מאמרים

משפט נתניהו: אבי אלקלעי Vs. ניר חפץ

מופע האימים של אבי אלקלעי: עורך וואלה לשעבר מדבר על 'מכונת רעל' של פרקליט אלוביץ', בעודו מגדף ומנבל את הפה. עו"ד ז'ק חן (ברמז לפרקליטות): "אתה משקר כי אתה יודע שלא יאונה לך כל רע"
אבי אלקלעי (אלי ציפורי), ניר חפץ, דב גיל-הר (ויקיפדיה)

עדותו של אבי אלקלעי, העורך לשעבר של אתר "וואלה", הסתיימה אתמול.

זה היה ביזיון אחד גדול, גם בשביל אלקלעי עצמו וגם בשביל יהודית תירוש וליאת בן ארי, שהפכו אותו לעד תביעה.

במהלך חקירתו הנגדית אבי אלקלעי נתפס שוב ושוב בקלקלתו ע"י עו"ד ז'ק חן, פרקליטו של אלוביץ' והשניים התעמתו לא פעם.
זה היה ברור מלכתחילה שאלקלעי הוא מהשמאל הפוליטי, ולמרות הניסיונות שלו לתאר מציאות שבה העמדה הפוליטית לא משפיעה על אופן הכיסוי, העובדות, התכתובות, הגידופים וניבולי הפה של אלקלעי לא הותירו מקום לספק: יש לו מוטיבציה אדירה נגד נתניהו.

בשלב מסוים הטיח עו"ד חן באלקלעי שהוא יכול לשקר כי לא יאונה לו כל רע. רמז מאוד ברור לפרקליטות וליהודית תירוש שמעניקים חסינות לכל עד ש"זורם" עם תזת התביעה, ומעניקים יחס הפוך לעדים שלא "זורמים" איתם (כמו חקירות תחת אזהרה, איומים בכתבי אישום ועוד).

הריאיון עם דב גיל-הר

הדיון אתמול (19.09.2023) התמקד באירוע הריאיון של נתניהו עם דב גיל-הר.

כזכור, בין ניר חפץ לבין אילן ישועה היו סיכומים שלא יקטעו את נתניהו ויאפשרו לו לסיים את דבריו. הא ותו לא, שום דבר בקשר לתוכן.
אלקלעי אישר למעשה שמדובר בסיכומים פרוצדורליים אבל הוא לא ידע עליהם. גם גיל-הר בעדותו הכחיש שהסיכומים הובאו לידיעתו.

בכל מקרה, גיל-הר, כצפוי, הפר את הסיכומים, קטע בגסות את נתניהו שוב ושוב. חפץ ביקש לערוך את הריאיון מחדש ולאחר דין ודברים בינו לבין ישועה ואחרים, הריאיון שודר כמות שהוא, זולת שאלה אחת על מאיר דגן ז"ל, שהורדה מפאת כבודו של דגן, לא מפאת כבודו של נתניהו.

כלומר, התוצאה הסופית היתה שהריאיון שודר בגרסתו המלאה, אלא שכתב האישום הפך את זה משום מה ל"היענות חריגה". היענות חריגה למה? כרגיל, הכל המצאות ותפירה גסה.

אלקלעי נגד חפץ

אלקלעי ניסה אתמול להסיט את האש לעברו של ניר חפץ ואמר שהוא רץ "כמו משוגע בלי להתבייש כאילו האתר בריבונות שלו".
כשעו"ד חן אמר שלו שחפץ זעם על כך שהפרו את הסיכומים ענה אלקלעי "אז חפץ אמר".

מכאן ואילך התנהל שיח שבו אלקלעי מטנף על חפץ – כלומר עד תביעה מטנף על עד מדינה – שניהם של הפרקליטות כמובן. אז למי להאמין?

עו"ד חן: אתה מפרש פרשנויות שלא מתבססות על כלום ולא היית חלק מזה. חפץ היה חלק מזה. אין לך מושג. מתוך הטעיה מרושעת לדחוף פה בתשובה לשאלה שלא שאלתי אותך. חפץ היה שם ומספר את הרקע.

אלקלעי: חפץ לא היה מעז לעשות את מה שעשה אם זה לא היה וואלה. הוא מעולם לא היה רץ אחרי צוות ואנשים וצורח ברחובות ירושלים – אתם תחזרו עכשיו לעשות את הריאיון הזה. הוא מבלבל את המוח.

עו"ד חן: הוא מבלבל את המוח ומעיד כעד מדינה על מה שאתה לא היית שותף בו?

אלקלעי: כן.

עו"ד חן: האם לדעתך הוא מבלבל את המוח? מציג לך דברים שחפץ אמר. הוא אמר שזו היתה שערורייה וזה הכעיס אותו. הוא אמר שלקח את זה על אחריותו כי זה תפקיד שלו לסגור דברים ולקחת אחריות.
הוא אמר 'חשבתי שאינטרס שלנו שנתניהו ידבר כמה שיותר בתקשורת. התוצאה היתה טובה גם לפני העריכה'. הוא מבלבל את המוח?

אלקלעי: ברור שכן. ההתנהגות שלו לא ייצגה יועץ תקשורת שרוצה לתקן הפרה של סיכום. ההתנהגות שלו היתה של אדם שקיבל אתר לידיו ומתפרץ אחרי שלא קיבל את מה שרצה (שימו לב לפוזיציה של אלקלעי).

עו"ד חן: עומד כאן אדם, עורך ראשי אחראי, שטוף שנאה, דיבר ביומיים-שלושה דברי שקר, יודע שלא יאונה לו כל דבר רע, הוכחתי אותך פעם אחר פעם שאתה אומר דברים שאין להם אחיזה במציאות.

אלקלעי: לא הוכחת כלום.

עו"ד חן: פעם אחר פעם הראיתי לך שאמרת דברים לא נכונים, נסתרים מחומר הראיות, עמדת ושיקרת. נתת פרשנויות מתוך הטעיה גמורה ואתה ממשיך כאן עכשיו.
יש כאן מסמכים, אתה מתעמת עם עד מדינה שהתביעה הביאה להעיד על הדברים האלה. אתה אומר שהוא מבלבל את המוח, נותן פרשנות ואתה לא היית צד לסיכומים המוקדמים.

אלקלעי: הייתי.

עו"ד חן: לא הייתי.

אלקלעי: אני אומר מה היה שם כי הייתי שם.

עו"ד חן: כל פרשנות שאתה נותן על חפץ היא שלך.

בהמשך אלקלעי גם סתר את עדותו של גיל-הר, עניין מפתיע בהתחשב בעובדה ששניהם שייכים לאותו מחנה פוליטי.

עו"ד חן: תראה איך מתייחס לזה דב גיל-הר, הוא מקובל עליך?

אלקלעי: בדברים מסויימים.

עו"ד חן: אתה קורא ועוקב אחרי עדות דב גיל-הר ויש לך על כך הערות.

אלקלעי: הערה אחת.

עו"ד חן: דב גיל-הר כותב לניר חפץ: "תחבר אותי למכונת אמת על חשבוני, תראה שאף אחד לא אמר לי על סיכומים מוקדמים. להיפך, שאלתי אם יש סיכומים מוקדמים ואמרו לי שאין. אם הייתי יודע הייתי שולח נחמד או נחמדת במקומי".
בניגוד למה שאתה מציג כאן, בזמן אמת התיעוד הוא שגיל-הר משוחח עם חפץ על סיכומים מוקדמים שחפץ מטיח שהופרו והוא אומר לא סיפרו לי על סיכומים כאלה.

אלקלעי: הוא מדבר על סיכומים בתוכן ולא פרוצדורלי. כולם מכירים את זה. אני הייתי שם, אני יודע על יצא קצפו של נתניהו ומה גיל-הר אמר לחפץ.
זה תוכן ולא פרוצדורלי. דיברתי עם גיל-הר יום לפני ואחרי על מה יצא קצפו. זכור לי על מה גיל-הביע הסתייגות.

עו"ד חן: חסר אחריות מצידך. גיל-הר לא אומר מילה ממה שאתה מספר כאן עכשיו.

אלקלעי: תשאל אותו.

עו"ד חן: הוא סיפר תחת שבועה בבית משפט. להיפך, נתניהו קם והלך ולא הוציא מילה. זו דוגמא מובהקת לעולם דמיוני שאתה מנסה להביא כאן לבית משפט בניגוד לעדויות של אנשים בזמן אמת.

אלקלעי: אני לא אמרתי שנתניהו אמר מילה.

עו"ד חן: אתה לא יודע מבחינת נתניהו וחפץ איזה סיכום הופר. לא ידעת. הביאו מוצר מוגמר, חפץ סיפר. מבחינתו הסיכום הופר.
לגבי דב גיל-הר, עמד כאן והעיד על מה הוא ידע, מה לא ידע, מילה ממה שאתה תיארת כאן הוא לא אמר. מילה אחת דומה באזור הוא לא אמר. ולכן כל מה שנותר זה הדברים שאתה אומר שהם דברי הבל, דברים מוטים, פרשנות.

אלקלעי התחיל להסתבך עם גרסאותיו בנוגע לפרסום הריאיון:

עו"ד חן: סיפרת כרגע על המצאה ששלפת מהשרוול על הריאיון עם נתניהו. אתה תחת אזהרה, אתה אומר לא יודע, ייתכן. אז נעשה סיכום סופי. אתה יודע או לא (על שינויי עריכה בראיון לכאורה).

אלקלעי: לא יודע, היה דיבור על זה.

עו"ד חן: השאלה שלי מה עלה בסוף.

אלקלעי: מה שאני העליתי זו גרסה מלאה וכן, היו עליי לחצים.

עו"ד חן: הצלחת להשאיר אותי בלי מילים.

אלקלעי (מתפוצץ): אתה עושה מכונת רעל (ביטוי המופנה נגד "ביביסטים"), אתה בונה שקר וקונספירציה (ביטוי אהוב במיוחד על הפרקליטות ודובריה) ומכנה אותי שקרן.
אני מנסה לתת תמונה יותר מורכבת וזה לא מתאים לך. זו עבודה שלך. הגרסה שלי היא האמת ומה שאתה מנסה לעשות זו לא האמת.

עו"ד חן: אתה מעיד על מכונת רעל? כולם ראו ושמעו וחזו איך שלפת הסבר מומצא לחלוטין על עריכת הריאיון, פעם נוספת אתה אומר שאתה לא יודע דבר ורק ייתכן. אז אם זו דוגמא למכונת רעל, אני ממשיך.

אלקלעי נגד נתניהו

בהמשך הקריא עו"ד חן לאלקלעי כמה מהאמירות המכוערות והמרושעות שלו על יאיר נתניהו ועל אישה שצולמה איתו: נתניהו בשביל אלקלעי הוא "כלב מלכותי", האישה "טיפשה", "עיוורת" ו"נקבה להשכיר".
כששאל עו"ד חן את אלקלעי מדוע יש סימוכין לכינויי טיפשה למשל, ענה אלקלעי שאין לו.
עו"ד חן ענה לו "כרגיל", וזה בעצם סיכום קולע לעדות אלקלעי.

מה חדש?

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »