מאמרים

ברוך קרא לא יודע, הוא פשוט ממציא, כמו שעשה בתיק 4000

לא הפיק את הלקחים מפרשת ליאורה גלאט-ברקוביץ': 10 השקרים הבולטים של השופר הצווחני והבריוני ברוך קרא על עדות נתניהו, בשירות הפרקליטות וליאת בן ארי
ברוך קרא, שופר הפרקליטות (צילום: אלי ציפורי)

באחד ראיונות העבר של שופר הפרקליטות ברוך קרא הוא טען שהפיק לקחים מפרשת ליאורה גלאט ברקוביץ', שבה עורכת הדין מהפרקליטות נחשפה כמי שהדליפה לו פלילית, בין היתר כדי לשרת מטרות פוליטיות שלה – והועמדה לדין.

ברוך קרא אמנם לא פירט אילו לקחים, אבל הלקח הראשון במעלה שהיה אמור להפיק, לדעתי, הוא לא לשמש כשופר עיוור של הפרקליטות, בטח כשהמטרה עלולה להיות פוליטית.
למרבה הצער, ובמיוחד בתיקי האלפים, קרא ממשיך להיות שופר צווחני, בריוני ונאמן במיוחד, של פרקליטות שמתנהלת בדיוק כמו מפלגה פוליטית.

וזאת להדגיש: במסמך של ההגנה מן הצדק של עו"ד ז'ק חן צויינו כמה הדלפות פליליות שקיבל קרא (אמנם לא צוין שמו אבל ברור למי הייתה הכוונה) ושירתו כמובן את הפרקליטות.
שאלתי אותו בזמנו על כך וציינתי את העובדה שהגורמים המדליפים הוגדרו כ"עבריינים" שעשו "פשעים", וקרא עצמו, בין היתר, כמו כל המודלפים מוגדר כ"סייען" – כלומר, סייען לעבריינים. קרא, כצפוי, לא הגיב.

בסוף השבוע שעבר ליהג ברוך קרא על עדות נתניהו באתר הפח "וואלה". אספתי עבורכם את עשרת השקרים הבולטים של השופר בשירות הפרקליטות.

שקר ראשון של שופר הפרקליטות

ברוך קרא זנח את סיקור משפט נתניהו לחלוטין. גם כשהוא הטריח את עצמו להגיע לחלק קטן מאוד של הדיונים לפני המלחמה, הוא בדרך כלל איחר, בדרך כלל יצא מוקדם, לא דיווח כמעט או דיווח בצורה מסולפת (ה"עיתונאי" מגיע עם סלולר ולא עם מחשב), ולרוב פטפט עם אור-לי ברלב, פעילת שמאל קיצוני, שזנחה גם היא את סיקור המשפט.

לכן, אין לו מושג איך הדיונים התנהלו, מה הקצב שלהם, מי אחראי לכך שלא התקיימו דיונים ועוד.
הוא מבליח עם "מאמרים" עילגים על משפט נתניהו רק בשביל מטרה אחת: לשרת את הפרקליטות זו שהוא נמצא איתה ביחסי השחתה חמורים. וחמור מכך – הוא לא נותן גילוי נאות לקוראיו שזו תמונת המצב.

שקר שני של שופר הפרקליטות

קרא לא ציין את מה שקרה בחודש האחרון, בו לא התקיימו דיונים. הסיבה: הפרקליטות לא הצליחה לייצר רצף של עדים ולכן הדיונים במשפט הופסקו לחודש.
כמובן שקרא לא צווח על זה, כי זה לא מתאים לפרקליטות. מה שלא מתאים לליאת בן ארי – יש עליו צנזורה. למשל, הדיונים בתיק הצוללות, שקרא לא טורח להגיע אליהם בכלל וגם לא דיווח שיקירתו בן ארי זומנה לדוכן העדים פרשת ההגנה במשפט הזוטא של מיקי גנור ומסרבת להגיע.

שקר שלישי של שופר הפרקליטות

משעשע ועצוב כאחד שקרא מכנה אנשים אחרים, כמו ארז תדמור, כ"שופרות צווחניים". העילג קרא הרי המציא ראיית זהב בתיק 4000 בשירות הפרקליטות.
בבקשה להגנה מן הצדק של עו"ד ז'ק חן, פרקליטם של שאול ואיריס אלוביץ', הוזכרו כאמור הדלפות פליליות שהגיעו אליו. לכן, קרא הוא האחרון שיכול לקרוא לאחרים שופרות. הוא אחד השופרות ה"בכירים" של הפרקליטות ואחד המרושעים והמטונפים שבהם.

בנוסף, הרי נחשף שקרא קיבל בעבר הדלפה פלילית מהפרקליטה ליאורה גלאט-ברקובץ', אז הוא מדבר על שופרות?

שקר רביעי של שופר הפרקליטות

האמירות שנתניהו יכול לנהל את משפט ולכהן כראש ממשלה במקביל, נאמרו לפני המלחמה והוכיחו את עצמם.
עכשיו יש מלחמה, זה לא תירוץ, זו עובדה וזה שינוי דרמטי של המציאות. קרא יודע זאת היטב אבל מעדיף לעצום עיניים לרווחה, שוב בשירות ליאת בן ארי ושות'.

שקר חמישי של שופר הפרקליטות

ברוך קרא "שכח" בכוונת מכוון את אחד הנימוקים של עו"ד עמית חדד – הבקשות להגנה מן הצדק וייתכן גם בקשות ל"אין להשיב לאשמה" שחדד מבקש שיידונו בהם לפני תחילת פרשת ההגנה.
זה נתון מאוד משמעותי כי הפרקליטות מנהלת את הקמפיין באמצעות קרא ושות' כי היא מבוהלת מהבקשות האלה, במיוחד אחרי המלצת השופטים לסגת מסעיף השוחד.

לכן, הפרקליטות פועלת בידיים לא נקיות, כי המטרה שלה להביא את נתניהו לדוכן העדים כמה שיותר מהר, כדי שהשופטים לא יספיקו לדון בבקשות.
בפרקליטות יודעים היטב שיש סיכוי לא קטן שהבקשות תתקבלנה, ולו באופן חלקי. כלומר, המטרה של הפרקליטות היא פוליטית וה"מאמר" של קרא נועד לשרת את המטרות הפוליטיות של ליאת בן ארי ושות'.

שקר שישי של שופר הפרקליטות

קרא כתב: … "כך היה גם במשפטים המורכבים ביותר שסיקרתי…" (בקשר להפוגה בין פרשת ההגנה לפרשת התביעה).

אז זהו, שברוך קרא לא ממש מסקר את משפט נתניהו, הוא כאמור דגם בעבר כמה דיונים, חיפף בדיווחים, לא מצוי ולא בקיא בפרטים ולא יודע בכלל מה קורה במרבית הדיונים.

הוא פשוט ניזון מהפרקליטות המושחתת.

שקר שביעי של שופר הפרקליטות

"השופטים מנהלים את המשפט באופן עצל ואיטי", כותב קרא.

איך קרא יודע זאת אם לא היה במרבית הדיונים? הוא לא יודע, הוא ממציא, בדיוק כמו שהמציא "ראיית זהב" בתיק 4000.

אני עוקב אחרי כל דיון במשפט נתניהו. לזכותם של השופטים ייאמר שהם מנהלים את המשפט בצורה יעילה וטובה.

לידיעת ברוך קרא: משפט הצוללות, למשל, מנוהל פעם אחת בשבוע בלבד עד עתה, לעומת 3 פעמים של תיקי האלפים. למה שם קרא לא מותח ביקורת? כי הכל מפוזיציה.

שקר שמיני של שופר הפרקליטות

"כל גיהוק הוא סיבה להפסקת הדיונים, כל בקשה טרחנית של הסנגורים לעיכוב מתקבלת".

שקר גס! חלק גדול של הפסקות הדיונים היו בגלל הפרקליטות ולא כל בקשה (טרחנית?! מאיפה הוא יודע?) מתקבלת, יש גם בקשות שלא מתקבלות.

ובכלל, זה טבעו של משפט, שיש בו בקשות, גם מצידה של הפרקליטות. למשל, הבקשה ההזויה לתקן את כתב האישום אחרי הכישלון עם פגישת ההנחיה, בקשה שנדחתה.

שקר תשיעי של שופר הפרקליטות

"נתניהו קיבל יחס מלכים משלושת השופטים".

איזה יחס "מלכים" קיבל נתניהו? שאפשרו לו לא לשבת במשפט? נו, באמת. זו החלטה טבעית ומתבקשת לאור מעמדו של נתניהו וטבעת האבטחה סביבו.

ובכלל, אם כבר אז כבר: מי שזכה ליחס מלכים מהשופטים זו הפרקליטות, למרות שורה של עבירות פליליות שנחשפו במהלך הדיונים, השופטים גילו סלחנות יתירה למה ששמעו וראו, כולל שקרים של בן ארי ויהודית תירוש בבית המשפט.

שקר עשירי של שופר הפרקליטות

"זה בדיוק הזמן שבו שוב תעלה שוב סוגיית הנבצרות או דומות לה". 

ברוך קרא חושף בעצמו את השקרים, שלו ושל הפרקליטות. המטרה שלהם זו לא יעילות המשפט או זירוז הליכים שמעניין להם את קצה הציפורן (כאמור, עד עכשיו הפרקליטות היא זו שגרמה לעיכוב דיונים, לדחייתם או ביטולם), אלא הוצאת נתניהו לנבצרות.

הפרקליטות מבינה שהיא במצב נואש במשפט עצמו ולכן היא מאיימת על נתניהו בנבצרות.

גם הספין הזה ייכשל, בין אם השופטים יקבלו או לא את בקשת חדד להעיד את נתניהו במרץ 2025 או שלא יקבלו אותה.
להערכתי, אין סיכוי שהעדות תתחיל מיד אחרי הפגרה בספטמבר אלא רק לקראת סוף 2024. וקודם כל, כאמור, תהיינה בקשות להגנה מן הצדק – ואני די משוכנע שברוך קרא לא יכתוב עליהן מאמרים נוקבים. זה הרי עלול להזיק לפרקליטות.

מה חדש?