יומן הבוקר
רוטוויילרים
השערורייה הגדולה: ה"רוטוויילרים" שחקרו את פילבר הבינו שגרסתו לא מספיקה ולא מסתדרת עם המציאות; ליאת בן ארי ויהודית תירוש החליטו בכל זאת על כתב אישום כדי להדיח את נתניהו

השבוע אמורה להסתיים חקירתו הראשית-נגדית של עד המדינה שלמה פילבר ע"י הפרקליטות, כולל פרק קצר בתיק 1000.
חקירתו הנגדית, וזו תהיה מלאת הפתעות, תתחיל רק אחרי חג הפסח כיוון שפילבר יוצא לחופשה.

***

באופן כללי, סוף החקירה יוקדש לתקופה היותר מאוחרת של פילבר במשרד התקשורת, כולל זו שנתניהו כבר לא היה ממונה על ענייני בזק.
באופן אבסורדי, כתב האישום גורס כי פעילותו של פילבר משך יותר משנה וחצי לאחר שיחה זו, ואשר כללה אינספור התרחשויות, היוועצויות, מידע ושיקולים מגוונים, התבססה כביכול על אותה שיחה קצרצרה בת 40 שניות.

את האבסורד הזה הבינו היטב החוקרים וחששו ממנה מאוד. הם הבינו שעדותו לוקה בכך שהיא מתבססת על טענה שכונתה על ידם "שגר ושכח", ודירבנו את פילבר "לייצר זיכרונות" או "פרשנויות", כשהם ערים לעובדה שפילבר הוא יצרן של פרשנויות.

כך הם אמרו:

"אתה מפרש את הכל."

"תפרש את זה שוב, תנסה להיזכר בדברים נוספים, מעבר לאמרה שמשהו שקורה בציר הזמן."

"לא יכול להיות שזה באמת שגר ושכח כי זה ככה. זה לא ככה".

לאחר שפילבר הבין מהחוקרים שאסור לו להגיד "שגר ושכח", הוא עדכן את גרסתו:

"זה לא שגר ושכח לגמרי אבל אופן כללי ברור שהעניין הוא לא חוזר לנהל אותי"

זה מתייחס לתקופת בדיקת ניגודי העניינים של נתניהו. ומדוע זה לא "שגר ושכח" לגמרי? שכן מדי פעם אמר לראש הממשלה "הכל בסדר". כך ממש.

פילבר ציין בחקירתו:

"אתה לא יכול לומר שגר ושכח כי לפעמים אמרתי גם בחקירות פה שאני חוזר אליו לאשר… רק להגיד הכל בסדר או משהו בסגנון".

סליחה?! האם על שיחת "הכל בסדר" מייסדים אישום של שוחד לראש ממשלה?

יהודית תירוש וכתב האישום דבקים, כאמור, בטענה האבסורדית שפילבר המשיך לפעול על פי "רוחה" של פגישת ההנחיה בת ה-40 השניות גם בתקופה שלאחר בדיקת ניגוד העניינים והסדר ניגוד העניינים – תקופה בה פילבר – לפי עדותו עצמו – ניתק כל קשר עם ראש הממשלה לשעבר נתניהו בכל ענייני בזק ושוק הטלקום.
והנה, בתקופה זו ממשיך פילבר להתנהל באותו אופן לא תקין בגלל אותה "שיחת הנחייה" קצרצרה שנתניהו מכחיש אותה.

בתקופה זו קידם פילבר את שינוי מדיניות המשרד ומהלכי ביטול ההפרדה התאגידית, וחומר החקירה רווי בפעולות שביצע פילבר לפי תפיסתו המקצועית.
כלומר, התנהלות פילבר נבעה ממניעיו שלו, יהיו אשר יהיו (ובחוכמה שבדיעבד הם התבררו כמקצועיים), ובוודאי שלא נבעה מ"שיחת הנחיה" שלא היתה ולא נבראה.
אחרת אין הסבר תקף לכך שלאחר הסדר ניגוד העניינים, לאחר שפילבר מנתק כל קשר עם נתניהו בענייני הטלקום, לאחר שפילבר פועל באופן עצמאי לחלוטין – הוא ממשיך להתנהל באותו אופן, ואף ביתר שאת. לכן, כל זה לא עולה עם תיזת "השוחד" המופרכת של הפרקליטות.

וראו זה פלא, גם החוקרים הבינו את הפלונטר – שזה לא ממש מסתדר:

חוקר אודי אבוקסיס: "פה לא מסתדר לי משהו בכלל. גם לשלומי (חכמון, חוקר נוסף) זה לא מסתדר. כי לא יכול להיות שהפגישה הראשונה אצל ראש הממשלה נערכת ביוני 2015, ובאמצע 2016 אתה עדיין זוכר את הפגישה הזאת ואין לך שום הנחיות שום דיבור נוסף עם נתניהו. על זה, שום הכוונה נוספת של נתניהו לעניין הזה לגבי זה שאתה צריך לבוא ולעשות את הדברים האלה מול שאול (אלוביץ')".

פילבר: "סליחה, יש…"

חוקר: "זה לא מסתדר".

פילבר: "למה לא? דיברו על זה אתמול".

חוקרת: "אודי?"

חוקר (אודי): "לא, עוד לא".

פילבר: "דיברנו על זה אתמול, על התהליכים שהיו, אני אשאל אותך אותך אחרת, ראש הממשלה ביוני…"

חוקר: "היו הנחיות נוספות?"

פילבר: "לא היו הנחיות נוספות, דיברנו על זה שאני לא דיברתי עם ראש הממשלה…"

חוקר: "אתה מדבר איתו אבל כל התקופה הזאתי".

פילבר: "לא בנושאים האלה של בזק, דיברתי איתך על זה…"

גם בנוגע למיזוג בזק-יס, שהוא כביכול גולת הכותרת של פגישת ההנחיה (לשיטת הפרקליטות), אזי פילבר מבהיר שבזמן אמת – אפילו מבחינתו – דובר באירוע איזוטרי – ואם כך בעניינו של פילבר, קל וחומר, בן בנו של קל וחומר, מבחינתו של ראש הממשלה – וכל הפעילויות האחרות הן בגדר יוזמה שלו.

פילבר: "… סליחה, אודי (אבוקסיס, אחד מהחוקרים "הרוטוויילים"), אני גם כשנפתחה החקירה, גם כשחקרתם אותי לפני שבעה חודשים, מבחינתי האירוע הראשון שהוא המרכזי שנחקר פה היה בכלל מבחינתי איזה מין אירוע איזוטרי, עבר לי ליד האוזן, אמיתית לי, כאילו באתי… באו אמרו לי צריך לגמור, לעשות פה משהו".

החוקר: "איזה אירוע?"

פילבר: "באתי עשיתי. המיזוג, כל העולמות האחרים אני מסכים זה אני… אני יזמתי הפרדה מבנית וטלפוניה וכל מיני דברים כאלה…"

***

אתמול בטוויטר ובפייסבוק של אלי
10:05 -> 10:45 -> 10:47 -> 15:02 -> 16:40 -> 20:20

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »