יומן הבוקר
ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי), ארנון מילצ'ן, גידי וייץ (צילום מסך)
גידי וייץ, עיתונאי הארץ ומי שיזם וסייע בתפירת תיק 4000 לבנימין נתניהו, פעל שוב בשירות הפרקליטות והפעם גם טרח לאיים ישירות על נתניהו, כאילו יש לו מה לפחד מעדותו של מילצ'ן. אלא שהעדות הזאת נדחית ונדחית. מדוע?

אחד התדרוכים ההזויים של הפרקליטות בסוף השבוע היה לגידי וייץ, תופר תיק 4000 והאיש שכל תפקידו הוא להעביר את דפי המסרים של ליאת בן ארי ויהודית תירוש, בלי שהוא כלל נוכח בדיונים ובלי שהוא בקיא בפרטים.

לשיאו הגיע וייץ בהתייחסות לארנון מילצ'ן:

עד המפתח האחרון, ארנון מילצ'ן אמור למסור את גרסתו בפני בית המשפט בשבועות הקרובים.
'כל מה שקליין אמרה בבית המשפט נכון', אמר באחרונה מילצ'ן לידיד ישראלי.
המפיק, ששינה את גרסתו בנקודות מסויימות בין עדויותיו בפרשה, יצטרך להסביר את פשר הפליק-פלאק, ובחקירה הנגדית יבקשו הסנגורים להצביע על סתירות בין עדותו לזו של יד ימינו (הדס קליין).
ובכל זאת, כשאותו ידיד שאל אם הוא חושש מהצפוי לו, הרגיע אותו מילצ'ן: 'הוא יודע שלא כדאי לו להתקיף אותי'.

נדמה לי שגידי וייץ לא היה ממש צלול כשכתב את הדברים האלה.

***

מילצ'ן היה אמור להתחיל את עדותו כבר ביום ד' בשבוע שעבר, אבל עדותו נדחתה למועד בלתי ידוע בגלל "פרוצדרות רפואיות" וכנראה תתקיים, אם בכלל, רק אחרי הקבוצה השנייה של תיק 4000.
בינתיים, הפרקליטות מנסה לרענן את מילצ'ן בלונדון ולפי כל ההערכות מילצ'ן לא שש ממש להגיע לעדות. כלומר, הנושא בערפל לגמרי אבל וייץ כותב שמילצ'ן ימסור גרסתו ב"שבועות הקרובים".
נחיה ונראה – אני נותן לזה סיכוי נמוך.

והדבר היותר המהותי: ברור שהפרקליטות שלחה את וייץ לצטט את מילצ'ן מגורמים עלומים על מנת לאיים על נתניהו ש"לא כדאי לו להתקיף אותי".
זה מוזר לגמרי, כי ההבלים שכתב וייץ התפרסמו אחרי שעו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו, חשף ביום ג' בשבוע שעבר את שערוריית המס של מילצ'ן, את העובדה שהוא לא היה זכאי לפטור ממס, וגם שלא שילם מס על דמי הניהול שנמשכו בארץ.

למרבה התדהמה, אפילו הרו"ח של מילצ'ן, זאב פלדמן, הודה על דוכן העדים שהלקוח שלו לשעבר לא שילם מס על דמי הניהול שנמשכו על ידו לארץ.
תוסיפו את משיכות המזומנים המוזרות במיליוני שקלים ע"י יד ימינו, הדס קליין, ותקבלו תמונה עגומה של שערוריית המס הגדולה ביותר מאז קום המדינה.

גם האמירה של מילצ'ן – "כל מה שאומרת הדס קליין נכון" – היא מגוחכת.
הרי עדותו של מילצ'ן סותרת בנקודות מהותיות את עדותה של קליין: מילצ'ן אמר במפורש שנתניהו לא סייע לא בדבר, לא בוויזה ולא בעסק כזה או אחר, בניגוד לרמיזות של קליין.
הוא גם אמר שהוא חילק סוגרים לכל האורחים, לבד מנתניהו, דבר שקליין סתרה לחלוטין.

יגיד מה שיגיד מילצ'ן, תגיד מה שתגיד הפרקליטות, שום דבר לא ישנה את המציאות. והמציאות היא שמילצ'ן מבוהל מעדותו בישראל – הוא מבוהל כי הוא יודע ששערוריית המס שלו תתפוצץ ברעש גדול, למרות שהפרקליטות וכל שופריה מנסים להסתיר אותה בכל כוחם ובכל מאודם.
הוא יודע שהעדות תציג סתירות מהותיות בינו לבין הדס קליין ותציג אותה כלא אמינה. הוא יודע שהוא יצטרך לענות לשאלות על המזומנים ועל היחסים שלו עם שמעון פרס, יהיר לפיד, ציפי לבני, אהוד ברק ומאיר דגן – איך אירח אותם ומה העניק להם, אם בכלל.
הוא יצטרך לענות גם על שאלות הנוגעות ליחסיו עם ג'יימס פאקר, כולל עסקאות שלא נשאו חן בעיני פאקר.

זו תהיה חקירה שתציג אותו באור לא ממש מחמיא, לאחר שהוא השתדל לאורך שנים ארוכות לייצר לו תדמית של פטריוט שדואג אך ורק למדינה.
מהחקירה יעלה שמילצ'ן דואג אך ורק לעצמו, כולל הנחות סלב במס שלא ברור איך הוענקו לו.

לכן, האיומים המרומזים לנתניהו – בין אם הוא פיזר אותם או בין אם הפרקליטות פיזרה אותם – רק מעידים על ההיסטריה של מילצ'ן ושל הפרקליטות.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »