יומן הבוקר
יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)
מסיבת הסיום של פילבר במשפט נתניהו היתה, למעשה, מופע מביך במיוחד של התובעת יהודית תירוש: היסטריה, נואשות, שאלות מפותלות, מייגעות. השופטים נזפו בה. שורה תחתונה: אין לה כלום. הצעד הבא בתיק 4000 ז"ל: בקשה לביטול בטענת 'הגנה מן הצדק'

שמעתי וצפיתי בהרבה מופעים מביכים של יהודית תירוש, התובעת הראשית בתיק 4000, אבל אתמול, ללא ספק, היה המופע המביך מכולם.

***

כתבתי אתמול ביומן הבוקר (29.06.2022) שהניסיונות של תירוש לנייד את "פגישת ההנחיה" לתאריכים שלפני מינוי פילבר ייכשלו, אבל לא תיארתי לעצמי שתירוש תבזה כך את עצמה ואת הפרקליטות שהיא מייצגת.

ליהודית תירוש אין כלום

בקול היסטרי, נואש, היא ניסתה למצוא יש מאין אבל מצאה מולה את שלמה פילבר, נחוש מאי פעם.
"לא, הזיכרון שלי הוא שהפגישה היתה אחרי", הוא אמר לה שוב ושוב אחרי שתירוש ניסתה לכפות עליו לומר שהוא לא שולל אפשרויות כאלה או אחרות לפגישה לפני מינויו.

פילבר דבק בגרסתו בחקירה הנגדית, ששיחות הנזיפה והמעקב, כפי שנקראו בטעות ע"י הפרקליטות, לא היו ממש מעקב ונזיפה ע"י נתניהו, אלא נולדו בעקבות כותרות עיתונאיות שלא קשורות לא למעקב ולא לנזיפה כלשהי.
הוא אמר שהתסריטים שעו"ד בן צור הציג לו בשתי השיחות "עושים שכל" (והוסיף: זה אמנם לא ודאי אבל בסבירות גבוהה) ובכך למעשה פירק והקריס את תיק 4000 – אין פגישת הנחייה לפני מינויו, אין פגישת הנחייה בשבוע הראשון ואין פגישת הנחייה גם בשבוע השני, אין גם שיחת מעקב ואין גם שיחת נזיפה, ולכן כל התשתית של תיק 4000 לא קיימת.

בקיצור, אין כלום.

תוסיפו עוד נדבך מרכזי שהוכח בחקירה הנגדית – פילבר לא הטיב כלל עם בזק. נהפוך הוא, הוא לרוב הזיק לה בהחלטותיו – ותקבלו תיק שלא נותר בו דבר. גם לא סעיף הפרת האמונים.

יהודית תירוש: חוסר מקצועיות ויהירות

תירוש לא ידעה את נפשה בעקבות תשובותיו של פילבר. השאלות שלה היו מפותלות, ארוכות ומייגעות, שהרבה פעמים לא ניתן היה להבין מה בעצם היא רוצה.
השופטים נזפו בה, אמרו לה שדעתם לא נוחה מקו החקירה, שהיא מנסה לקעקע בכל מחיר את גרסתו של פילבר, והם קיבלו חלק מההתנגדויות של ההגנה.
כמובן שעו"ד בן צור ועו"ד חן לא חסכו את שבטם ממנה ועל ניסיונותיה להפוך את החקירה החוזרת למקצה שיפורים והשלמת חקירה. 

מה שבלט מאוד לרעה, ולא בפעם הראשונה, זה חוסר המקצועיות של תירוש ואנשיה: לא פעם היא התבלבלה, חיפשה את הדפים הנכונים והתקשתה להשלים משפט. העברית שלה די עילגת והיה קשה להבין אותה.
בהפסקה היא נצפתה ביחד עם הדר וינשטיין עוברות על קלסר החקירה החוזרת. תירוש איחרה במעט לחזור מההפסקה עם תירוץ מקורי: "עסקתי בכיווץ החקירה", היא אמרה.
ממש לא, היא נקלעה למצוקה קשה בגלל שחלקים נרחבים מהחקירה שתכננה התייתרו בגלל הערות השופטים.

הדבר השני שבולט אצל תירוש הוא היהירות – ביחס הפוך ליכולות המקצועיות.
היא מרשה לעצמה לנזוף בצוותי ההגנה וכינתה אותם כיושבים ב"יציע" (בן צור השיב לה: אנחנו לא ביציע, אנחנו במגרש), או כינתה את התנהלותם כ"בזויה".
עו"ד בן צור ועו"ד חן לא נשארו כמובן חייבים, ואמרו לה שהיא חצתה את כל הקווים האדומים.
ואכן, חצתה כבר מזמן; פרקליטה שנתפסה בכל כך הרבה מחדלים ואף בשקרים בוטים בבית המשפט, לא יכולה לעמוד בבית המשפט ולחלק ציונים לסניגורים שעשו את עבודתם והוכיחו עד כמה התזות שהיא גיבשה מנותקות בכתב האישום מהמציאות ומהראיות.

הפוקוס עכשיו עובר לתיק 1000 ולפסטיבל השמפניות והסיגרים. ביום שני עוד יעיד שי חייק, לשעבר דוברו של נתניהו, בתיק 4000, וביום שלישי תגיע הדס קליין, אחת מהעדות המרכזיות בתיק 1000.

ביטול תיק 4000 בטענה של הגנה מן הצדק

אבל, אנחנו צפויים להתפתחות משמעותית בקרוב: צוותי ההגנה יגישו לבית המשפט בקשה לבטל את כתב האישום בתיק 4000 בטענה של 'הגנה מן הצדק'.

המשמעות היא שההגנה תבקש מבית המשפט לקבל כבר עתה, באמצע המשפט, החלטה לבטל האישומים לאור מחדלי הענק של הפרקליטות, החל מנושא אישורי היועמ"ש לחקירת נתניהו, דרך הסתרת חומרים בכמויות אדירות, ועד קריסת התיזה המרכזית של כתב האישום.

צריך להבין ולהדגיש: לפרקליטות אין שום קלפים ביד לשלוף, לא ראיות ולא עדים.
זה רק הולך להיות הרבה יותר גרוע מבחינתם: עשרות העדים הנוספים בתיק 4000 רק יחזקו את ההגנה ויגרמו נזק נוסף לפרקליטות.
הבעיה היא שאין שם מבוגר אחראי (לא היועמה"ש ולא פרקליט המדינה) ומבחינת הפרקליטות – ייקוב הדין את ההר, הם ימשיכו עד הסוף.

עכשיו נותר לראות אם המבוגרים האחראים יהיו השופטים, בעקבות הגשת הבקשה להגנה מן הצדק.

מאמרים אחרונים

בנימין נתניהו, איילה חסון (ויקיפדיה)

תופרי התיקים לנתניהו מנסים להכפיש את איילה חסון. אותם אנשים, אותה שיטה

קודם כל מסמנים מטרה, אחר כך מפיקים כתבת השחרה עם ציטוטים אנונימיים, אחר כך מהדהדים את השקר. כך עובדת מכונת התפירה והתעמולה של 'הארץ דה-מרקר'. כך תפרו את 'תיק 4000' וכך "מחפשים" כעת את איילה חסון

הקליקו לתוכן »
בן כספית (צילום מסך טלוויזיה)

10 הערות על המודיע המשטרתי, בן כספית, על זיהום ועל השחתה ערכית של העיתונות

כספית ועוזרת הבית, השנאה לנתניהו, השנאה לאיילה חסון, פרשת הרפז, ההשתעבדות לפוליטיקאים כושלים, הקשרים עם חיים סבן, הבורות בתיק 4000, ניגוד העניינים בתיק 1000, החיטוט בפחי האשפה של הטוויטר, הפלופ הכי גדול בתולדות העיתונות

הקליקו לתוכן »