יומן הבוקר
רביב דרוקר (ויקיפדיה)
ההתרסקות וההסתבכות של רביב דרוקר: פרק תוכנית 'המקור' על וולטר סוריאנו, איש עסקים הנחשב מקורב לנתניהו, מוביל אותו לדוכן העדים, בשעה שהתוכנית מתרסקת בנתוני המדרוג, ותצהיר של סוריאנו חושף קשרים מפתיעים

פרשת הספין הכוזב של רוני אלשיך, בזמנו, על מעקבים של נתניהו כביכול על חוקריו, התפוצצה זה מזמן, אבל ספיחיה ממשיכים להתגלגל בבית המשפט.

מה שקרה הוא, שאחרי השקרים שהעליל רוני אלשיך על נתניהו אצל אילנה דיין, היה מי שדאג לשחרר את שמו של מי שכביכול ניהל בשביל נתניהו את המעקבים: וולטר סוריאנו, איש עסקים יהודי-בריטי.

אלא שרביב דרוקר עשה את זה בצורה נבזית במיוחד: הוא העלה את השם כשמועה, ואחר כך אמר שזה כנראה לא הוא.
אז למה להעלות שם בצורה בלתי מבוססת? מה זה, תוכנית של בלוני ניסוי? כי זהו רביב דרוקר – חפיפניק עם כוונות לא נקיות שכל מטרתן להתנגח עם נתניהו.

סוריאנו שכר את שירותיו של עו"ד אילן בומבך וזה הגיש תביעות נגד דרוקר ואתר העין השביעית, ערוץ שנוטה להדהד את הבליו של דרוקר.
בסוף החודש יהיו דיוני הוכחות בשני המשפטים, אבל מה שמעניין הוא שדרוקר יעלה על דוכן העדים ויצטרך להסביר איך העלה את שמו של סוריאנו ולמה עשה זאת.

***

השבוע הגיש סוריאנו תצהיר משלים שבו חשף קשר מפתיע עקיף בין דרוקר אליו. הנה לשונו:

"הגשת התצהיר המשלים חיונית לצורך בירור נכון ומלא של המחלוקת בין הצדדים, כאשר היא שופכת אור של המניע המרכזי – מניע משפחתי אשר הוביל את דרוקר לפעול כנגד סוריאנו ובעניינו, בחוסר תום לב, חוסר שקיפות ובניגוד עניינים מהותי כעיתונאי, בכך שלא גילה (לא למאזיניו בתחנת הרדיו; לא לצופיו בטלוויזיה; לא לקוראיו; ואף לא לבית המשפט) כי חמיו (אבי אשתו, ענת גורן), מר עמוס גורן, היה מעורב בשלהי 2005 ובשת 2006 בסכסוך עסקי משמעותי עם חברת USG שבניהול סוריאנו.

סוריאנו סיים התקשרות עסקית זו עם חמיו של דרוקר בטונים צורמים, עקב התנהלות חמורה מצד האחרון. העובדה כי מר עמוס גורן מחברת SAFE LTD (ידועה גם בשם "סייף א. מודיעין ואבטחה") הוא אביה של אשתו של דרוקר, וכי אישתו אף היא עיתונאית ועורכת בתוכנית "המקור" אותה מגיש דרוקר, נודעה לסוריאנו באקראי, רק לפני ימים אחדים.

יודגש, כי סוריאנו לא ידע כלל ולא יכול היה להעלות בדעתו את דבר קיומו של קשר משפחתי זה קודם לכן".

שימו לב לכמה דברים חשובים שהתגלו פה:

לדרוקר ניגוד עניינים די חמור עם סוריאנו – כי חמו הסתכסך עמו, ובמקביל הכתים את שמו של סוריאנו גם אם בצורה עקיפה ועקומה.
דבר שני: לחמו של דרוקר, עמוס גורן, יש חברת מודיעין ואבטחה.
שלישית, ברור שמישהו הזין את המשטרה במידע כוזב על מעקבים לכאורה של סוריאנו, אחרת אלשיך לא היה מפטפט את עצמו לדעת ומתרברב בפני אילנה דיין.

מי הזין את המשטרה במידע הכוזב ואיך המידע הזה דלף לדרוקר? לא ברור. אולי נקבל תשובות על כך בחקירתו של דרוקר בסוף החודש.

דרוקר טוען שזו טענה הזויה, בסגנון לא ידעתי, לא ראיתי, לא שמעתי. מישהו מאמין לו?

בכל מקרה, הבעיות המשפטיות של דרוקר מצטרפות לבעיות הרייטינג הקשות שלו.

השבוע זכתה תוכנית "המקור" שלו לרייטינג של 5.6% בלבד – שפל של שנים.
הרייטינג הנמוך הוא חלק במגמה רב שנתית שבה התוכנית של דרוקר מידרדרת באופן עקבי ברייטינג, למעט 'פיקים' חריגים (כמו התוכנית של יוסי כהן).

במקרה או שלא במקרה, מי שחתומה על הרייטינג הנמוך היא אשתו של דרוקר, ענת גורן, שהיתה חלק מהצוות ששידר את הכתבה האחרונה.
על-פי הערכות, דרוקר מקבל מאות אלפי שקלים בודדים ברוטו לפרק אחד (כולל עלויות הפקה), כך שהרייטינג הנמוך הוא חסר פרופורציה לתשלום.

בקיצור, הציבור מצביע אי-אמון במעלליו של רביב דרוקר.

***

אתמול בטוויטר ובפייסבוק של אלי
09:03 -> 09:48 ->  10:09 -> 11:53 -> 13:12 -> 18:04 -> 18:35 -> 22:14

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »