יומן הבוקר
אביחי מנדלבליט (ויקיפדיה)
התדרוך של מנדלבליט לעיתונאי 'הארץ' גידי וייץ, מתופרי תיק 4000, חושפים פרטים נוספים מאחורי הקלעים של המגעים לעסקת טיעון במשפט נתניהו, שהסעירו את הרשת בשבוע האחרון

תדרוכי סוף השבוע על הסדר הטיעון, בעיקר של מנדלבליט, הוסיפו עוד כמה פרטים, חלקם חשובים מאוד למה שקרה מאחורי הקלעים.

התדרוך החשוב מכולם היה לגידי וייץ מ"הארץ", אחד האנשים המקורבים למנדלבליט ומי שהצית את תפירת תיק 4000.

הנה כמה פרטים שמנדלבליט התנדב למסור לו ואיך הם משתלבים בפרטים שפורסמו במקביל – פרטים ששוב ממחישים עד כמה מנדלבליט והפרקליטות מלעיטים את התקשורת במידע כוזב.

***

1.

"מנדלבליט רואה בנתניהו אדם מושחת וסכנה ברורה ומיידית גם כעת, כשהוא רק ראש האופוזיציה. אנשים ששוחחו איתו בחודשים האחרונים סיפרו ל'הארץ' כי מנדלבליט חושש שאם ממשלת בנט-לפיד הרעועה תקרוס ונתניהו ישוב לשלטון, תקום לתחייה גם תוכניתו להימלט מאימת הדין, תוך שינוי אופי המשטר בישראל לזה הנהוג במדינות כמו הונגריה או פולין".

זה באמת מדהים! מנדלבליט רואה בעצמו ובפרקליטות מפלגה פוליטית שמבקשת לסכל את רצון הבוחרים ולכן רוצה לסלק את נתניהו בכל מחיר, גם במחיר של כתבי אישום מדומיינים.

האמירה שלו היא חד משמעית: צריך למנוע מנתניהו להיבחר שוב, כלומר, מבחינתו צריך לסכל בחירה דמוקרטית של מועד. זו בדיוק ההפיכה השלטונית.

2.

"הקשר הראשוני בין בעז בן צור לבין מנדלבליט נוצר לפי כחמישה חודשים…
בשלב הראשון, שרטט בן צור מתווה אפשרי להסדר: הודאה של נתניהו בהפרת אמונים בתיק 4000 ובעבירה על חוק המתנות בתיק 1000, תשלום קנס והתחייבות לפרוש מהפוליטיקה למשך שנתיים…
במקום להציג הצעה נגדית נוקשה, הכוללת הודאה בקבלת שוחד ועונש מאסר בפועל, בחר מנדלבליט לנסות ולשפץ את המתווה הקל כנוצה של הסנגור… תנאי נוסף של מנדלבליט היה שנתניהו יודה בהפרת אמונים בתיק 1000.
הסנגור, מנגד, ביקש להסיר את המרמה מהאישומים במרמה והפרת אמונים. באשר לעובדות שבהן יודה נתניהו, ביקש בן צור לרכך את נוסח האישום בתיק 4000 ולהפחית את שווי טובות ההנאה שבקבלתן יודה ראש הממשלה לשעבר בתיק 1000, למשל באמצעות העלמת המתנות שקיבל מג'יימס פאקר מכתב האישום המתוקן".

המשמעות: בן צור חתר לעסקה שבה נתניהו התחייב לפרוש לשנתיים בלבד, כלומר לחזור למערכת הבחירות הבאות וזה ממש נוגד את כל הפרסומים שיצאו מהפרקליטות.

אגב, הדרישה של בן צור להוריד את שווי המתנות שקיבל נתניהו היא לגיטימית כי לפרקליטות אין שום הוכחה לשווי של כ-700 אלף שקל והיא ניפחה את הסכומים בכוונת מכוון.

3.

"סלע המחלוקת העיקרי היה שאלת הקלון. בן צור ביקש למנוע מהלקוח את אות הקין בדרכים שונות, ובראשן דחיית ההכרעה בשאלה הנפיצה לרגע שבו נתניהו יחליט לחזור לפוליטיקה."

המסר מלשכת היועץ לסנגור היה:

"אם נסיים עם עניין הקלון, נוכל לסגור הכל במהירות". הפגישה האחרונה בין הצדים התקיימה כשלושה שבועות לפני שבן כספית חשף את קיומם של המגעים".

המשמעות: בשעה שבן כספית "חשף" את המגעים, לא היו כלל מגעים.

4.

"בן צור, ששמע את תקתוק השעון, ביקש באותם ימים להיפגש שוב עם היועץ, אבל פגישה כזו לא נקבעה כיוון שנתניהו לא הסכים לקבל עליו קלון… 'אם דבר קיומן של הפגישות לא היה מתפרסם, זה היה גווע מעצמו', אמר ל'הארץ' מקור המצוי בפרטים" (כלומר, מנדלבליט).

המשמעות: נתניהו לא הסכים לקלון – בניגוד לכל הפרסומים והתדרוכים של מנדלבליט. עובדה: מיד אחרי הפרסומים הללו הוציאו פרקליטי נתניהו הכחשה לתדרוכים של מנדלבליט.

5.

עכשיו נקפוץ לגיא פלג שביום שישי אמר דבר מדהים: שמנדלבליט שיקר למעשה בתדרוכים שנתן על טיוטות שהוחלפו וכד' ועל הסכמת נתניהו לקלון.

למה גיא פלג מכפיש פתאום את מנדלבליט? טוב, זה ברור: האיש בעוד שבוע כבר לא יוכל להדליף – כי הוא מסיים את תפקידו ולכן אפשר לחבוט בו.
למה פלג עושה גם מעצמו צחוק כמי שקונה את התדרוכים השקריים של מנדלבליט בלי לבדוק? זה קצת פחות ברור: ייתכן שפלג, שידוע בבריונותו מאחורי הקלעים, רתח על מנדלבליט ושקריו לאור פרסומיו של ווייץ. אה, הוא שיקר לי, אמר פלג לעצמו, אני 'אתקע' אותו. ו'תקע' גם את עצמו.

6.

ולסוף המעשה: איילה חסון אמרה ביום שישי שגורמים פוליטיים בחשו בהסדר טיעון, גורמים פוליטיים שמקורבים לגורמים משפטיים כי הבינו שהסדר טיעון (שירחיק את נתניהו לזמן קצוב כנראה) יהיה רע מאוד לממשלת השינוי ועלול לפרק אותה.

המשמעות, להערכתי, היא פשוטה: מי שהדליף את דבר המגעים (שלא היו בכלל אז) רצה לטרפד עסקה שתאפשר לנתניהו לחזור לפוליטיקה בקרוב, תוך שנתיים.
לא יודע מי בחש, כפי שחסון אמרה, אבל אני יודע בוודאות מי עסוק בבחשנות וגם יש לו אינטרס ברור לכך: האיש שמקבל א-פ-ס מנדטים בסקרים. זה שאשתו אמרה בערוץ 11 הלא נצפה שנתניהו ייאלץ להודות שהוא מושחת ועבריין. מצער לראות שתאגיד השידור על חשבוננו הפך לשלוחה של משרד המשפטים.

***

סופ"ש בטוויטר ובפייסבוק של אלי
10:02 -> 14:43 -> 16:04 -> 20:52 -> 22:53 * 12:25 -> 13:52 -> 14:11 -> 15:37 -> 20:44 -> 21:27

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »