יומן הבוקר
אלי אסייג, ראש צוות החקירה בתיק 4000, יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)
אלי אסייג חשף, יהודית תירוש השתוללה: הפרקליטות המלווה, כולל תירוש, צפתה בחקירות מחדרי הבקרה והנחתה את החוקרים שלא על דעתו. אסייג: האחראית לפרשת המסרונים החמורה של השופטת פוזננסקי כץ – ציפי גז, לשעבר מנהלת מחלקת החקירות והמודיעין ברשות ני"ע והיום שופטת!

ביום השלישי לעדותו של אלי אסייג, ראש צוות החקירה בתיק 4000, חקר אותו נגדית עו"ד ז'ק חן, פרקליטם של שאול ואיריס אלוביץ'.

החלק הראשון עסק בפרשה החמורה של תיאום המעצרים של עו"ד ערן שחם מרשות ני"ע עם השופטת דאז פוזננסקי כץ.
כהרגלו, אסייג הרבה בתשובות של לא זוכר, לא יודע ולא מכיר, אבל שוב אמר בחיוך "אני אחראי"; עו"ד חן לא נשאר חייב ואמר לו כמו עו"ד בן צור: "האחריות הזו היא קליפה ריקה".

שורה תחתונה: אסייג הפיל את האחריות על הפרשה החמורה הזו על ציפי גז, היום שופטת בישראל, לשעבר מנהלת מחלקת המודיעין והמחקר ברשות ני"ע.

הנה תמצית הדברים שאמר אסייג בנוגע לפרשה של תיאום המעצרים:

"יש פרוצדורה של הארכות מעצר, ימי מעצר. יש צוותים שחוקרים את החשודים שיושבים עם ראשי מפלג והם יושבים ביחד עם יואב תלם. אני ראש הצח"מ, מגיעים לדיון, עוברים חשוד חשוד לוודא ימי מעצר שלו מול מספר פעולות. שם נקבעים ימי המעצר שאנו מבקשים מבית המשפט… אני שותף להליך הזה, זה נעשה בידיעתי, אני ותלם נושאים אחריות בכל הקשור למעצרים והארכות המעצר…

"פחות מכיר את מה שקרה בפרשת פוזננסקי כץ. לא מכיר את התהליכים וכל מה שקרה. אחרי המקרה עו"ד שחם הוא עזב את הצח"מ ואין לי קשר איתו. הכרתי אותו פרק זמן קצר מאוד, היה שייך לצוות המשפטי.
היה דוח בדיקה של השופט בדימוס ריבלין על פרשת המסרונים, שחם היה יועץ של מחלקת חקירות רשות ני"ע והיה ערעור על קביעה של בית הדין המשמעתי. הרבה עסקו בנושא ואלו היו ההליכים. הפרשה הייתה בהחלט מכה לחקירה ולהתנהלותה…

"ידעתי שיש שופטת מלווה את התיק מהתיק הקודם. אמרו שהיא בקיאה בחומרים. הצוות של ניירות ערך אמר את זה, מבחינתי, מה זה משנה לי מי זה… לא קראתי את הדוח של ריבלין, לא זוכר שקראתי, את שחם הכרתי פחות מחודש, הוא לא פקוד שלי. אני עם עשרות חוקרים אם לא מאות".

לתהייה של השופט בר-עם אם זה לא עניין אותו, ענה אסייג:

"לא רוצה להגיד דברים, אולי קראתי, לא זוכר בזיכרון משהו ספציפי על העניין. מבחינתי זה רעש שאני חייב לנטרל בעומס המשימות והעבודות, מבחינתי זו היסטוריה… לא זוכר אם קראתי את הדוח, לדעתי לא. כנראה התעדכנתי על ידי הגורמים המלווים. בסוף יש כל כך הרבה פעולות וכל כך הרבה משימות, הכל מעניין. אבל אתה מתעדף, אני צריך לנהל את האופרציה…
לא התעסקתי מעבר למה שקרה. לקחתי אדם שיוביל את נושא המעצרים, אני משרת במשטרה 33 שנים, שמתי הצידה, ים של משימות. מבחינתי זה לא רלוונטי לעת הזו, אם הייתי נדרש הייתי עושה…

"בחירת השפטת זה דבר טריוויאלי. הפעולות שאני עושה כראש צח"מ כלפי עו"ד שחם הן כלום. יש מנהלת ציפי גז שהיא הייתה אחראית ומבחינתי הייתה חלק מהנהלת הצח"מ, הייתה בחומר של יואב תלם מבחינת החוקרים שלה. היה לי מרווח מקצועי, זה עבר לטיפולה. זה שאני ראש צח"מ ויש לי אחריות, אין לי מה לעשות כלפי אירוע הזה. מבחינתי זה סוף האירוע, מינוי חדש של אחראי מעצרים וזהו. ממשיכים הלאה".

***

החלק השני של חקירתו הנגדית עסק כבר בליבת חקירת תיק 4000 וחשף עוד דברים דרמטיים על אופן תפירת התיקים: למשל, ההתערבות החריגה של יהודית תירוש בחקירות מתוך חדרי החקירות, דבר שהוציא משיווי משקלה את תירוש שלא הפסיקה להתפרץ ולנסות לשבש את החקירה הנגדית.

עו"ד ז'ק חן: יש מפכ"ל – אלשיך, עשה קריירה מפוארת נכון?

אסייג: מה השאלה? היה רב ניצב אלשיך בתחילת החקירה

עו"ד ז'ק חן: הגעת מקריירה מפוארת

אסייג: לא מפוארת

עו"ד ז'ק חן: אתה אדם צנוע.  

אסייג: הגעתי מתחום המודיעין, עשיתי קורס קצינים. חזרתי להיות אחראי על מרכזי מודיעין בת"א, ימ"ר, הייתי ראש מפלג מודיעין.  אחכ מפקד ימ"ר ש"י ולאחר מכן מפקד להב.  

עו"ד ז'ק חן: אלשיך היה מסכל טרור ואתה מסכל ארגוני פשע. זו התמחות שלך נכון? גם שם השאלה איך מפצחים. קריירה שלך בימ"ר בסוג של פיצוחים, בילוש, חקירות – היא קריירה מפוארת. אלשיך אמר שיאח"ה יכולה להפיל ולהקים ממשלות.

אסייג: כן.

עו"ד ז'ק חן: בחקירה הראשית אמרת שאתה לא מנוסה מחקירה מסוג זה אז נעזרת בפרקליטות

אסייג: היה ליווי, בתיק 4000 לא קשור לניסיון. קשור לזה שנכון מניסיוני שיהיה לווי פרקליטות וזה תרם לנו בהבנה המשפטית איפה שצריך שהפרקליטות יהיו צמודים אלינו.

עו"ד ז'ק חן: מי קבע גבולות גזרה של פרקליטות? כיצד יתנהל ועד איפה? מה מותר/אסור/חומות באיזה ישיבה זה נעשה

אסייג: לא הייתה ישיבה כזו. אני ניהלתי את הצח"מ והפרקליטות הצטרפו. אני החלטתי. חקירת ראש הממשלה זה דורש אישורים ועבדנו איתם בשיתוף פעולה מייד.

עו"ד ז'ק חן: הם היו נוכחים גם בישיבות בחדרי החקירות. אציג לך אסמכתאות בפני בית המשפט – אתה ידעת שהם בחדרי צפייה?

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: ידעת שהם מעבירים שאלות לחוקרים בזמן חקירות

אסייג: לא ידעתי. לא אהבתי את זה, שפרקליטים מעבירים שאלות. יודע על מקרה אחד שנכחתי בו שננזף קצין שעדכן פרקליטה ולא את המפקד שלו. אני העברתי את זה חד משמעי, הם מלווים ולא מנהלים חקירה. יכולים לתת הערות. זה לגיטימי. אבל לשאול ולהנחות ולהפוך ולתת הוראות לפני שמפקדים יודעים זה קו אדום מבחינתי.

עו"ד ז'ק חן: פייר. הם בחדרי צפייה למטרה מסוימת. הם צופים בחקירה?

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: אנו רואים שיש עוד מקומות שבין היתר הם גם העבירו שאלות. 

אסייג: אני לא מכיר, כנראה שזה לא בסדר.

עו"ד ז'ק חן: לפעמים חקירה נפסקת, יוצאים החוצה להתייעצות עם מי שצוטט כולל פרקליטים וחוזרים לחקירה.

תירוש (מתפרצת ומשתוללת): מה זאת אומרת שיוצאים ומתייעצים. לא שאנו אומרים שמשהו מזה לא בסדר. לא חושבים כך. יש עד והוא מעיד. אבל כשחברי אומר שיוצאים להתייעצות ומתייעצים עם פרקליטות אני אומרת בזהירות לבדוק עובדות שאין לחברי בחומרים. עולה מכך שבחדרי צפייה יש פרקליטים ובחקירה ואז יוצאים.

השופט בר-עם (נוזף בתירוש): אולי נשמע את החקירה הנגדית 

תירוש (לא מרפה): שחברי יגיד שזו הנחה שלו. זה בסדר

עו"ד ז'ק חן: חקירת השלמה לניר חפץ – יצאו משם פעמיים וזה עלה במשפט. יש לי בסיס לשאול שאלה זו. ראינו זאת כבר. שוב לא נעשה סערה בצלוחית פה. מה שחברתי אומרת נאמן עליי, אבל תראו את הקונצים. אני רוצה לשאול ומפריעים לי.

תירוש (ממשיכה להשתולל): לא שללתי דבר כזה. לכן יש פרקליטות מלווה. חברי הציג שבכל חקירה כל הזמן צופים ובכל הפסקה יוצאים ומתייעצים עם פרקליטות וחוקרים. לא כך היא. יש גם 40 חקירות במקביל.  

עו"ד ז'ק חן: מקבל. השופטת צריכה להציע לתביעה כי מבזבזים זמן בנוכחות העד. אנו צודקים והיא טועה, אנו מראים זאת. דיברנו על שאלות. יציאה להתייעצות, סוגיות משפטיות וכיוון חקירה ומה צריך לשאול. אתה שמת דגש שאומר "קודם לי ולמפקדים, אחר כך לפרקליטות"

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: לא ידעת שפרקליטים מעבירים שאלות. אמרת "זה לא תקין"   

אסייג: פרקליטות הייתה צמודה אלינו היינו מתייעצים בזמן אמת. לא יודע אם הפסקנו החקירות או תוך כדי תנועה או סוף היום. היו התייעצויות לאורך כל הזמן עם הפרקליטות. זה מועיל לחקירה.

עו"ד ז'ק חן: גם כיווני חקירה, שאלות וכו'

אסייג: לא יודע להגיד. לא צריך פרקליטות כדי להחליט על כיווני חקירה.

עו"ד ז'ק חן: יש דוח מבקר מדינה שבדק הנושא. הוא מדבר על סכנות  שיש בליווי חקירה, סימביוזה בין השניים במהלך חקירה. צריך לקבוע גבולות הוא אומר הגדרות ברורות מה מותר או מה אסור.  אתה אומר לא הייתה ישיבה כזו. הוא אומר שצריך לתעד כל פעולה של ליווי של פרקליטות במערכות מחשב משטרתיות. עשית זאת?

אסייג: לא.

תירוש שוב מתפרצת: אני רק אומרת שזה היה רק בזמן אחר, הבקשה לתעד.

אסייג: לא היינו בפינג פונג. היינו בישיבות וכל ישיבה היה פרוטוקול.

עו"ד ז'ק חן: עובר לנושא אחר, חובה להזהיר נחקר. מדובר בזכות חשוד וחובה שלכם. לא נתון למניפולציות

אסייג: נכון.

עו"ד ז'ק חן: אין שיקול דעת. יש חשד מזהירים. אדם נחקר בעדות פתוחה לא מזהירים

אסייג: נכון 

עו"ד ז'ק חן: אילן ישועה לא נחקר תחת אזהרה. לכן לא היה חשוד

תירוש שוב מתפרצת והפעם מתנגדת כי היא מבינה את המצוקה:

תירוש: העד ישועה נחקר וגם החלטה אם זה באזהרה או לא, לפני שהעד הזה מוגדר כראש צח"מ ונכנס לחקירה. החלטות התקבלו לא על ידי העד. חברי יודע.
חברי מבקש חוות דעת על משמעות כנגד ישועה, אם היו מסקנות או לא, אם היה מעורב, למה לא הייתה אזהרה, עדות סברה ולא על שום פעולה שהעד עשה. העד נחקר וקיבל מצב נתון. זו עדות סברה מוגדרת.

אחרי שעו"ד חן מסביר השופטים מאשרים את השאלה – עוד התנגדות סרק של תירוש.

 עו"ד ז'ק חן: חוזר על השאלה. 

אסייג: קיבלתי את ישועה כמוצר גמור, עם חומרים

עו"ד ז'ק חן: לא נכון אתה סיפרת שהגעת עם חומרי חקירה, אחרי ישיבה עם ניירות ערך, אתם באים עם תכנית. כל זה אתה אמרת. 

אסייג: אני אומר לך שאת העדות של ישועה…

עו"ד ז'ק חן: לא מה ששאלתי. מזכיר לך מה אמרת בבוקר. לגבי תכנית עבודה. באתם ליועץ ב-6.2

אסייג: בתקופה זו עדות אילן ישועה

השופט בר-עם (נוזף באסייג): אתה נשאל על תוכנית העבודה

אסייג: הגענו ליועץ עם תכנית עבודה מה אנו מתכוונים לעשות

עו"ד ז'ק חן: אישרת שבין היתר יש לכם חשודים

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: לכן כאשר אתה מגיע ומציג ליועץ את תכנית העבודה עם מיפוי חשודים, אילן ישועה לא מופיע שם כי לא חשוד

אסייג: מצטער, את העדות של ישועה קיבלתי

השופטת פרידמן-פלדמן (נוזפת באסייג): עזוב את העדות, השאלה אחרת. 

עו"ד ז'ק חן: ביום אחרי הישיבה אצל היועץ, אילן ישועה נחקר גם ביום 7-8/2 

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: אתם כבר בעבודה, מבצעים תוכנית עבודה, דיברת עם אנשי רשות נ"ע והוא נחקר עם עוד נתון וזה לא מבחן זיכרון. ביום 20/11/18 אתה ראש יאל"כ, נכון?

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: ישועה נחקר חקירה על 'יד 2'

אסייג: אוקיי

עו"ד ז'ק חן: גם שם נחקר בעדות פתוחה?

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: זו לא חקירה שקיבלת מהרשות, זו כבר חקירה שמתנהלת תחת פיקודך. בחקירה עצמה משתתפים אילן ישועה, פולינה ויש גם את תלם. שלושה חוקרים שנוכחים בחדר חקירות ויש חדר צפייה הפועל עם אורות דולקים לצורך השלמת חקירה.
אני אציג לך את כל התמונה, כי זה לא מבחן זיכרון. אמר שמדובר בעסקה שלו מהתחלה ועד הסוף. לא שאלו אותו שאלה נוספת בעניין.  
ביום 7/1 הוחלט על הקמת הצח"מ. מציגים לו התכתבות ובשורה הזו ישועה כותב לשאול אלוביץ' ביום 8/5/14 חסר לגדול שלא יספק הסחורה אחרי כל מה שעשינו בשבילו. שאול אומר הוא חותם בשנייה. מציגים לאילן להתייחסות והוא אומר "זה סוג של התרברבות… לא עשיתי כתבות אלה בשביל זה… ".
בהודעתו מיום 22 בנובמבר בחדרי החקירות ברשות ישועה אומר כמה קיבל מהעסקה. אחרי שהוקם הצח"מ ישועה נחקר עוד מס' פעמים. היה ריכוז של יום חקירות על נושא 'יד 2'

אסייג: לא זוכר.

עו"ד ז'ק חן: ראינו שהדבר האחרון שאפשר להגיד שזו הייתה חקירה ממצא בנושא שמצא ביטוי בכתב אישום. יש ריכוז של יום אחד שבו חוקרים רק יד 2. ישועה לא נחקר תחת אזהרה ולא חשוד. 

אסייג: נכון

עו"ד ז'ק חן: ישועה ממתין לחתימות של שר ארדן, ואישור של נתניהו  אחרי ששר התקשורת מעביר החתימה לאחר חתימת גורמים מקצועיים, אילן ישועה מחכה לכסף, הוא פונה לשאול, אומר לעלות עוד משהו חיובי?
מדבר שהחתימה מתמהמהת על אישור יד 2 ויש עוד מייל – פה מדבר על ארדן – "צריך להסביר לו שהיה קשה להכניס את אקסל לארץ, זו סכנה לעיסקה, אולי נזמין אותו לקלוז אין בברלין…", כל זה מעבר לסיקור וגוד-טיים תקשורתי של ישועה שמעלה. הכיצד כל פרטים אלה לא הוצגו לארדן בחקירתו .

אסייג: לא יודע, לא זוכר

עו"ד ז'ק חן: מציגים לארדן שום מסמך.

אסייג: לא זוכר

עו"ד ז'ק חן: לא זוכר למה לא הציגו?

אסייג: נכון

חן:. את המייל הזה לאילן ישועה כראש צח"מ היה צריך להציג?  אתה רואה?    

אסייג: לא זוכר

עו"ד ז'ק חן: ביום 20/11 נחקר ישועה. היה צריך להפיק כל החומרים ולראות מה מתוכם מציגים?

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: זה לא נעשה.

אסייג: לא זוכר

עו"ד ז'ק חן: אתה ראש צח"מ, אתה אחראי, היה צריך להציג מייל להתייחסות.

אסייג: היה אפשר להציג

עו"ד ז'ק חן: באותו יום יש התכתבות של  אילן ישועה עם ינון מגל.   "תעשה כותרת יותר ידידותית.. תלך מכל הלב איש זהב", לעשות כותרות יותר ידידותיות לארדן, כי מחכים לחתימה של ארדן. הוא לחוץ רוצה מהר את החתימה הטכנית הזו. עכשיו כותב למגל  "כותרת ידידותית" בהקשר שיחתום.  

אסייג: אני רואה

עו"ד ז'ק חן: את זה היה צריך להציג לישועה?

אסייג: כן.

עו"ד ז'ק חן: לא הוצג. אתה ראש צח"מ אחראי. מה יש לך להגיד 

אסייג: אני מסביר שזה אירוע שלא הוצג 

עו"ד ז'ק חן (לשאלת השופט בר-עם): יש לזה השלכות אדירות ולגבי עמדת העד. כל החקירה הראשית הוא אומר "אני אחראי" עם תנועת יד מזמינה את הקהל הקדוש. אני רוצה להבין מה משמעות האחריות אלו מול דברים כאלה. מקבל שאתה לא יודע להסביר, לא זוכר, אולי אם היית החוקר כן היית עושה זאת, מקבל שפה ושם בזמן אמת לא ידעת מה מציגים ומה לא. כל זה מקבל. רוצה רק להראות דברים שנעשו תחת אחריותך. האם היה  צריך? השבת כן. יש לך הסבר? אמרת שלא.
ישועה מספר שהתייעץ עם עו"ד לשם שאמר לו שזכותו של מו"ל  שאול אלוביץ', בעלים, לדרוש קו מערכתי שהוא רוצה, כולל לא להרגיז את רה"מ. חוקרים סבורים שזה רלוונטי, שואלים אם יהיה מוכן להסיר חסיון – ביקש להתייעץ עם העורך דין שלו.
איזה הסבר יש לך לכך? אנו לא מוצאים סיבה ורמז לבירור הלאה של האישור? לא זיכרון דברים, לא פנייה לעו"ד לשם, אין סימן ורמז, כלום. יש לך הסבר? 

אסייג: לא.

עו"ד ז'ק חן: צריך היה כראש צח"מ לשיטתך?

אסייג: כל פעולה שאתה מציג, אם הייתי מנהל הצח"מ, הייתי עושה? אולי. אתה עושה סביב זה דרמה, אני מבין. אתה עושה את העבודה, אבל נעשו אלפי פעולות. התיק גדול, למה לא נעשה פעולה זו או מזכר המשך – זה לא במגרש שלי.

עו"ד ז'ק חן: איפה אחפש את זה? אני כדור בתוך קופסא. 

אסייג: לא יודע לתת תשובה כרגע. מי שניהל החקירה הזו וראש הצוות היה אמור לסגור את המעגל ולתת מענה לכל הפערים.

עו"ד ז'ק חן: ראש הצוות שחקר את ישועה?

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: חקרו את ועו"ד לשם והוא לא נשאל שאלה בעניין המהותי הזה. ידעת?

אסייג: לא

עו"ד ז'ק חן: מציג לך מסמכים של רשות ניירות מול משרד התקשורת על אירועים שנחקרו על ידך על ידי הצח"מ באוגוסט – בזמן מיזוג בזק-יס. האישור של העברת אמצעי השליטה היה במאי 2015. שלושה חודשים קודם. קרוב לאירועים. האם אתה מכיר את המסמכים שאני מציג לך?

אסייג (מעיין במסמכים): מכיר אותם

עו"ד ז'ק חן: האם יש לך הסבר למה לא הובאו לאף נחקר. אלו מסמכים מהותיים וקרובים להתרחשות.

אסייג: אין לי הסבר למה זה לא הוצג, כשאמרתי שאני מכיר התכוונתי למסמכים אחרים.   

עו"ד ז'ק חן: מסמכים כל כך מהותיים לא ידעת, לכן לא הצגתם

אסייג: היו מסמכים של ערן לבאות ויפעת בן חי שגב, אבל מסמכים אלה לא זוכר. מה שאתה מציג לי לא זוכר. לא יודע למה לא הוצגו.

עו"ד ז'ק חן: כראש צח"מ אתה מסכים אתי שאם יש סוגיה מהותית, כמו בזק-יס, בתוכה דבר מהותי בזמן אמת של הגורמים המקצועיים,  זו נקודה מהותית, יש ערך להציג לנחקרים?

אסייג: מסכים שכל דבר מהותי צריך להציג. לא עברתי על מסמכים האלה. לא מכיר אותם. מכיר את חוות הדעת שקיבלנו וכן הצגנו בפני החשודים.

עו"ד ז'ק חן: מהותיים זה בין היתר מסמכים שמתעדים עמדות בזמן התרחשויות. אוגוסט 2015 העברת אמצעי שליטה ביוני 2015 חודשיים קודם. מהותי זה גם אותנטי מזמן התרחשויות

אסייג: כל מסמך משמעותי צריך להציג. אני זוכר שהצגנו. אלה לא זוכר.

עו"ד ז'ק חן: ובזמן החקירה שלכם מתברר שאחד העדים חלילה דיבר על מעורבותו עם נחקר מרכזי אחר, וזה מעלה חשש של תיאום עדויות, אתה מחויב לחקור זאת?

אסייג: אם אין חשד לא. אם יש חשד אז צריך לחקור את כולם

עו"ד ז'ק חן: חיים לוינסון מצייץ ביולי 2017 שצריך לחקור את הקשר בין בזק לנתניהו. תיאום עדויות לקראת חקירה צפויה?

אסייג: לא חושב 

עו"ד ז'ק חן: כי מדובר בחקירה שעוד לא נולדה. יולי 2017?

אסייג: כן.

עו"ד ז'ק חן: ישועה כמדליף?

אסייג: לא מכיר

עו"ד ז'ק חן: אזכיר לך, אתה לא זוכר. אתה מכיר

אסייג: בזמנו דיברו על כולם שמדליפים. פרשיה שיש בה לא מעט כתבים, עורכים, גם ישועה היה. אבל לא זוכר מה היה. 

עו"ד ז'ק חן: מי זה כולם? מי דיבר?

אסייג: אנשים מדברים. זה מודלף

עו"ד ז'ק חן: מי האנשים? 

אסייג: היה שיח כזה 

עו"ד ז'ק חן: במשטרה?

אסייג: במשטרה, בכל מקום

עו"ד ז'ק חן: משטרה/פרקליטות/יועץ – אלה? 

אסייג: פרקליטות משטרה. אני לא מדבר עם היועץ

עו"ד ז'ק חן: אתה חתום על מזכר שבו ישועה מספר לכם שיש הדלפות מצד עיתונאים. אתם מבקשים ממנו להמשיך ולעדכן על כל אירוע. הוא אומר שמקבל פניות מעיתונאים ומסר להם מסמכים, את זה מסר חפץ. זוכר?

אסייג: כן. 

עו"ד ז'ק חן: יום למחרת ישועה מגיע לפגישה. חפץ אמר ישועה, והנה ישועה נוכח. אני מניח שהוא נקרא לפגישה בעקבות הדברים שניר חפץ אמר. 

אסייג: יש מצב. כן.  

עו"ד ז'ק חן: מתוך התוכן אנו למדים שאתם מדברים על התוכן הזה

אסייג: כן. יש מצב

עו"ד ז'ק חן: זיכרון דברים, זה סיפור של ניר חפץ. נשאל – האם קיבלת הטרדות כלשהן?     

אסייג: יורם נעמן רשם את זיכרון הדברים. אני הזכרתי לו שהוא חתום ואסור לו לדבר והערתי תשומת לבו לשמור על ההסכם. לא זוכר שאמרתי ניר חפץ. בלי להוסיף שמן למדורה. 

עו"ד ז'ק חן: לא רצית לעצבן אף אחד

אסייג: גם לא לחשוף מקור מידע. לא היה ביניהם אחווה גדולה.   

עו"ד ז'ק חן: לא לסכסך ביניהם, דיברת בלי שמות

אסייג: העברתי לו את המסר. לא זוכר בדיוק הנוסח. 

עו"ד ז'ק חן: זה תמצות של האירוע?

אסייג: תמצות מפגש שהייתי נוכח בו.  

עו"ד ז'ק חן: הסתפקת בזה? או שהלכת לבדוק? 

אסייג: לא

עו"ד ז'ק חן: למה?

אסייג: לא חשבתי שזה נכון, כי מבחינתי באותו מפגש אמר שלא עושה את זה ואין לו שום קשר. מבחינתי הבירור הסתיים.

עו"ד ז'ק חן: נתנו לך שמות? תוכנית? מקור? 

אסייג: אולי זה לא בסדר. בית המשפט ישפוט אותי איך שימצא לנכון. אני את שלי עשיתי

עו"ד ז'ק חן: התקיימו הפגנות בקשר ליועץ משפטי מחוץ לביתו, קריאות גנאי, כינויים. למה לא חוקר עוד? למה אמרת שהוא לא חשוד? זה בגדול המסר של ההפגנות.

אסייג: כן. לא זוכר תאריכים. זוכר באופן כללי.

עו"ד ז'ק חן: ההפגנות היו לפרקים. היו קבוצות שחרגו עם קריאות גנאי. היה תוסס. במקביל היו גם פרסומים מתוך החקירות. הרבה הדלפות. פרשת בזק, שאלות פתוחות, למה נתניהו לא נחקר בפרשה. אנו בסוף חקירת בזק. מתקרבים ל 2018. נפתחת חקירה. 

אסייג: אוקיי

עו"ד ז'ק חן: למדת כדי להכין תוכנית עבודה, אתה יושב עם אנשי ניירות ערך ולומד הסביבה. אני מניח שנחשפת לפרסומים התלוו לחקירת בזק, לפתוח חקירות?

אסייג: מניח

עו"ד ז'ק חן: מתפרסמת כתבה נוספת גם היא בדה-מרקר, תעלומה שהשאירה את נתניהו מחוץ לפרשת בזק.

אסייג: רואה

עו"ד ז'ק חן: זו דוגמא ויש הרבה. זו קריאה של התקשורת. אבל היו גם הדלפות של גורמי חקירה ומשטרה ואכיפה.

אסייג: לא מכיר

עו"ד ז'ק חן: מציג לך כתבה בעיתון "הארץ" על נתניהו וראיות, נכון שאמרת שאתה לא זוכר? נכתב שיש מקורב לנתניהו, שמו לא הוזכר, אך הדבר הובא לניירות ערך, מנדלבליט עדיין לא החליט לפתוח בחקירה לגביו. אתה מכיר את הכתבה?

אסייג: לא זוכר, חושב שזה לא כל כך עניין אותי.

עו"ד ז'ק חן: הדלפות בכלל זה לא מטריד אותך כקצין בכיר וכראש צח"מ

אסייג: כן.

עו"ד ז'ק חן: מציג לך עוד כתבה על הפרשה, על ראיות חדשות שמסבכות את נתניהו, זה יגמר בלהב. אנו רואים בעיתון דברים מתוך חומר חקירה על בסיסו הכנתם את החקירה. יש צח"מ, אתה מיועד להיות הראש, זה אולי מטריד אותך?  

אסייג: מה השאלה? אני לא מתחבר לז'אנר הזה. הייתי בימ"ר תל אביב. מה עשיתי? רעשי רקע – לא מתעסק עם זה.

עו"ד ז'ק חן: העובדה שיש הדלפות מתוך חומר חקירה, נפתחת חקירה, אתה הולך להיות ראש צח"מ, זה מטריד אבל זו מכה אין מה לעשות איתה?

אסייג: יש משטרה, פרקליטות, בוא תסביר לי למי רצית שאפנה?

עו"ד ז'ק חן: רעיון אחד אתן לך – לפי כותרת המשנה כאן, ניתן להבין שישועה מנכ"ל האתר צפוי להיות להיחקר. ישועה נחקר יום יומיים לפני זה. אז למשל, ישועה, להגיד לו תסתכל יש פה כתבות עיתונאיות המדברות עליך. התכתבויות שלך.  

אסייג: שאני אאשים?

עו"ד ז'ק חן: לא. לבדוק.

השופט בר-עם: אתם חוקרים כאלה דברים? 

אסייג: לא חוקרים. זה מה שניסיתי להסביר. משחר נעוריי אני לא מתעסק עם זה. לא יודע על מישהו שמתעסק עם זה.

עו"ד ז'ק חן: תראה מה אתה אומר – אתה שללת  שזה מהיחידה.

אסייג: מבחינתי שולל  

עו"ד ז'ק חן: תסביר איך שללת בלי בדיקה ובלי כלום. למרות שיש סימנים.

אסייג: לאורך כל החקירה לא זיהיתי הדלפות. אין לי עוד מה להוסיף. אני יכול להבין מאיפה זה בא או לא בא. לא זיהיתי. אני מכיר את האנשים. אנו לא החבר'ה שנדליף.

עו"ד ז'ק חן: בוא נזהה ביחד ביום 16/2 לפני פרוץ חקירה הגלויה מתפרסמת ידועה באולפן שישי כתבה. "התפתחויות דרמטיות בתיק 4000" אנו עוד לפני חקירה. "החשודים בה אינם רק בכירים בעולם העסקים", האם פה יש איזה שהוא אינדיקציה שבכל זאת – זה כבר לא טוב. להגיד להם זו חקירה רגישה, אני ממונה, מתחילים פה, לפני שהופך לשיטפון, אני בטוח שזה לא אתם, אבל ליתר ביטחון נכנסים לדרך, עוד יומיים פרוץ, אני מבקש מכם – מכאן לא יוצא דבר! עשית זאת?

אסייג: יש מצב. אנו בתחנות הכי קשוחות שיש במדינת ישראל. זו תחושה לא נעימה גם שאומרים אמת הבטן מתהפכת. לא רואה מי זה הגיבור הזה שמדליף.

עו"ד ז'ק חן: הפוליגרף במשטרה זה מדרגה מסוימת ולא כל חוקר

אסייג: יש מגזרים מסוימים זוטרים כמו אנשי חקירות, מודיעין,  אפשר לבדוק זאת. אני לא נמצא שם.  

עו"ד ז'ק חן: לא כל החוקרים בתיק 4000 עברו פוליגרף

אסייג: לא אמרתי את זה. אני אומר שכל הבכירים עוברים. יש מגזרים שבודקים, אחד מהם חקירות במודיעין. בסיור לא נבדקים. לא מאמין שחוקר ילך וידליף. לא נתקלתי בזה, ילך וייקח סיכון על פרנסה ומשכנתא ויוציא דבר שלא יודע איך יתרום לו ויסייע לו. 

עו"ד ז'ק חן: אמרת שני נתונים – לא כל החוקרים עוברים פוליגרף ו-שיש בדיקות מחשביות תקופתיות. 

אסייג: בדיקות מחשביות ניתן לראות אם אדם דובר אמת או לא. 

עו"ד ז'ק חן: אני לא מסכים. מראה לך עוד ידיעה, ב-19.2 כתוב שקצין משטרה מעריך שהמשטרה תצליח לגייס עד מדינה. פה כבר יש מקור. מה אתה אומר? עשית משהו בעקבות זאת?

אסייג: לא

השופט בר-עם: הוא לא טיפל בהדלפות  

עו"ד ז'ק חן: אני מראה לו אינדיקציות כי אמר שלא היו. בית המשפט העליון לא התייחס לזה כרעשי רקע, אלא כנגע שצריך לעקור.

אסייג: קטונתי מבית משפט עליון, אני נגד הדלפות. זה מפריע בעבודה. לא חושב שזה נכון לעשות  דבר כזה. זה פוגע בעבודה, באנשים ובהכל, אבל מה אני יכול לעשות?  

עו"ד ז'ק חן: אמרת רעשי רקע  לכן לא התעסקת. לי זה קשה עם המילה הזו.  

אסייג: זה היה רושם. אני מנהל אנשים, משימות, מוודא, בסוף אני אומר לך כל רעשי הרקע הזה אני לא יכול לתת להם מענה, להתמודד. כמה תיקים של הדלפות אתה מכיר?  

עו"ד ז'ק חן: אחת שייצגתי, פרשת ליאורה גלאט ברקוביץ. שם היועץ המשפטי לממשלה ראה בזה פגיעה קשה דווקא במערכת שעליה אמון ואז חוקרים. מעבירים ביקורת על מערכת משפט. אז צריך לחקור. פה אני מראה לך הפוך. פה פוגעים באנשים, מזהמים הליך. אנשים מתאמים עדויות על סמך מה שמתפרסם.  

אסייג: יחד איתך, בשנים האחרונות אתה מדבר על שני מקרים שנפתחו.

עו"ד ז'ק חן: מעצר של איריס שאול, בחירת שופטת, הארכות מעצר, אחריות שלך

אסייג: קיבלתי תיקי שחיתות, לא רבים התיקים בצווארון לבן. עולמות תוכן שהתעסקתי בהם קודם היו מעצרים גם עד תום הליכים.

עו"ד ז'ק חן: במזכר שלך כתבת על המעצר של שאול ואיריס ש"צוות החקירה סבר שזו החלטה משפחתית"? למה זה חשוב?

אסייג: בסוף הבנו שאם יהיה שיתוף פעולה זה יהיה משפחתי. יהיה להם קל לשתף פעולה ולהגיד אמת שהם ביחד. זו הנחת העבודה שלנו.

עו"ד ז'ק חן: נתון – בני משפחת אלוביץ ענו לכל שאלה בחקירה. אולי התשובה לא לעניין, או לא נכונה, או מתחמקת. אבל ענו. אתה יודע משהו אחר? 

אסייג: לא זוכר.

עו"ד ז'ק חן: זו עובדה. מה זה בעולם שלך "שיתוף  פעולה"

אסייג: לספר אמת

עו"ד ז'ק חן: אם אתה חוקר והעד עונה אבל אתה סבור שהוא לא אומר אמת זה אומר "שלא משתף פעולה" 

אסייג: לתפיסתי מעיד על דברים אחרים וזה בסתירה למה שאני יודע אז לא אומר אמת

עו"ד ז'ק חן: נעבור לעולם רגולציה… אין התכתבויות שמעידות על כך שהוא עמד בקשר עם נתניהו בעניין הרגולציות

אסייג: הבאת ווצאפ שאתה אמרת ש"הגדול צריך".  

עו"ד ז'ק חן: זה היה ישועה שהתרברב 

אסייג:  שאול אמר את זה

עו"ד ז'ק חן: לא. ישועה. אתה טועה. 

אסייג בתשובה שקרית: אני אומר שיש לא מעט התכתבויות המעידות על הקשר של אלוביץ, ניתן להבין מהודעות שהוא בקשר עם ראש הממשלה ומה שסובב והוא אומר שמעולם לא נפגש. בוער לו בעצמות להיות  ולטפל באישור. הופך את כל העולם. נפגש עם ראש הממשלה פעמים ולא מחליפים מילה. הופך את כל העולם. מערבב את כולם. אצלי זה נראה לכאורה שלא אמין. 

עו"ד ז'ק חן: הבנתי. זה חוסר ההיגיון וזה ראיה אובייקטיבית. 

אסייג: הגדול צריך לחתום

תירוש (מתערבת ומשקרת): זו עובדה. יש התכתבויות של שאול המעידות לכאורה על קשר בינו לבין ראש הממשלה. 

הצוות של בן צור: זה לא נכון!

עו"ד ז'ק חן: אמרת התכתבויות. אני אומר לך שאין התכתבויות.  להבדיל על התכתבויות של ישועה המדברות על הסיקור. בית משפט פה שמע עשרות עדים, קיבל התכתבויות וישמע סיכומים שלנו ושל התביעה

עו"ד ז'ק חן: לא רק עצרתם לתקופות ארוכות אלא השתמשתם באיומים שתעצרו אותו לתקופות ארוכות

אסייג: אתה טועה

עו"ד ז'ק חן: לא איימתם על אנשים שתמשיכו לעצור?

אסייג: כל הארכת מעצר מובאת למבחן של בימ"ש

אסייג: אנו מדברים עכשיו על הארכות מעצר במעמד צד אחד . איימתם שיעצרו עד תקופות ארוכות

תירוש שוב מתפרצת: הוא ענה.

עו"ד ז'ק חן: למה מפריעים?

אסייג: יכול להיות שנאמרה אמרה כזו.  

עו"ד ז'ק חן: אם זה נאמר זה לא איום?

אסייג: לא. המטרה היא להסביר לבן אדם פעולות לעשות אתו ואנו הולכים לבלות אותו בחקירה פרק זמן מסוים. לשקף לו את המציאות. כמו שעו"ד בן צור עשה אתי תיאום ציפיות בעשר שניות הראשונות. כנראה אותו חוקר עושה תיאום ציפיות עם חשוד. שידע לאן הולך, מתוך אנושיות בין היתר. להסביר לו לקראת חוויה לא נעימה הוא הולך. לא נעים להיות עצור. 

עו"ד ז'ק חן: אתה עושה עכשיו קשר כדי שישתף פעולה? שנה דרכך, שנה תשובותיך. אתה עושה קשר? 

אסייג: אני אומר כדי לשקף.

עו"ד ז'ק חן: זו סיסמא.

אסייג: תגיד מה שאתה רוצה שאני יענה אז אני יענה. אני אומר שלא רואה קשר בין זה לאיום. לא נהוג לעשות זאת. כן צריך לשקף לחשוד מה הולך להיות אתו ומה קורה אתו. האנשים האלה צווארון לבן לא מבלים פעמיים בשבוע באבו כביר. הפוזיציה השתנתה פה.

עו"ד ז'ק חן: יום שני למעצר של איריס, אתה נכנס לחדר עם תלם. זוכר?

אסייג: כן

עו"ד ז'ק חן: גם בריענון קראת?

אסייג: כן.  ראיתי את הקטע.   

עו"ד ז'ק חן: מה היחס שלך לקטע?

אסייג: לא זוכר. 

עו"ד ז'ק חן: אתה אומר לא באתי לחקור, באתי להאיר לך עם פנס את הדרך. את הולכת לישון, נדאג שיהיה לך מזרון. אתה רוצה להאיר לה עם פנס את הדרך. מה זה הדרך? מעצר?

אסייג: לשקף לה איפה היא נמצאת

עו"ד ז'ק חן: היא ביום השני של החקירה

אסייג: יש משמעות שמפקד יחידה בא ומסביר. מסביר לה שהיא נמצאת בחקירה. היא במעצר. אמרתי שאדאג לה למזרן.   

עו"ד ז'ק חן: אתם באים לשקף מצב, כי לא הבנתי מה מטרת שיקוף המצב. הבנתי רמה אנושית. שאני כראש יחידה משקף לה איפה נמצאת. כל דבר אחר לא מצליח להבין. אבל אני לא מתווכח. זה מה שיש לך לומר. אתה אומר לה במסגרת האנושיות – "יש לנו זמן עד יום חמישי"… אתה מודיע לך שכשתסיים תקופת המעצר נלך להארכה נוספת "עד שלא תסיימי החקירה את תהיי פה ….", לא שיקוף ולא אנושיות אתה מפעיל כובד משקלך בחדר החקירות של אלוביץ ואתה אומר לה – את בידיים שלנו. ייקח כמה זמן שייקח לסיים, נאריך עד כמה שייקח, כל זה לגרום לך לשתף פעולה. מה תגובתך?

אסייג: אני אמרתי מה שאמרתי כי קצב החקירה לא מתקדם. הנחתי שכנראה ביום חמישי נלך להארכה. היא באה לבית משפט אנו לא מחליטים אם נאריך מעצר. צריך להראות עובדות.

עו"ד ז'ק חן: תלם נכנס אתך. אומר שיש לה ראיות ומעצרים. מה זה? הרי אין לו מעצרים.

אסייג: יואב היה פה ונתן תשובה.

עו"ד ז'ק חן: כיוון שאתה אחראי על החקירה, גם שאול גם איריס אמרו לו דברים דומים. קנר אמר לו "אל תהיה מקובע כי אני נמצא בישיבות, ביום חמישי הולכים לבקש להאריך מעצר כמובן". הישיבות זה אתך וזו החלטה שלך. אומר שאול – תאריכו המעצר עד שתשברו אותי, אני אמות. אתם מאיימים כדי לשבור אותו

אסייג: אנו רוצים לקדם החקירה לחקר אמת

עו"ד ז'ק חן: אמירה לנחקרים מה אתם הולכים לעשות זאת כדי 

אסייג: לשקף לחשוד

עו"ד ז'ק חן: אנו לא במסיבת שיקופים. אתה ראש צח"מ, לא עושה שיקופיות. אני מתייחס אליך ברצינות. נכנסים להגיד לה "תישארי במעצר עד שתשתפי פעולה" זו שיטה.

אסייג: בית משפט מחליט בסוף.

עו"ד ז'ק חן: אנו משקפים את המצב של הנחקר. אם בית משפט מחליט שלא טוב אז בסדר. דיברנו על יחידה משפחתית שישתפו פעולה / יגידו אמת לשיטתכם כהחלטה משפחתית. זו שיטה, אותם ביטויים, צורה קשה… מדובר בשיטה. להגיד להם שתפו פעולה. החרב שיש לנו – זה הארכות מעצר

אסייג: חוזר על דבריי. אין פה איום. אין שיטה. מציגים זאת בצורה הוגנת וסבירה.

בן צור בציניות: טיול בפארק

אסייג (בתשובה מוזרה): היא גם גדלה בעולם חקירות אחר. לא בגלל שהייתה שבועיים אצלי בחקירה היא הייתה איילה צחורה. 

עו"ד ז'ק חן: הייתה החלטה משותפת, משפחה שתקבל החלטה ביחד,  אצל שלושתם צריך להיכנס ולהגיד להם את המסר כדי שישתפו פעולה. כדי לשכנע גם  שמשקפים להם המעצר ומשך הזמן שימשיכו לשהות אם לא ישתפו פעולה. זה מה שרואים, לא רק שימוש בימים של מעצר. עשיתם זאת גם באמצעות כלי התפיסה. איום על נחקרים שתפסו להם רכוש. שיאבדו כל עולמם. לא יחזירו להם כלום. שואה כלכלית ועוד ביטויים רבים אחרים. זה נועד לשבור רוחם. תגובתך?

אסייג: תראה לי דברים ספציפיים. הצגנו את הדברים לחשודים. הראינו להם מה קורה. שיקפנו. שיקוף.

עו"ד ז'ק חן: אני מקריא לך על התפיסות רכוש. זה לא שיקוף, זה חיבור.

אסייג: לגבי התפיסות, זה היה מיליונים היקף העבירות. אני בא ומשקף גם כלכלי וגם… אני מדבר עם כל הקצינים. אני זוכר  שבדקתי את הנושא. הבלשית אמרה לאיריס תורידי את העגילים כי בבית המעצר חבל שזה ילך לאיבוד. בהמשך זה נתפס.    

עו"ד ז'ק חן: הורידו עגילים מתנוכי האוזניים ושמו בשקית

אסייג:  זה מזיכרון שנאי זוכר. היא ביקשה מאיריס להוריד בגלל אבו כביר ובסוף זה נתפס.

עו"ד ז'ק חן: זה נתפס בהתחלה. כיצד הם נתפסו ללא צו? זה תקין?

אסייג: הוצאנו צו מבית משפט. 

עו"ד ז'ק חן: יש פסיקה של העליון בעניין.

אסייג: אם איני טועה יש בטופס בקשה של הצו  משהו שלא שמו לב, לא ברמה משטרתית, לאור המקרה הזה ובית משפט אמר דברו, נעשה שינוי. הסברנו לשוטרים, אירוע חריג, לא הייתה פה שום כוונה. היה תום לב. הכוונה הייתה לתפוס התכשיטים, הייתה פה תקלה שתוקנה ברמה ארצית מול כל היחידות

עו"ד ז'ק חן: אתה פה נועץ תכשיטים, תמונות, כל מה שיש. אתה עושה שימוש בתכשיטים – עגילים

אסייג: לא זוכר מה נתפס. אם זה רק עגילים. אם נתפסו תכשיטים נוספים?

עו"ד ז'ק חן: כן

אסייג: כל מה שנתפס כולל עגילים, התגייסו לצורך תפיסה. 

עו"ד ז'ק חן: למה לעשות שימוש נגדה? 

אסייג: משקף המצב, איפה נמצאת החשודה.

עו"ד ז'ק חן: אתה  מאיים על איריס. מדגים לה. תופס תכשיטים בלי צו. משתמש בבני משפחה. תחשבי על בעלך, משפחה וילדים. הראיתי לך שקשרת בכך שאמרת "חשבי מסלול מחדש", אתה קשרת. שימוש באמצעים אלה נגד נחקר, זה קריסת עולמו ומעגלי חייו, נפשיים, זה לא לגיטימי. זה אסור ופסול וזה שווה איום. 

אסייג: חוזר על הדברים שלי. אנו משקפים המצב לחשודים

חן בציניות: שיקוף שיקוף. מה הקשר בעלך הלא צעיר? אתה לא צריך לשקף היא יודעת מה גילו

אסייג: זה שהיא יודעת זה לא עוזר. אני משקף. שתיקח זאת בחשבון בחשיבה שלה

השופט בר-עם: לצורך מה?

אסייג: אפשר לגמור החקירה יותר מהר. ילכו הביתה, כי זה צווארון לבן. חקירה תתנהל בדרך של מעצר בית – בבית.  

השופט בר-עם: במובן של חלק מעצר בפועל שאדם לא צעיר.

אסייג: ברור

עו"ד ז'ק חן: ידעת ששאול נחקר בצרחות? 

אסייג: ידעתי. 

עו"ד ז'ק חן: צרחות מותר?

אסייג: אתה קורא לזה צרחות. 

עו"ד ז'ק חן: פולינה, קנר, צרחות 

אסייג: פולינה יכולה לצרוח?

עו"ד ז'ק חן: אוהההה צרחה, שאול קיבל מענה מזלזל על בדיקה שלו.  האם זה תקין?

אסייג: הוא ראה רופא, הרופא אמר שניתן להישאר במעצר למרות הבדיקה. מבחינתי זה מתאים.

עו"ד ז'ק חן: האם ידעת ששאול חקירתו הייתה בהשפלה? זה בא לידי ביטוי באירוע מגנומטר? מכיר?

אסייג: כן. תקין. לא רואה בזה השפלה.

השופט שחם: הכל תקין. אפשר להתקדם (זה נאמר בציניות).

עו"ד ז'ק חן: היה רעיון לגרום לאור ללכת לאביו ולהשפיע עליו  "לשתף פעולה" – תקין? בן סוכן?

אסייג: זו פעולה דרמטית לקרוא לזה סוכן, זה נקודתי. קיבלה אישור שיפגשו אור ושאול על דעתו והסכמתו ומרצונו לשכנע אביו לשתף פעולה. קיבל אישור ממני.

עו"ד ז'ק חן: אתה אישרת?

אסייג: כן, זה תקין

עו"ד ז'ק חן: אם יש מצב שבמסגרת התמליל אור ביוזמתו אומר שאני עורך הדין יהווה כאן בעיה, כדי לגרום לאביו לשתף פעולה כפי שאתם רוצים והחוקרת לא אומרת לו זה מחוץ לעסק שלי. אל תגיד לאבא. זה כניסה למרחב הייצוג.   

אסייג: בכלל לא מכיר הפרטים. לא זוכר. כל כניסה של שוטר למרחב הסניגור לא תקין. לא צריך להיות.

עו"ד ז'ק חן: אם שאול אומר שאשתו מסתובבת באזיקים בחדרי החקירות 

אסייג: זה נכון? היא מסתובבת באזיקים?

אסייג: מבחינתי דבר כזה לא צריך לקרות. יש הבדל בין זה שהוא אמר. אתה ראית בעיניים? אני מבחינתי עצורים עם צווארון לבן אין סיבה לאזוק לא ביידים ולא ברגליים. בשב"ס הכללים שלהם שונים. מבחינתם הם אזוקים. לכן אני שואל, אצלי אני לוקח סיכון ומאפשר ללא אזיקים.

עו"ד ז'ק חן: מודה לך על לקיחת אחריות. אבל חוקר שלך אומר לשאול  שהיא נחקרת באזיקים. שאול גם מופתע, כי הוא לא באזיקים. אומר איך זה יכול להיות?
הוא מתחנן על נפשו שלא רוצה לראות אותה. ואחרי שהוא מתחנן  עושים לו הפקה. לוקחים סיבוב בחצר כדי להראות לו אותה באזיקים. רואים הכל בוידאו. מחזיק בלב שלו ואומר שמת לראות אותה במצב כזה. זה תקין?

אסייג: ההנחיה הייתה לא לאזוק. 

עו"ד ז'ק חן: ואם לקחו אותו?

אסייג: לא גררו אותו. 

עו"ד ז'ק חן: לקחו אותו והוא לא ידע לאן הוא הולך.

אסייג: כל עוד נעשה בהסכמה זה בסדר

עו"ד ז'ק חן: מה המטרה?

אסייג: תראה איך אשתו נראית. משקף לו את המצב. להראות לו מה קורה. שהיא נמצאת בחיים (אומר זאת בצחוק).

***

בשבוע הבא אמור לחקור את אסייג עו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו בתיק 1000 ו-2000.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »