גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 27.08.2021

בנט לא משתפר רק מידרדר בשפת הגוף, מתווה שנת הלימודים זו פארסה, לאן נעלמה דנה וייס, שערוריית הפנסיה התקציבית, עוד שחיתות בפרקליטות, מחדל בתי החולים הציבוריים
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

ד״ר אמיר הלמר: ״בנט לא משתפר, רק מידרדר בשפת הגוף: המסרים שלו מאוד כוחניים ומאוד מאיימים. הוא כמו ילד חסר ביטחון שמחפש כל הזמן אהבה. אני לא יודע אם הוא יכול להנהיג״; ״כשהעיניים של גדעון סער בולטות החוצה אז משהו מפריע לו, מציק לו, הוא כועס ומוטרד כמו בשאלה על הקמפיין נגדו. הוא אמר שהוא נקי, זה מוזר. אומרים נקי ללא רבב. כשאומרים נקי, מתכוונים בדרך כלל לנקי מסמים״.

חיים רמון: ״מתווה שנת הלימודים זו פארסה אחת גדולה ולא צריך לפתוח אותה עד גיל 12. ממשלת בנט לא עשתה דבר אחד נכון בקורונה, חוץ מהחיסונים. תוך חודשיים היא הביאה אותנו ל-10000 מאומתים. מה זה בכלל תו שמח?״; וגם: על ההתנהלות של נשיא מצרים בהשוואה לבנט בעזה

כנרת בראשי: ״דנה וייס אמרה לנו שלא צריך לדבר על הקורונה? היא אמרה שנתניהו טס לחו״ל באמצע הקורונה וזה מחדל יום הכיפורים? אז לאן היא נעלמה עכשיו? לא צריך מבחינתה לדבר על הקורונה, שימותו אנשים, שייסגרו עסקים, העיקר שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה״.

סטלה קורין ליבר על שערוריית הפנסיה התקציבית והגדלות הרמטכ"ל שהולבנה השבוע: "איפה מנדלבליט? הוא גם הכשיר את זה בתפקידו הקודם!"; יש לנו ממשלה בולשביקית, עם גילדות בצבא, במשפט ועוד".

אבי וייס חושף עוד שחיתות בפרקליטות: הם גורסים מסמכים איך שבא להם, בלי שום פיקוח ושקיפות – וזה בדיוק מה שקרה בהשמדת הראיות בפרשת רות דוד

רן רזניק ממשיך ללוות את מחדלי הקורונה: "יש בלימה בחולים הקשים אבל אנחנו בין המדינות הגרועות בעולם"; "הגישה של רוני גמזו לא להתייחס למספר המאומתים היא מסוכנת"; וגם: על מחדל בתי החולים הציבוריים

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון לנפתלי בנט

היקף הזמן שבנט משקיע בפוזה שלו היא בלתי נתפסת. שעות על גבי שעות לפחות מדי שבוע אם לא יותר בתדרוכים, בהדלפות מגמתיות, ביחסים של תן וקח עם כתבי החצר שלו.
לפי התיאורים המביכים שלהם, מדובר באיש יצירתי, בעל חזון, נועז, מאושר, שעובד ללא ליאות בשביל הציבור.

השבוע הוא תדרך לפני הנסיעה לארה"ב שבכוונתו להציג תפיסה חדשנית לגבי איראן, כאילו הגאון המציא פטנט חדש לפתרונות; הוא הפיץ תמונות מאוד מתוזמנות על הנחת תפילין בחדרו בבית המלון; הוא זכה לראיונות מלטפים וכמובן לסיקור מלוקק על ביקורו.
ובלי טינופים על מדיניות נתניהו הרי אי אפשר. כל המרבה, הרי זה משובח.

לבנט יש אובססיה קשה מאוד עם "קודמו" כפי שהוא מכנה את נתניהו. קוקטייל קטלני של קנאה ושנאה, שתי מחלות חשוכות מרפא.
במקום להיות בנט, הוא מנסה להיות יותר טוב מנתניהו. הוא מקונן שנתניהו השאיר לו אדמה חרוכה, הרס את משרדי הממשלה, חירב את היחסים עם ארה"ב וירדן – והנה בא הקוסם ובשרביט הקסמים שלו הפך את המגמה.

אני מניח שעיתוני סוף השבוע יימלאו בהילולת תשבחות לביקורו של בנט. ה"נוניתון" יבחר את התמונות הכי מחמיאות שלו, חבורת הכותבים שלו תמרח דבש עליו ואלג'זירה 12 יתמוגגו מביצועיו.

אבל אף תיאור מגוחך לא יוכל להחביא את מה שחשפה שיחת טלפון אחת של בנט, עם אב שבנו היחיד נפצע קשה כתוצאה ממחדל צבאי: מדובר באיש מנותק, אטום, מגלומן, יהיר, מרוכז בעצמו, אדיש לאחרים ואדיש לחייהם.

את בנט מעניינת רק הפוזה של בנט וכל השאר יכולים ללכת לעזאזל.

מה חדש?

גיל ראכלין (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 21.02.2024

כך נתפר תיק 1000 – מופע האימים של החוקר גיל ראכלין; לא בדקתי, לא שמתי לב, זה לא רלבנטי, לא יודע, לא זוכר, תשאל את מומי משולם, והתשובה המדהימה מכולן: "למדתי במשפטים שאם עד אמין – מספיקה עדותו בלבד" (כוונתו הייתה להדס קליין)

הקליקו לתוכן »