיש אינו יודע אם הגיע בכלל לשרה נתניהו.
    זאת אומרת, שקם לו פרקליט מחוז והחליט להיות לא רק הפרקליט, אלא גם השופט והתליין. הרי החקירה עוד לא הושלמה, שרה ובנימין נתניהו בכלל לא נחקרו אז מאיפה הביטחון שה"צמיד זה כלא"? יש לו ראיות מוצקות לכך? ממש לא!
  • המשפט הקצרצר והחמור של תדמור משקף את כל תורת תפירת התיקים: השנאה של תופרי התיקים לנתניהו היא כה יוקדת וכה עיוורת שזה מה שהם רוצים – בסתר ליבם ועכשיו בצורה גלויה: לראות את נתניהו בכלא – בלי ראיות – רק על סמך תחושת בטן ועל סמך "אווירה" תקשורתית.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
08:11 -> 10:49 -> 16:21

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »