יומן הבוקר
אביעד גליקמן (ויקיפדיה)
לקראת העדות של ד"ר יפעת בן חי שגב, שאישרה את מיזוג בזק-יס, חשוב להיזכר בהדלפה השקרית של הפרקליטות, באמצעות השופר אביעד גליקמן, שמטרתה היתה להשפיע על תוצאות הבחירות במסגרת המסע להפלת נתניהו

בשבוע הבא אמורה להגיע לעדות ד"ר יפעת בן חי שגב, לשעבר יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, שבזמנו אישרה את מיזוג בזק-יס פה אחד בתום תהליך מקצועי.

זו אמורה להיות עדות קשה מאוד לפרקליטות כבר בחקירה הראשית. זו תהיה עוד עדות על הלחץ הפסול של המשטרה, בשיתוף הפרקליטות, להוציא מעדים בתיקי נתניהו דברים רק כדי להרשיע את נתניהו בכל מחיר ולא לחפש את האמת.

ד"ר בן חי שגב, הוזמנה לעדות פתוחה במשטרה בנוגע לאישור מיזוג בזק-יס ולאורך כל עדותה תמכה בגרסתו של נתניהו, שהוא לא היה מעורב כלל בתהליך האישור.
בן חי שגב אף אמרה זאת לגלי צה"ל בספטמבר 2018:

"ההמלצה לאשר לאלוביץ' את מיזוג בזק-יס היתה מקצועית נטו ואני עומדת מאחוריה גם היום. ההיכרות בין נתניהו ואלוביץ' בכלל לא היתה על השולחן".

***

לאורך החודשים האחרונים, במיוחד אחרי כישלון ההוכחה של פגישת ההנחיה, הפיצה הפרקליטות באמצעות שופריה שבן חי שגב תעיד על "הלחץ" של נתניהו לאשר את מיזוג בזק-יס. לא דובים ולא יער. שקר גס.

עדותה של ד"ר בן חי שגב, התומכת בגרסת נתניהו, לא מצאה חן בעיניהן של המשטרה והפרקליטות.

אני חושף כאן קטע מהחקירה שמעיד יותר מכל על השיטה – ניסיון לחלץ מעדים אמירות שיסייעו בהרשעת נתניהו – המטרה הרי סומנה מראש ועכשיו צריך "לסחוט" מהעדים אמירות שיתמכו בכך.

חוקר: "בבוקר של ה-23 ליוני 2015, יום החתימה (על אישור מיזוג בזק-יס, א.צ). את מעדכנת את רון איילון (מנכ"ל yes – א.צ) שמבחינתך הכל בסדר. ובהמשך מעדכנת אותו שזה אושר. למה?"

ד"ר יפעת בן חי שגב: "יכול להיות שהוא עודכן שזה אושר. בעצם ניסוח השאלות שלך אתה קובע עובדות שלא נמסרו על ידי, תוך כדי אי נאמנות לדברים ודיוק שאני אומרת פה. וזה מאוד מפריע לי ורגיש לי. ואני רואה איך אתה הופך את הדברים".

חוקר: "כל דבר שאנחנו אומרים לך יש לזה הוכחה לכך. והדבר האחרון זה להכניס לך מילים לפה"

ד"ר יפעת בן חי שגב: "אני הערכתי יותר מפעם אחת שזה לא מה שאני אמרתי. יס היא חברה תחת אחריות המועצה לכבלים ולוויין ולכן בכל הנושא הזה של המיזוג הפיננסי הגורם היחידי שנוגע למועצה באופן שוטף זה יס. והיא זו גם שפנתה לקדם את העניין. מרגע שהתקבלה החלטת המועצה עודכן… אתה אומר שעודכן וזה לא נראה לי לא תקין. וזה לא פרקטיקה לא מקובלת. זה קרה גם במקרה של הוט. ויש מקרים שאני מבקשת ממישהו לצאת ולעדכן". 

מה שמנסה החוקר הוא להכניס לבן חי שגב מילים לפה, כאילו אישור המיזוג היה מעשה לא כשר ולכן היא מיהרה לעדכן את מנכ"ל יס רון איילון, אלא שהיא מסבירה לו שחברת יס היתה הגורם הרלוונטי לעדכון וכך זה קורה בכל תהליך רגולטורי תקין.

תזכורת: ההדלפה השקרית לצורך הטיית תוצאות הבחירות

הפרקליטות הדליפה לאביעד גליקמן בתחילת מרץ 2019 שבן חי שגב תשמש כעדת תביעה מרכזית בתיק 4000, זאת לאחר שלפי חקירתה במשטרה הופעל עליה לחץ מטעם מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו לזרז את אישור עסקת בזק-יס.

הדיווח וההדלפה הזו כמובן שקריים וכוזבים, שהרי עדותה של ד"ר בן חי שגב הפוכה לחלוטין ותומכת בנתניהו.
הדיווח וההדלפה השקרית נועדו בזמנו להשפיע על תוצאות הבחירות שהתקיימו בתחילת אפריל השנה.

גליקמן המשיך למחזר את השקרים האלה שוב ושוב יחד עם כל השופרות. אני מסופק אם הוא בכלל יגיע לעדותה של בן חי שגב כדי לצפות ולהאזין למפולת שלו ושל מדליפתו הפלילית גב' יהודית תירוש.

גם השופרות מבינים כי מפה והלאה תהליך ההתרסקות יאיץ עצמו והעדים יתחילו לספר איך הטעו אותם, איך ניסו להוציא מהם אמירות מפלילות על נתניהו, איך הובילו אותם לכיוונים לא נכונים.
בקיצור, איך ניסו לתפור תיקים, והחוקרים פעלו במצוותן של ליאת בן ארי ויהודית תירוש.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »