מאמרים

הם רצו להטות בחירות: מה שווה תיק 4000 בלי סעיף השוחד?

השופטים במשפט נתניהו הנפיקו לציבור מכתב הבהרה, ממנו מתברר כי בפגישה בינם לבין באי כוח הצדדים הם המליצו על משיכת סעיף השוחד בתיק 4000. במילים אחרות: גולת הכותרת של תיקי נתניהו התפרקה. אין כלום כי לא היה כלום
הרכב השופטים במשפט נתניהו (ויקיפדיה)

כמה תובנות בעקבות פרסום ההודעה הדרמטית של השופטים אתמול בערב על המלצתם למשוך את סעיף השוחד בתיק 4000.

תפירת תיקים והפיכה שלטונית

השופטים אמרו בעצם לפרקליטות – אין לכם ראיות להרשעה בשוחד. כלומר, ליאת בן ארי, יהודית תירוש, שי ניצן ומנדלבליט הגישו כתב אישום בשוחד בלי שום ראיות חפציות, אלא רק בהתבסס על הבל פה של שלמה פילבר, חצי משפט לא ברור ותנועת יד לא ברורה בפגישת הנחיה שמעולם לא היתה.

הפרקליטות ניהלה קמפיין שקרי ונבזי כשהיא מציגה את תיק 4000 כתיק שוחד, שבו נתניהו פגע בציבור לטובת אלוביץ' בתמורה לאיזשהו משהו לא ברור, שהוגדר בהתחלה כ"סיקור אוהד" ואחר כך כ"היענות חריגה".

וזה צריך להיות ברור לכולם: סעיף השוחד הזה היה גולת הכותרת של הפרקליטות כדי להראות עד כמה נתניהו מושחת לכאורה.

עשרות ההדלפות השקריות על "שוחד" לכאורה בדיוק לפני בחירות והצגה כאילו נרקמה עסקה בין נתניהו ואלוביץ' לרעת הציבור ולטובת שניהם – נועדו להטות בחירות וזה אכן מה שקרה.
ההדלפות והקמפיין עזרו להסיט 2-4 מנדטים מהליכוד (כי הרי אין עשן בלי אש, אז מתברר שיש עשן בלי אש) וגררו אותנו ל-4 מערכות בחירות מיותרות.

מי ייתן את הדין?

הפרקליטות הוציאה לפחות כחצי מיליארד שקל על תפירת התיקים, ועוד מיליארדי שקלים רבים בוזבזו בעקיפין מכספי ציבור כתוצאה מבחירות חוזרות ונישנות.

תוך כדי הדיונים נחשפו אין ספור עבירות של בכירי המשטרה והפרקליטות, כמו סחיטת עדים, שימוש ברוגלות והסתרת מידע.
אם האחראים לא יתנו את הדין על כך – לא עשינו כלום. וזה כולל את כולם: בכירי משטרה, בכירי הפרקליטות ובכירי התקשורת.

עבירת הפרת אמונים

להקת השופרות מתנחמת בכך שהעבירה הזו "יציבה". זה קשקוש אחד גדול.

ראשית, דיוני תיק 4000 בכלל לא הגיעו לסעיף הזה. שנית: העבירה המיוחסת לנתניהו היא בגלל קשרי ה"חברות" לכאורה עם אלוביץ' שעליהם הוא לא דיווח.

זה פשוט מגוחך כי נתניהו לא היה חבר של אלוביץ', אלא נפגש איתו מספר חד ספרתי של פעמים במשך שנים. הוא לא היה מבאי ביתו והמשפחות לא היו מבלות יחדיו (כמו החברות עם מילצ'ן).

וחוץ מזה, דינה זילבר היא זו שאישרה שכל פעולות נתניהו בנוגע לבזק לא היו מעשית בניגודי עניינים וכולם התקבלו באישור הדרגים המקצועיים.
לכן, אני מציע לכל השופרות שלא יתלו תקוות בסעיף הרעוע הזה.

גידי וייץ

אחד הכישלונות המקצועיים הגדולים ביותר בתולדות התקשורת הישראלית – גידי וייץ הוא זה שהצית את תיאוריית השוחד ב"הארץ" ועל פיה פעלה הפרקליטות בשיתוף פעולה איתו ועם שופרות אחרים כמו ברוך קרא, בן כספית, אביעד גליקמן, רביב דרוקר ועוד.

הפרקליטות

מבחינת הפרקליטות, ייקוב הדין את ההר, והיא כבר אותתה שהיא תצפצף את המלצת השופטים.

זה מאוד פשוט: חבורת התופרים רוצה למשוך זמן, כדי להשקיט את הקולות שקוראים להעמיד לדין את בכירי הפרקליטות והמשטרה.
לכן, ייקוב הדין את ההר – שהמשפט יימשך עד שיינתן פסק דין ואז ניתן גם לערער ובינתיים בן ארי ותירוש ייצאו כבר לפנסיה.

ברווז צולע

אחר סיום עדותו של מילצ'ן אנחנו אמורים לחזור לעדי תיק 4000 עד לפגרת הקיץ.

אני לא רואה כל טעם בהבאת עדי אווירה מוואלה או עדי אווירה מהרגולציה – כשברור לכולם מה עמדת השופטים: שאין שוחד.

כל העדים יהיו כמו ברווזים צולעים – באים כדי למשוך את הזמן בשביל הפרקליטות בהצגה שהתוצאה הסופית שלה ברורה מראש.

הגנה מן הצדק

אם בפרקליטות חושבים שימשכו את הזמן כדי להתחמק מהכרעה כבר עכשיו – הם טועים.

בסופו של דבר יתקיים דיון על הגנה מן הצדק בתיק 4000 (שכרגע מעובה על ידי הסניגורים) והשופטים יקבלו החלטה שאותה כבר ביטאו בהודעתם.

כלומר, הפרקליטות מסתכנת בהחלטת שופטים בעוד כמה חודשים: השוחד ירד כמובן וייתכן שאיתו ירד כל התיק.

אין מבוגר אחראי

שבוע הבלהות של הפרקליטות מוצא את הארגון הזה בהיסטריה רבתי ואין מי שייקח את המושכות לידיים ו/או יעשה חשבון נפש וחישוב מסלול מחדש.

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, חלשה מאוד ואילו פרקליט המדינה בורח כמו מאש מתיקי האלפים.

המשמעות היא שהציבור הפך בן ערובה לאגו של ליאת בן ארי ויהודית תירוש, שתי פרקליטות שהיו צריכות להישלח הביתה אחרי ההחלטה הרשמית של השופטים.

תארו לכם שתי פרקליטות בכירות בסקטור הפרטי שהיו מציגות ביצועים כה ירודים ועם כישלון כה מהדהד – הם לא היו נותרות בתפקידם לרגע אחד.

במקרה של תירוש ובן ארי הציבור ימשיך לממן לשתיהן משכורת מנופחת ובמקרה של בן ארי גם פנסיה תקציבית מנופחת. איזה עוול ואבסורד זועק לשמיים!

מה חדש?

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »