יומן הבוקר
ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)
ליאת בן ארי והפרקליטות ממשיכים לרמות את בית המשפט: למשל, המקרה של עדות ג'יימס פאקר, עד מרכזי בתיק 1000, שהפרקליטות מתחמקת מלומר אם יובא לעדות. בואו נראה למה ומדוע?!

בשבוע שעבר דיווחתי לכם על הנזיפה הקשה של השופטת רבקה פרידמן-פלדמן בנציגי הפרקליטות, לאחר שהם לא העבירו את רשימת העדים הנותרת בצורה מסודרת.

כשעו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו, שאל אותם האם העד ג'יימס פאקר, אחד העדים המרכזיים בתיק 1000, יגיע לעדות – נציגי הפרקליטות התחמקו מלתת תשובות בהירות בטענה שההחלטה בעניין העדים נתונה בידם וזו זכותם.

השופטת פרידמן-פלדמן נזפה בהם ואמרה: "גם לזכות יש גבול".

השופטת ביקשה להגיש לבית המשפט רשימה מסודרת עד אתמול וזו אכן הוגשה, אבל כרגיל, שוב מנסים בפרקליטות להערים ולרמות את בית המשפט, כי זו השיטה, שיטת ליאת בן ארי.
אין להם בעיות לעגל פינות, לצפצף על שופטים ועדים ופשוט לרמות את בתי המשפט.

***

בנוגע לעדות ג'יימס פאקר: הפרקליטות מודיעה כי פאקר, כמו עדים אחרים, "אינם חלק מתוכניותיה לפרשת התביעה. אולם, ככל ועד תום פרשת התביעה עדים אלה יגיעו לישראל, הדבר עשוי להשליך על החלטת המאשימה בעניין".

הפתלתלות הזו היא רמאות לשמה: ברור היה מלכתחילה כי פאקר אינו מתכוון להגיע לישראל ולא מתכוון גם להעיד.
זו מכה קשה מאוד לפרקליטות שחשבה אולי שפאקר יעיד נגד נתניהו. אבל, מצד שני היא לא סוגרת את הדלת על עדותו, אם ובכלל יגיע לישראל.

הסיבה שהפרקליטות לא סוגרת את הדלת על עדותו היא כדי למנוע מעו"ד חדד ליצור איתו קשר. ברגע שבפרקליטות מוותרים על עד תביעה באופן רשמי, היא מאפשרת להגנה לפנות אליו בנוגע לאירועים הקשורים להליך המשפטי.
כלומר, מה שהפרקליטות עושה זה בפועל לשבש הליכי משפט: למנוע מעו"ד חדד גישה לפאקר עד תום פרשת התביעה, למרות שהיא יודעת היטב שפאקר לא יגיע לישראל והיא לא תעיד אותו.

הפרקליטות הודיעה בנוסף על קבוצת העדים שהיא בכל זאת תביא לבית המשפט המחוזי בירושלים: בקבוצת העדים הנוכחית יעידו עידן אדירם (החוקר בתיק 1000 שימשיך השבוע את חקירתו הנגדית), סער שפירא, דני יופה (אחד העדים החשובים מבחינת ההגנה, החוקר הראשי של הדס קליין), אופיר דורון, מקסים יורקביץ', יצחק קסיאל, שאול ורדי.

בנוגע לחוקרי משטרה נוספים על אלו שיעידו כמו עודד בן משה, גיל בן שושן, ארנון אליעז, קובי פורלייטר ודוד אוקסר, הפרקליטות מודיעה כי "מידת הצורך של הפרקליטות בהבאתם לעדות עודנה נבחנת, בין היתר, בהתאם לעדותם של העדים המנויים ברשימת העדים הקודמת".

ובכן, גם זה שקר גס: ארנון אליעז הוא הצוער-רו"ח שעשה בזמנו את החישובים המופרכים של השמפניות והסיגרים, על פי הנחיות שניתנו לו, ולכן עדותו חשובה מאוד לראות איך ביצעו במשטרה ובפרקליטות את המניפולציות כדי לנפח בצורה דרמטית את הכמויות והסכומים.
כלומר, הפרקליטות לא רוצה שעד יגיע כדי לספר על הרמאות הגדולה שלה.

בנוסף הודיעה הפרקליטות כי היא תגיש מספר ראיות כמו "אמרות החוץ של ארנון מילצ'ן לגביהם הוחלט יש יוגשו לבית המשפט לשם הבנת התפתחות הגרסה".
לשון אחרת, הפרקליטות מבינה שעדות מילצ'ן הקריסה את התיק אז היא מנסה לעשות כל מיני טריקים ושטיקים בדמות "אמרות חוץ". נו, באמת. זה לא יעבוד.

לאחר סיום קבוצת העדים בתיק 1000 ו-2000 יעידו ארבעה עדים בתיק 3000: צחי הנגבי, רעות ענוים, אודי אבוקסיס ועדי עיון (סופית: העדים המרכזיים סטלה הנדלר, איתן צפריר, עדי קאהן גונן, אלי קמיר – שאמורים היו להזיק מאוד לתביעה – אינם בין העדים).

לאחר העדות של הארבעה בתיק 4000 הפרקליטות מבקשת להעיד את העדים הבאים: אייל גבאי (לשעבר מנכ"ל משרד רוה"מ), ציפי לבני, דוד שמרון, יובל דיסקין, עוזי ארד, יריב לוין, פרח לרנר, כורש בר נור, שלומית ברנע פרגו ותמיר פרדו.
בנוגע לעד זאב אלקין, בפרקליטות יחליטו אם להביאו לאחר שמיעת עדותם של יריב לוין ופרח לרנר.

אני מעריך שחקירתו הנגדית של כורש ברנור תהיה מביכה מאוד לו עצמו ולפרקליטות, כיוון שהאיש יחד עם הפרקליטות ויחד עם מומי משולם – הוא מהאנשים המרכזיים שתפרו את תיקי 1000 ו-2000.

שימו לב שבפרקליטות מתעקשים להעיד עדים שוליים כמו ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין וראש המל"ל לשעבר עוזי ארד.
הסיבה היא לא משקל עדותם, אלא משקל שנאתם לנתניהו. זו השיטה של בן ארי: להביא עדים ששונאים את נתניהו, כדי שילכלכו עליו, בלי כל קשר לליבת התיק.

בנוגע לארבעה עדים שנמצאים בחו"ל כמו מרים אדלסון, רותם רולף (העוזרת לשעבר של יאיר לפיד), פול מארינלי (נציגו של לארי אליסון) ואיאן מוריס (עוזרו לשעבר של פאקר) כותבת הפרקליטות בצורה מפותלת: "הרי שעצם היותם בחו"ל ומידת נכונותם להגיע לישראל מהווה שיקול בבחינת האינטרס הציבורי לעמוד על העדתם. הפרקליטות תבחן את הדרים לאור ההתפתחויות בהמשך פרשת התביעה".

ובכן, נראה שמרים אדלסון ושאר העדים לא ממש רוצים לבוא להעיד לפי הניסוח של הפרקליטות – עוד מכה קשה לליאת בן ארי.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »