יומן הבוקר
ליאת בן ארי, יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)
לצוות השופרות הקבוע של הפרקליטות – גיא פלג, תמר אלמוג, אביעד גליקמן וקלדנית מתווה הגז – הצטרפו לאחרונה גם יהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה, ונתי טוקר מ'דה-מרקר'. ליאת בן ארי ויהודית תירוש נואשות

התפיסה של הפרקליטות מאז ומתמיד היתה שהתקשורת היא הזרוע הארוכה שלה. כך היא יכולה לשלוט בשיח לפני הגשת כתב האישום נגד נתניהו, וגם לשלוט במהלך המשפט באמצעות השופרות שלה, ולייצר אווירה של "שחיתות".

מאז שמיזם האולפן הפתוח יצא לדרך השליטה שלהם על הנרטיב התקשורתי החלה להיסדק, האמת החלה להתפרסם מאולם הדיונים בבית המשפט, ולשופרי הפרקליטות לא נותר אלא ללעוג על אנשי האולפן הפתוח.

השיטה של הפרקליטות והשופרות עד אז היתה פשוטה: מהדהדים בכל העוצמה את החקירות הראשית – כל פיפס אפילו אם הוא לא רלוונטי – העיקר להשחיר את נתניהו.
בחקירות הנגדיות השופרות התעלמו או שעיוותו את הדיווח. אחרי כל עד התזמורת היתה אחידה: "עדות מצויינת לתביעה".
כשהתברר שזה בדיוק הפוך, התזמורת היתה "חכו לעד הבא".
עד עכשיו אנחנו מחכים.

אלא שמשהו השתבש לחלוטין לפרקליטות, במיוחד בעדות של דנה נויפלד.
השופרות משלושת ערוצי הטלוויזיה נעלמו – גיא פלג מערוץ 12, תמר אלמוג מתאגיד השידור על חשבוננו ואפילו דליפמן מיעט להדהד.
שלושתם, ללא יוצא מן הכלל, לא נכחו באולם הדיונים (פלג לא נוכח ממילא) וגם בלאו הכי אף לא אחד מהם מבין בענייני רגולציה ולא מסוגל גם להבין ברגולציה.

***

אחרי יום החקירה הנגדית הראשון של נויפלד, שהתברר כקטסטרופה לפרקליטות, היא היתה זקוקה נואשות לתמיכה תקשורתית. היא מצאה אותה בשוליים, בשולי השוליים.
היחידים שהיו מוכנים לתמוך בהבליה הם "קלדנית מתווה הגז", צמד ההזויים מ"העין השביעית" (אורן פרסיקו ואיתמר בן זקן – שהם הם היו חלק מכתבות "כנופיית שוד הגז" המופרכות) שהדיווחים שלהם מנותקים לחלוטין מהמציאות ונועדו למטה אחת בלבד – לשרת את הפרקליטות.
אין להם ולו שמץ של מושג איך עובדת רגולציה, מה היו השלבים של אישור מיזוג בזק-יס, וגם לא מעניין אותם הראיות החותכות שמציגים צוותי ההגנה שהאישורים ניתנו כדת וכדין.
אל תבלבלו אותם עם העובדות.

לשלישייה הלא רלוונטית וחסרת ההשפעה הזו הצטרפו לאחרונה שניים: נתי טוקר מדה-מרקר ויהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה – שממחישים עד כמה נואש מצבן של ליאת בן ארי ויהודית תירוש.

לראות איך מתנהל המשנה לפרקליט המדינה לשעבר זה פשוט מביך: הוא לא נוכח בכלל בדיונים, הוא לא בקיא בפרטים, הוא לא מתעניין בפרטים – הוא שופר על מלא, חסר כל יושרה והגינות אינטלקטואלית.
המשנה לפרקליט המדינה לשעבר, שמצייץ כדי להגן על הגוף שבו עבד בלי להיות נוכח בכלל בדיונים – עד לאן הגענו?

הדמות השנייה, נתי טוקר, זה בכלל סיפור אחר – ושלמה פילבר מקדיש לו לא מעט בציוציו – ובאחרונה קרא לו "אוויל משריש".
נתי טוקר מ"דה מרקר" הוא לא רק תעשייה שלמה של שקרים ובורות, הוא היה אחד מאלו שהשתתפו באופן פעיל בתפירת התיק, בפרסום עשרות כתבות על ה"הטבות לבזק" וה"סיקור האוהד", תזה ש"הארץ דה-מרקר" הריץ ותפר יחד עם הפרקליטות.

בחקירתו הנגדית של ניר חפץ טוקר אמר, ולא פעם אחת, שאבי ברגר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, ומי שנחשב אחד מ"אנשי המקצוע" שהתנגדו למיזוג בזק-יס, "עבד" בדה-מרקר.
זו אבחנה מאוד מדויקת: ברגר "עבד" בדה-מרקר באמצעות נתי טוקר, באין ספור הדלפות מגמתיות וחלקן פליליות, בדיוק כמו שהפרקליטות עובדת עם כתבי המשפט.

ברגר לא הסתפק בנתי טוקר וב"דה מרקר", אלא גם הדליף לגדי פרץ מ"גלובס". מדובר בהדלפות מרושעות שכל כולן ניסיון לצייר תמונה מעוותת של המציאות.
הרי ברגר היה שותף למריחת בקשת המיזוג בחודשים ארוכים וניסה לכרוך באופן בלתי חוקי את אישור המיזוג עם השוק סיטונאי.

נתי טוקר היה כתב התקשורת של "דה מרקר" אבל הוזז מאוחר יותר לעמדת כתב האוצר של העיתון, עוד תחום שהבנתו בו היא אפסית.

הלחץ של הפרקליטות לאחר היום הראשון של חקירתה הנגדית של נויפלד ניכר היטב בטוקר, שהחל להמטיר את הבליו. פילבר ענה לו יפה, אבל המענה המשמעותי לטוקר יהיה בחקירתו הנגדית של פילבר. זה הלחץ האמיתי של כל ה"עיתונאים" ששירתו את הפרקליטות והפכו את פילבר לאדם "מושחת".
פילבר עומד לעשות להם טקס זובור, וזה יהיה ממש לא נעים.

***

אתמול בטוויטר ובפייסבוק של אלי
08:18 -> 09:32 -> 11:36 -> 19:00 * 12:45 -> 14:35 -> 18:38 -> 20:34 -> 21:26 -> 22:17

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »