מאמרים

תאגיד השידור לדמורליזציה בזמן מלחמה – על חשבוננו

חשבתי שהטבח ב-7 לאוקטובר ישנה משהו בתאגיד השידור הציבורי, בעובדיו ובשדרה הניהולית שלו. למרבה הצער, לבד מאילה חסון, זה עוד מאותו דבר שאנחנו מקבלים בערוצים 12 ו-13
גולן יוכפז, תאגיד השידור (ויקיפדיה)

700 מיליון שקל בשנה, 5 מיליארד שקל עד כה. אלו הסכומים העצומים שמוציא הציבור על תאגיד השידור שעד המלחמה סיפק רייטינג אפסי, הגנה אוטומטית ועיוורת לפרקליטות ועובדת בה חבורה יהירה ומנותקת מהצד השמאלי של המפה.

חשבתי שהטבח ב-7 לאוקטובר ישנה משהו בתאגיד הציבורי, בעובדיו ובשדרה הניהולית שלו. למרבה הצער, לבד מאילה חסון, זה עוד מאותו דבר שאנחנו מקבלים בערוצי 12 ו-13.

התעסקות במפלג, במקום במאחד, שימוש במשאב ציבורי כדי להסית, במקום להיות ממלכתיים וחבורה צינית שלא מסוגלת לכבוש את יצרה. נתניהו ונתניהו ועוד פעם נתניהו.

השבוע החליט התאגיד לזרוק עוד כסף על תוכנית חדשה של עמרי אסנהיים, לשעבר ב"עובדה". בתוכניתו הראשונה הוא אירח את דן חלוץ ואת סימה קדמון, שכמובן טינפו על נתניהו. בשביל זה הוא הביא אותם – בשביל להרעיל באמצע מלחמה. ועל זה הוא כנראה מקבל הון תועפות.

חלק גדול מהעיתונאים בתאגיד עסוקה במרץ בציוצים מסיתים, ציניים ולעגניים – חבורה עלובה של ליצנים שלא ניהלה דבר בחייה – מחלקת ברוב חוצפתה ציונים מכורסתה הנוחה. זה טעה וזה לא מתפקד, איזו ממשלה חדלת אישים וכל הכבוד לאחים לנשק – שטף של מסרים שקריים ותעמולה נבזית.

חבורה שמקבלת את שכרה המנופח בתחילת כל חודש מאותה מדינה – שבשבילם היא לא מתפקדת.

על החבורה הזו מנצח גולן יוכפז, מנכ"ל התאגיד, איש שמאל, שהחונטה דאגה לסדר לו את הג'וב. יוכפז ניהל בעבר את חברת החדשות בערוץ 10, חברם של רביב דרוקר, ברוך קרא ואביעד גליקמן, והיה אחראי על שידור עשרות ידיעות מגמתיות וכוזבות על תיקי האלפים ותיק הצוללות.

את המורשת הקלוקלת הזו הוא ממשיך גם בתאגיד ועוד באמצע המלחמה.

הציבור אמר את דברו כבר לפני המלחמה וביתר שאת במהלך המלחמה. ערוץ 14, עם תקציב נמוך משמעותית מהתאגיד, מצליח להציג ביצועים גבוהים פי 2 ממנו.

אחרי המלחמה התקשורת תצטרך להיבדק, כולל התאגיד. המסקנה חייבת להיות: להפריט מיד – המדינה והציבור לא צריכים לממן דמורליזציה בזמן מלחמה.

מה חדש?

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »