יומן הבוקר
יהודית תירוש לפני הסיוט של מצעד העדים הטכניים (צילום: אלי ציפורי)
העדים "הטובים" של הפרקליטות, אלו שבנו עליהם הרים וגבעות בדרך להפלת שלטון נתניהו, סיימו את חלקם במשפט נתניהו. עכשיו יתחיל מצעד של עדים טכניים שהולכים להפוך את חייה של יהודית תירוש לסיוט. זה רק מתחיל

זה אמור להיות אחד השבועות המסויטים של הפרקליטות וזו רק ההתחלה.

לא שעד עכשיו היה לפרקליטות פיקניק בדיונים – הרי פגישת ההנחיה הוכחה כפלופ – אבל מעתה ואילך זה יהיה סיוט ליהודית תירוש מהטעם הפשוט: העדים ה"טובים" שלה כביכול סיימו את עדותם.
מעתה ואילך מדובר בעיקר במקרה הטוב בעדים טכניים, או בחוקרים שחלקם יגלגלו את האחריות לתירוש ולבן ארי או בעדים שיצביעו על תפירת התיקים.

***

מימון שמילה, המישנה למנכ"ל משרד התקשורת, נתן את האות במונולוג על החקירה שעבר, על קווי החקירה שננעלו, על כך שנווט למקומות לא נכונים.

את זה הוא אמר בחקירה הראשית והיום תתנהל חקירתו הנגדית ע"י עו"ד ז'ק חן, פרקליטו של אלוביץ', ואחר כך יחקור אותו עו"ד בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו.

אין לי שום ספק: אחרי ששמילה "הזמין" את ההגנה למעשה לדיון על חקירתו המוטה, ההגנה תקפוץ על זה בחפץ לב ושמילה ישתף עם זה פעולה, כי הוא נפגע מאוד מהאופן בו התייחסו אליו בחקירה ואיך למעשה שיטו בו ולא הציגו לו את כל החומרים.

עניין ההונאה של בן ארי ותירוש יחזור על עצמו עם לא מעט עדים שיגיעו, בין היתר גם ד"ר יפעת בן חי שגב, שתגיע לעדות אחרי שמילה.
גם בן חי שגב התלוננה שהחוקרים מנסים להכניס לה מילים לפה וגם היא תתאר זאת בעדותה.

וכאן אני חייב להדגיש שוב ושוב: החוקרים הם רק השין-גימלים; מי שהכין להם את השאלות, מי שהתכתב איתם במהלך החקירה ומי שניווט אותם לחלוטין, כאילו היו בובות על חוט, היתה יהודית תירוש שצפתה בחקירות בחדר החקירות ומעליה ליאת בן ארי. כך שכל תיאורי העדים על החקירות המוטות הן דה פקטו כתב אישום נגד תירוש ובן ארי.

עד עתה מצטיירת תמונה מאוד בהירה ודי עגומה מהדיווחים של העדים, שכולם מציירים את אותה תמונה: החוקרים ניסו שוב ושוב לשתול מילים בפיהם של העדים כדי שיפלילו את נתניהו; החוקרים, בפיקוח תירוש, לא הציגו לעדים את כל המסמכים המלאים בתיק 4000 אלא רק חלק מהמסמכים הנוגעים לבזק בלבד, תוך שהם מציירים תמונה חד-מימדית שמדובר ב"הטבות" לבזק; החוקרים שיקרו לעדים בנוגע לעדותם של אחרים ויצרו רושם מוטעה כאילו החקירה כבר נעולה ואשמתם של נתניהו ואלוביץ' הוכחה מעל לכל ספק.

וזו עוד תמונה שמציירים העדים ה"טובים" של תירוש, אלה שהיא היתה בטוחה שיספקו לא את הסחורה על "הטבות" לבזק וכד'.
תתארו לעצמכם מה יקרה עם העדים ה"לא טובים" שלה, כמו סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק לשעבר; רון איילון, לשעבר מנכ"ל חברת יס; אלי קמיר, היועץ לשעבר של בזק; איתן צפריר, לשעבר ראש המטה של נתניהו במשרד התקשורת; עדי קאהן, יד ימינו של פילבר, אחד הסיפורים הכואבים והעצובים של תיק 4000.

לכן, אני חוזר ואומר: מה שקרה עד היום במשפט נתניהו, ומה שנחשף עד היום, זה רק קצה הקרחון.
תירוש תתעורר מחר לעוד בוקר מסויט, אחרי שאיבדה שליטה בכל הקשור למה שיוצא מהדיונים. האמת יוצאת והיא מאבדת את העשתונות. וכאמור, זו רק התחלת הסיוט שלהם.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »